Jump to content

empit

Members
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by empit

 1. empit

  T-55A TAKOM 1/35

  Witam, mam prośbę o kotwice. służyłem w 8 BZ w Kołobrzegu i Brygada miała na pojazdach kotwice na czerwonym polu, takie jak 29 bplot. Czy mam szansę na przechwycenie takowych? A model zacny!
 2. Wash jest, bardzo delikatny. Zdjęcia nie oddają jednak do końca rzeczywistości. Może potraktuję jeszcze spód olejami. Dzięki za opinię.
 3. empit

  Sexton

  Z tego co pamiętam, to paliwem raczej po bębnie z kablem się nie lało.... 😉 Cieszę się, że uniknąłem tragedii. Może następny wyjdzie lepiej.
 4. empit

  Sexton

  Akurat ten typ gąsienic jest raczej bezproblemowy.
 5. Model jak w tytule. Zrobiony z pudła, bez dodatków. Malowanie JG.54, pilot Oblt. Osterman. Front wschodni
 6. empit

  Sexton

  Sexton w barwach 1 pułku artylerii, 1. Dywizji Pancernej, Normandia 1944 r. Model Dragona, gąsienice Friulmodel, Kalkomanie Armo. Zapraszam do galerii.
 7. Zacny model! Gratulacje za wykonanie z szachownicami. Jak ze składalnością zestawu? Zamierzam zabrać się za niego w niedługim czasie i chciałbym wiedzieć na co się przygotować.
 8. Ładnie wyszedł, w tych szarościach jest jednak wielki potencjał. Gratulacje. Ja dłubię sobie obecnie A-10 od Hobbybossa. Zastanawiałem się nad Italeri, ale po zrobieniu ich F-14, Odpuszczam sobie tego producenta.
 9. Bardzo elegancki śmiglak. Styrany z wyczuciem. Podoba się!
 10. Też dłubię sobie właśnie ten model. Całkiem fajnie Ci wyszedł. Nie brakuje czasami czegoś na lewym skrzydle?
 11. Zgrabna dwójeczka. Ale zaintrygowały mnie te gumowe gąsienice. Mam Pz.kpfw. II Ausf. F Dragona i są w nim MAGIC TRACKI.
 12. Ciekawy warsztat Zastanawia mnie to stwierdzenie o wyeksponowaniu zadrapań. Na zdjęciu raczej ich nie widać. A to jak się domyślam, nie jest samolot muzealny. I taki nie poobijany to świadectwo pracy obsługi.
 13. empit

  Do-17Z-2,ICM 1:48

  Dzięki. Cieszę się, że się podoba. Podstawki niestety nie przewiduję. Powód jest prozaiczny. Brak miejsca. Chociaż nigdy nie mów nigdy...Ponoć...
 14. Airfix godny polecenia. Sklejalność bezproblemowa.
 15. Rzeczywiście na powiększeniu widać jakby pęcherzyki. Ale w rzeczywistości żadnych nie ma. Kalki ładnie siadły. Prawdopodobnie to wina paprochów, które siadły na farbie w trakcie schnięcia.Ale w realu jest OK. Nowe Airfixy, są bardzo przyjemne w robocie. Problemy? nie istnieją. Brać i kleić.
 16. empit

  Do-17Z-2,ICM 1:48

  I C M polecam z całą odpowiedzialnością. W tym modelu miałem uszkodzone oszklenie.Napisałem do firmy, szybko odpowiedzieli. I wysłali nową ramkę. To już kolejny mój model z tej firmy, kilka jeszcze leży w pudłach. Więc jak podoba Ci się Do-17, to śmiało bierz I C M.
 17. O odcieniach farb można dyskutować beż końca.Wiele czynników ma wpływ na efekt końcowy. Samoloty w muzeach najczęściej nie są narażone na wpływ warunków atmosferycznych i inne czynniki wpływające na powłokę malarską. Wzorcowy odcień farby jest tylko w katalogu niestety. Zdaję sobie sprawę, że kolory na modelach mogą różnić się od oryginalnych, realnych maszyn. A modelarstwo ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. I mi sprawia... Już blisko 40 lat :-) Dziękuję za oglądanie postów i wpisy.
 18. Zieleń na kołpaku to RLM 82 z zestawu HTK-AS03 Late Luftwaffe paint set. Dzięki za wpis.
 19. Kolejny samolot w barwach Luftwaffe. JU-87B-1,model Airfixa, skala 1:48. Malowany farbami Hataka. Zapraszam.
 20. Dornier DO-17Z-2, skala1:48, ICM. Model prosto z pudła, bez dodatków. Malowanie Hataka. Zapraszam do oglądania.
 21. Dziękuję. Linkę pewnie zrobię na dniach, bo będę robił przy Sztukasie.
 22. Świetnie Ci wychodzą te 29-ki. Model piękny i tematyka zacna! Gratulacje!
 23. Onkos, Kalki Tamiyi, są delikatnie rzecz ujmując troszkę niezgodne z pierwowzorem. Poza tym ich grubość jest zbliżona bardziej do brystolu.
 24. Lusterko rzeczywiście będzie trzeba dorobić. Dzięki za opinię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.