Skocz do zawartości

VW Golf III VR6 firmy Fujimii :) ( pierwszy model :P )


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

Ten osad robi się chyba wtedy gdy przykleisz element i dotkniesz palcem miejsca klejenia. Zawsze jak dotykałem to był osad, a jak nie to go nie było. Oczywiście nie wiem czy moje podejżenia są słuszne i mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam !

Dzięki za rady już nie długo biorę się do roboty

wczoraj pomalowałem szyby tzn "ramki" czarnym matem. Nie jestem z tego zadowolony bo w niektórych miejscach taśma sie poodklejała i troszkę farby podeszło... mam nadzieje ze da sie to jakoś usunąć.... :(

 

Dopatrzyłem się też paru baboli które zostawiłem na budzie i je usunąłem.

Nim pomaluje bude to poćwiczę jeszcze na "sucho" z kładzeniem lakieru i polerka co bym potem nie marudził że zepsułem model

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

EDIT

 

Witam

 

Długo się nic nie działo... to z braku czasu. Musiałem trochę podreperować stopnie w szkole xD

W grilu zawitała siateczka. Całkiem sympatycznie to wygląda Z tyłu popracowałem nad światłami - docinałem cienkie rurki i ogólnie sie bawiłem ze światłami. Dokładne fotki tego dam później.

Teraz potrzebuje Waszej pomocy... kładłem kolor i jakieś śmieci sie poprzyklejały :/ całe szczęście tylko z jednej strony... ale i tak nie wiem co bardzo zrobić, czy papier 2000 i woda czy co innego? Żeby tylko to usunąć, i jadę dalej z kolorem.

 

Fotki ( mam nadzieje że widzicie to - jak nie to dajcie znać wrzucę miniaturki )

 

P4238066.jpg

 

P4238069.jpg

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest biała perła. dopiero kilka cienkich warstw położyłem

No i coś o czym nie pomyślałem na początku... położyłem szary podkład.

Ale jak jeszcze dojdzie kilka warstw do ładnie zakryje

 

fliper_nx dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.... Tu popełniłeś podst błąd... Pod perłe oraz odcienie zółtego powinno się kłaść tylko i wyłącznie biały kolor, albo podkład albo 1 bazę . Ale uczymy się na błędach, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

 

Biały z perłą położony nie wyszło tak jak chciałem... ale... źle chyba też nie jest

 

P5108256.jpg

 

P5108257.jpg

 

P5108258.jpg

 

Jeszcze tylko czarny na dach i maskę, mat na listwy i jestem w domu

 

Pozdrawiam [!]

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny prezentuje się nieźle ,ale perła jakoś tak trochę nie za bardzo Może to przez fotki które nie oddają jej rzeczywistego koloru . Następnym razem zrób gdzieś w bardziej nasłonecznionym miejscu

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam:!:

Jako że wakacje nadeszły teraz będzie więcej czasu na modele

Mam pytanie - czy listwy matem pomalować przed clearem, czy już po bezbarwnym?

Gdybym pomalował przed bezbarwnym to potem musiałbym sie chyba marszczyć z maskowaniem listw

Doradźcie jak będzie lepiej, jak Wy sobie radzicie z takimi rzeczami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs, tornado dzięki za rade

 

koksik750 człowiek uczy się na własnych błędach. Szczególnie na błędach przy pierwszym modelu Nie myślałem o tym, że może taka sytuacja wyjść z tego. Mam nauczkę na przyszłość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Dzisiaj pomalowałem bude jeszcze raz i wydaję mi sie, że jest ok. Maska też dostała kolor. Jak to przy malowaniu bywa zawsze jakiś paproch sie przyklei, jutro jak podeschnie sobie spokojnie to przejade ściernym 2000 z wodą i na to bezbarwny.

Jako że pogoda dopisuje, zrobiłem fotki na dworze w pełnym słońcu

 

Fotki

 

P6308732.jpg

 

P6308733.jpg

 

P6308734.jpg

 

P6308736.jpg

 

P6308739.jpg

 

P6308740.jpg

 

P6308741.jpg

 

To na razie tyle

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem perłą... Co mi doradzisz w takiej sytuacji?? :(

Na pierwszy rzut oka nie widać tego, trza by sie przyjrzeć dokładnie...

Ale z drugiej strony zostawić to i bezbarwny na to położyć i dopiero przeszlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to coś takiego jest jak na tej ostatniej fotce tyle że na białym, a tego nie chciał mi bardzo aparat chwycić

Teraz jeszcze raz przejrzałem bude i największe są na masce, na reszcie są mniejsze, tam w jednym miejscu jakiś mały włosek sie przykleił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.