Skocz do zawartości

Bf 109E4 Galland 1/48


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, maverick0909 napisał:

może ktoś wyjaśnić czy odrzucany zbiornik podkadlubowy powinien być idealnie prosto w osi wzdluzndj kadłuba  czy lekko przesunięty ???

Nie powinien. Zbiornik wraz z mocowaniem były w każdym Beefie lekko przesunięte w osi. Mało tego, linia podziału blach w tej okolicy w wersjach od F do K też nie była w osi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotr2498 napisał:

Czarny nie jest zbyt dobrym kolorem na preshainding pod RLM 04 lub 65, tak na przyszłość :)

Dlaczego? Efekt końcowy zależy od grubości nałożonej farby o docelowej barwie.

3 godziny temu, Adamo722 napisał:

Takie niedoróbki jak na zdjęciu w 5 minut dają się poprawić .:benc:

Jak nie dasz CA to po jakimś czasie znowu siądzie. Jak dasz CA to i podkład by wypadało, przeszlifować ładnie, żeby nie było różnicy, trochę zabawy jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RogerM napisał:

Dlaczego? Efekt końcowy zależy od grubości nałożonej farby o docelowej barwie.

Żółty kolor położony na czarnym preshaidingu wygląda po prostu nie naturalnie, abstra:bip:ąc już od tego, że dużo modelarzy stara się w ogóle unikać koloru czarnego pod preshaiding.

Tutaj można zobaczyć, jak wyglądają dobrze dobrane kolory do preshaidingu pod RLM 04. 
https://www.kfs-miniatures.com/1-48-ju-87d-3-stuka-in-raf-service-malowanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że to kwestia grubości żółtej farby. Po prostu ten kolor tak ma, że słabo kryje i kładziony na każdy ciemny kolor będzie przy cienkiej warstwie wyglądał nie tak jak byśmy chcieli.... Pomaluj aluminium cienką warstwą czerwonego i zobacz co Ci wyjdzie.

Co do modelu ze strony KFS - czy uważasz, że linie podziału na spodzie samolotu miały taki kolor w rzeczywistości? Nie czytałem i nie analizowałem całego artykułu ale to rzuciło mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę wchodził w większe dywagacje na ten temat. Proszę zauważyć, że znacząca część dobrych i doświadczonych modelarzy nie stosuje koloru czarnego jako uniwersalnego koloru preshaidingu pod każdą barwę i każdy odcień, tylko dobiera kolor preshaidingu, do barwy koloru bazowego. A czy linie podziału miały taki kolor, czy nie, to nie mi oceniać, ale w mojej opinii efekt od KFS wygląda dużo lepiej niż jakby został tam użyty czarny kolor pod preshaiding. Ale każdy ma swoją opinię i swój punkt widzenia na dane kwestie, więc niech sobie każdy tworzy modele, takie jakie mu się podobają :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adamo722 napisał:

należę jeszcze do tych nielicznych, których jeszcze bawi zabawa w modelarstwo

:mrgreen: ubawiłem się, rozwiń tą myśl.

To znaczy że inni sklejają pod przymusem, za karę i nie mają z tego radochy? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presja, przymus myślałem że to nie dotyczy ulubionego hobby.

Jak coś nie idzie można się chwilowo zniechęcić, ale tylko chwilowo.

Nie rozumiem też jakichś przygan jak ktoś próbuje otrzeć się o realizm wyglądu  lub szczegóły detali. Ja się nie czepiam jak robisz po swojemu.  Dla mnie wolna droga tylko po co dorabiać jakieś teorie, ideologie. 

Baw się dobrze dalej.  :model:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko było moje zdanie. Jeśli ktoś się poczuł urażony to jego sprawa ale Nikomu nie narzucam żadnych teorii i ideologii. Na pewno poziom wykonania niektórych modeli wystawionych na forum jest dla mnie nieosiągalny ale dla mnie jest to tylko zabawa a nie sposób na życie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby super, ale wciąż przemycasz ideę, że nie można wykonać modelu na bardzo wysokim poziomie i bawić się przy tym przednie. Odpuść element ogólny, pisz indywidualnie, że dla Ciebie budowa takiego modelu to byłyby mordęga, sposób na życie, czy co tam chcesz i będziesz miał spokój od rozbawionych Marków  i innych Gonzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotr2498 napisał:

A czy linie podziału miały taki kolor, czy nie, to nie mi oceniać, ale w mojej opinii efekt od KFS wygląda dużo lepiej niż jakby został tam użyty czarny kolor pod preshaiding.

Mało obiektywnie, to co Ci się podoba oceniasz, to co nie już nie :roll:  No i co z tego, że autor dobrał lepiej według Ciebie kolor preszajdingu jak później pojechał po całości, bez zróżnicowania dziwnym brązowym łoszem, który wygląda co najmniej dziwnie...

19 godzin temu, piotr2498 napisał:

więc niech sobie każdy tworzy modele, takie jakie mu się podobają :D

I jak mu się podobają. Ja staram się pomóc, podpowiedzieć jeśli orientuję się w danym temacie. To, co z tą pomocą zrobi autor budowanego modelu to już inna kwestia.

Ja doskonale wiem, że paleta barw do preszajdingu i nie tylko ani nie zaczyna się, ani nie kończy na czarnym ale jak ktoś lubi ten kolor lub dużo malować aerkiem to mu nie zabraniajmy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RogerM napisał:

Mało obiektywnie, to co Ci się podoba oceniasz, to co nie już nie :roll:  No i co z tego, że autor dobrał lepiej według Ciebie kolor preszajdingu jak później pojechał po całości, bez zróżnicowania dziwnym brązowym łoszem, który wygląda co najmniej dziwnie...

Osobiście dobrałbym inny odcień washa, ale rozmawiamy o kolorze preshaidingu, który w mojej ocenie autor dobrał adekwatnie do koloru bazowego. A to jaki zastosował kolor washa, to już inna kwestia i ona nie podlega aktualnej dyskusji...
Dlatego napisałem, że każdy robi modele takie jakie chce, i tym samym kończę tą dywagację na temat koloru preshaidingu, bo każdy ma swój styl budowania modeli, i ważne, że mu odpowiada :)

Edytowane przez piotr2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.