Skocz do zawartości

VW Golf III VR6 firmy Fujimii :) ( pierwszy model :P )


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki za rady i pomoc jutro trysnę to podkładem ponieważ dzisiaj poleciałem z mydełkiem i odtłuszczałem budę tak więc zostawię na noc niech sobie swobodnie wyschnie a jutro poleci podkład, zrobię foty i wtedy się podejmie decyzję czy zostawiamy to czy zmieniamy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem ładnie sobie to wykombinowałeś Zobaczymy jak wyjdzie po podkładzie ,ale w sumie jest nieźle

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam Was, że tak późno wstawiam fotki... ale aparat mi się rozładował a ładowarki znaleźć nie mogłem :/ xD

W tym czasie trochę podłubałem przy silniku. Z efektu... jestem baaaardzo zadowolony ale to tylko moja ocena

 

Silnik:

P1247221.jpg

 

Buda pokryta podkładem:

P1247225.jpg

 

P1257226.jpg

 

Po podkładzie od razu wyszło sporo moich niedociągnięć... :( które jakoś będę musiał usunąć...

 

Komentujcie ! Oceniajcie !

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podkładzie od razu wyszło sporo moich niedociągnięć... :( które jakoś będę musiał usunąć...

Tył OK, ale przód znacznie niżej powinien być

Zdecydowanie trzeba próg zmniejszyć, zastanawiam się czy nie wystarczy zeszlifować go od spodu o 3-4mm?

3-4 mm? Jak cały próg ma ze 6-7mm, jeżeli już to nie więcej jak z 1-1,5mm w zupełności wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył OK, ale przód znacznie niżej powinien być

 

Dokładnie. Tył jak by nie patrzeć jest całkiem ok,ale z przodem musisz coś zrobić

 

A w komorze silnika przydało by się poprawić części które są pomalowane na biało

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy karoseria będzie biała? Bo w komorze kielichy z zawieszenia pomalowałeś na biało, a to jest zawsze w kolorze nadwozia

 

Tak karoseria będzie biała

 

Tył OK, ale przód znacznie niżej powinien być

 

Dokładnie. Tył jak by nie patrzeć jest całkiem ok,ale z przodem musisz coś zrobić

 

A w komorze silnika przydało by się poprawić części które są pomalowane na biało

 

 

 

Pozdrawiam.

 

To co na biało, będzie jeszcze raz malowane chciałem żeby wyschło dobrze i kładę jeszcze raz biały Ale dzięki za uwagę

 

Co do progu i zderzaka... Macie rację... przód jest wysoko... próg jest za nisko xD Może zamiast obniżać przedni zderzak a "ścinać" progi, pójść na "kompromis" i zderzaka nie ruszać bo szczerze trochę się boję... a ściąć od przodu progi i wygładzić ładnie coby całość tył progi i przód stały na tym samym poziomie??

 

Co o tym myślicie?

 

Jeszcze raz dzięki za uwagi i zainteresowanie tematem

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obniżył przedni zderzak i zmienił te progi. Wyglądają za masywnie co do reszty karoserii. Jakieś takie za grube się wydają. No i środkowa część zderzaka na dole wygląda za cienko. Mogłeś trochę pogrubić dolną część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do progu i zderzaka... Macie rację... przód jest wysoko... próg jest za nisko xD Może zamiast obniżać przedni zderzak a "ścinać" progi, pójść na "kompromis" i zderzaka nie ruszać bo szczerze trochę się boję... a ściąć od przodu progi i wygładzić ładnie coby całość tył progi i przód stały na tym samym poziomie??

 

Co o tym myślicie?

Wyprofiluj i doklej pod przednim zderzakiem jeszcze jedna może dwie warstwy tego plastiku, z którego to robiłeś i będzie git. Raz, że nie będzie ten zderzak za delikatny a dwa,że Ci go nieco obniży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg jeden na próbę prawie że gotowy jutro wkleję fotkę już po szlifowaniu bo dzisiaj szpachle położyłem dopiero no i ocenicie jak to teraz wygląda i w ogóle

Reszta niedoróbek poprawiona, przynajmniej tak mi się wydaje że niczego nie przeoczyłem xD

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Witam!

Na początek... Przepraszam że nie wstawiłem wczoraj fotek. Dzień wyleciał mi z kalendarza. Pilny wyjazd do Puław ponieważ ojca "połamało"

Potem - w zasadzie do dzisiaj do 4 w nocy makietę na zaliczenie siostrze na studia musiałem zrobić, i tak wyszło.

 

Posiedziałem trochę przy tym progu i coś wymodziłem. Mi się nawet podoba Nie wiem jak Wam :P

 

P1277259.jpg

 

P1277260.jpg

 

Oceniajcie! Krytyka mile widziana xD hehe

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerniawa jeśli chodzi Ci o te krawędzie u góry progu to w sumie było celowe wygląda jak nie dorobione, niedoszlifowane. Znajdę zaraz fotkę na której sie starałem wzorować i wkleję na forum. Co do szlifowania - rzeczywiście... teraz zauważyłem nie doróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak mniej więcej na tej fotce się wzorowałem. Jest tutaj taki mały uskok który ja chciałem zrobić... no ale wyglada jakby to bylo nie obrobione.

64624579_1.jpg

 

Ale tak jak mówisz - przejadę trochę papierem ściernym ten kant i może będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Próg przeszlifowany, przedni zderzak poprawiony, drugi próg jest - czekam aż szpachla stwardnieje i szlifuje Reszta niedociągnięć też poprawiona

Jutro postaram sie zrobić i wkleić fotki bo na chwilę obecną nie mam aparatu, no i przy świetle dziennym będzie więcej widać

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega powyżej, przyłóż się i jeszcze raz przeszlifuj nakładając uprzednio szpachle. Od przodu jest zaokrąglony później taki kanciasty, zero spójności linii i formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaraz to postaram się wygładzić.

 

Od przodu jest zaokrąglony później taki kanciasty, zero spójności linii i formy.

 

Jeśli chodzi Ci o dolną część progu to taka była moja koncepcja, żeby od przedniego koła wychodziło zaokrąglone a w połowie progu zeszło się w kant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.