Skocz do zawartości

Bf 109E4 Galland 1/48


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, barszczo napisał:

Ja jeszcze chciałem zapytać o to brązowe coś wychodzące z tylnej ściany kokpitu po prawej stronie fotela pilota. Co to ma przedstawiać? A te siatki usuń czym prędzej. Rozumiem ideę, ale chłodnice wyglądały zupełnie inaczej.

To jest żółte, jakiś przewód 

image.thumb.png.0d403099a4238c4b4980f2ca68b3fb99.png

Chłodnice poprawione

 

IMG20230405195152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik Tamiyii jest bardzo fajny w robocie. Tylko klapy, wszystkie powierzchnie sterowe mają żebra

jak etiopska krowa. Widać na wstawionych tu fotkach.  W swoim wygładzałem trochę i nie podkreślałem malowaniem, ale to co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 18:27, barszczo napisał:

W kwestii nitowania poszukam jakichś lepszych materiałów, bo na tym co wrzuciłeś nie bardzo wszystko widać. Zwłaszcza dość charakterystycznego sposobu nitowania tylnej części kadłuba, który Edek w swoim Emilu totalnie skopał.

Sorry, że cofam się do wpisu z marca ale chciałem się tylko dopytać czy chodziło Ci o nitowanie wzdłuż wręg, jedna sekcja od środka, druga na zewnątrz? Mam nadzieję, ze dość jasno to zjawisko opisałem (?) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RogerM napisał:

Sorry, że cofam się do wpisu z marca ale chciałem się tylko dopytać czy chodziło Ci o nitowanie wzdłuż wręg, jedna sekcja od środka, druga na zewnątrz? Mam nadzieję, ze dość jasno to zjawisko opisałem (?) :roll:

Chyba bardziej o to, że z tego co się do tej pory znalazłem w planach to kilka linii trzeba przedłużyć w tylnej części kadłuba przy stateczniku w stosunku do tych wykonanych w modelu Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RogerM napisał:

Sorry, że cofam się do wpisu z marca ale chciałem się tylko dopytać czy chodziło Ci o nitowanie wzdłuż wręg, jedna sekcja od środka, druga na zewnątrz? Mam nadzieję, ze dość jasno to zjawisko opisałem (?) :roll:

Tak, dokładnie. Chodziło mi o nitowanie wręg w sekcjach ogonowych. Edek zrobił to źle nitując wszystkie po jednej stronie, a powinno być naprzemiennie. Błąd powtarza się w modelach Emila 1:32 i 1:48. Chodziło mi o to żeby Adamo nie brał Edkowego Emila jako wzór do nitowania swojego wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adamo722 napisał:

Chyba bardziej o to, że z tego co się do tej pory znalazłem w planach to kilka linii trzeba przedłużyć w tylnej części kadłuba przy stateczniku w stosunku do tych wykonanych w modelu Eduarda.

I tu rodzi się pytanie kto ma rację, Eduard czy plany, które widziałeś? Bo coś jest na rzeczy. Ja mam w różnych publikacjach plany z nitowaniem całego kadłuba za kabiną do końca oraz takie gdzie nitowanie na dole kadłuba kończy się wcześniej. Są rysunki lub zdjęcia pokazujące budowę tylnej części kadłuba i tam też dolne podłużnice kończą się wcześniej. Dobrze by było jakby ktoś kto to już rozkminiał włączył się do dyskusji..... Chyba, że nie jest to dla Ciebie takie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie najpierw przykleić i szlifować ramkę owiewki na mokro czy  postarać się najpierw oddzielnie  dopasować chociaż z doświadczenia wiem że z tym bywa różnie. Tylna pasuje idealnie.

 

IMG20230412201204.jpg

IMG20230412201213.jpg

IMG_20230412_202225.jpg

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.