Skocz do zawartości

2S35 KOALICJA SW


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. 

Pierwszy mój ulepek w tym roku (i po bardzo długiej przerwie).

2S35 KOALICJA SW ze Zvezdy w skali 1/72. Uchwyty wszystkie zastąpiłem zrobionymi z drucików z rozciągniętej ramki wtryskowej.

Można się pastwić🙂

IMG_20230405_084010446.jpg

IMG_20230405_090918_HDR.jpg

IMG_20230405_090957_HDR.jpg

IMG_20230405_091022_HDR.jpg

IMG_20230405_091041_HDR.jpg

IMG_20230405_091154_HDR.jpg

IMG_20230405_091209_HDR.jpg

IMG_20230405_091243_HDR.jpg

IMG_20230405_091319_HDR.jpg

Edytowane przez Hafes
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wash był zrobiony ale delikatny bo się bałem przesadzić. Na zdjęciach nie widać ale na żywo jest lepiej. Co do " wszystkiego innego" to się nie wypowiem bo nie wiem o co chodzi do końca.

To jest 1/72 i niektóre efekty np. obicia w pierwotnej wersji wyszły przesadzone więc je stonowałem. 

IMG_20230326_153220811.jpg

IMG_20230326_153457395.jpg

IMG_20230326_153541180.jpg

Edytowane przez Hafes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu widać że wash jest. Masz rację że w 72-ce z washem trzeba uważać bo można przesadzić. Delikatne obicia też dostrzegam, które w tym pojeździe są OK. To co mnie nieco nie pasuje to jakby za dużo piaskowego koloru w tym kamuflażu. Od razu zaznaczę, że ja tego sprzętu nie znam i nie znam dobrze tego kamuflażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie dużo piaskowego w tym kamuflażu. Przyznam że sądziłem że nawiązywałeś to typu kamuflażu jak na fotce. Nie wiem czy to jest ten sam typ kamuflażu ale u Ciebie chyba ten kontrast między kolorami jest duży. Jeśli podoba Ci się Toje malowanie to jest OK. Jeśli podzielasz moje zdanie to można jeszcze kolory zgasić jakimś filtrem. Generalnie nie traktuj mojego gadania jak krytyki. Twój model jest fajny. Ja sam po latach wróciłem do 72-ki pojazdowej i wiem o co chodzi. Podpatruje jak inni robią swoje mikrusy. Mam nadzieję że coś w pojazdowej 72-ce coś jeszcze wyrzeźbisz. :super:

image.png.87374c03a5c7437b7ac4774adcccc657.png

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda konstruktywna rada jest cenna🍻 Filtr faktycznie mógłby zmienić efekt ale na chwilę obecną model już na podstawce na stałe i nie do wszystkiego bym się z filtrami dostał więc nie mieszam już😐 

Ogólnie mam dużo do nadrobienia w dziedzinie nowych (dla mnie) technik a jak wiadomo najlepiej uczyć się na błędach więc następny model już na warsztacie🙂

Edytowane przez Hafes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Model mi się podoba, chociaż rzeczywiście jest pewne takie wrażenie "nienaturalności" - chyba jednak za mało cieniowania.

Ja bym miał taki "tip" albo dwa - pierwszy to taki, żeby czarny mocniej rozjaśnić, a najlepiej wziąć zamiast tego ciemny szary - to już bardzo pomoże. No i jeszcze żeby "kratki" dodatkowo washem zapuścić, tak, żeby stworzyć wrażenie, że pod spodem jest pusta przestrzeń i co za tym idzie cień.

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.