Skocz do zawartości

Su-27UBM-1 UAF 1:48 Great Wall Hobby


bzyku741

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przedstawiam Wam mój 5ty model jakim jest Su-27UBM-1 w barwach Ukrainskich sił powietrznych. Jest to mój pierwszy Flanker, który był ogromnym wyzwaniem. Nie obyło się bez błędów i niedociągnięć ale i tak jestem mega zadowolony, że wygląda jak wygląda. Gdy wróciłem do modelarstwa 3 lata temu kończąc wtedy Mustanga powiedziałem sobie, że muszę mieć w kolekcji Ukraińca w pikselach 😄. Gdy na rynku pojawił się model GWH to wiedziałem, że muszę go kupić. Podczas pracy przy modelu, zorientowałem się, że porwałem się nieco z motyką na słońce, mało doświadczenia dało o sobie znać i budowa ciągnęła się prawie rok (zacząłem w styczniu 2022). Jedyne dodatki jakich użyłem to kalki Quinta Studio w kokpicie, malowany farbkami Gunze aerografem Procon-Boy PS.289 0,3 i H&S Ultra 0,3. 

Mam nadzieję, że Wam się spodoba i znawcy tematu podpowiedzą co by zrobić lepiej i ocenią moją pracę, w planach mam zrobić całą rodzinę Suchoja więc rady mile widziane. :)

20221230_195516.jpg

20221230_221101.jpg

20221230_221548.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny model! 

Piksele świetnie wyglądają, ale przeraża mnie perspektywa ich wykonania. Kilka lat zbieram się do zrobienia Su -25 w pikselach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie straszne, na jakie wygląda. Malowałem przy użyciu masek Foxbota, wymaga to trochę czasu, cierpliwości ale dobrze się z nimi pracuje. Najważniejsze to "osłabić" troszkę klej od masek przyklejając je np. na dłoń przez przyklejeniem na model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję ukończenia modelu :szampan1:

Prezentuję się bardzo dobrze. Przykuwa oko.

8 godzin temu, bzyku741 napisał:

budowa ciągnęła się prawie rok (zacząłem w styczniu 2022)

Ja już też buduję swojego tyle czasu tylko w mniejszej skali (1:72) a jeszcze końca nie widać 🤨

Mam dwie uwagi:

1. Szybka. Co tu się stało? Widać zarysowania i opary kleju  na wiatrochronie. Polecam pasty polerskie Tamiya. A klejenie wiatrochronu klejem typu wikolowego.

2. Silniki. Temat dość trudny, szczególnie na Su-27 i jej rodzinie. U ciebie zbyt regularne kreski, szczególnie na dole to się rzuca w oczy.

Generalnie jak wyżej pisałem, model podoba mi się :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, burzatg napisał:

Na wstępie gratuluję ukończenia modelu :szampan1:

Prezentuję się bardzo dobrze. Przykuwa oko.

Ja już też buduję swojego tyle czasu tylko w mniejszej skali (1:72) a jeszcze końca nie widać 🤨

Mam dwie uwagi:

1. Szybka. Co tu się stało? Widać zarysowania i opary kleju  na wiatrochronie. Polecam pasty polerskie Tamiya. A klejenie wiatrochronu klejem typu wikolowego.

2. Silniki. Temat dość trudny, szczególnie na Su-27 i jej rodzinie. U ciebie zbyt regularne kreski, szczególnie na dole to się rzuca w oczy.

Generalnie jak wyżej pisałem, model podoba mi się :szampan1:

Dziękuję 😁

Ad. 1 - Nie wiem jak klej podszedł, że wyszły opary. Szczerze powiedziawszy nawet nie pamiętam czym kleiłem, będzie trzeba uważać nast. razem jeszcze bardziej. Przed klejeniem szybką mi delikatnie pękła przez... kota, co mi wskoczył na stół 😵💫

 

2. Czy zbyt regularne? Nie mogłem znaleźć dobrych zdjęć referencyjnych od dołu więc tam może nie wygląda to jak należy, ale od góry wg. mnie jest jak w oryginale 🤔

Screenshot_20220920-191826_Chrome.jpg

Screenshot_20220920-191706_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.