Skocz do zawartości

Jagdtiger dragon 1:35 nowe zdjęcia


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

jager27-spokojnie, nietędy droga.

Oj Fazzy,Fazzy......

Przynajmniej jeden, który wytyka błędy ale robi to ze spokojem i zrozumieniem.

 

A teraz co do modelu. Według mnie za dużo tej zieleniny. Farbe nakładaj kilka razy cieńkimi warstwami (proponuje na początek jednolity kamuflaż). Najlepsze szóste zdjęcie od góry (czuje jakbym stał przed tym potworem). Podłoże bardzo ok bo przynajmniej przypomina runo leśne.

 

Właściwie wszystko to co napisałem to już napisali przedmówcy.

 

Pracuj i baw się w to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tą zieleniną to chodzi o gałązki? Je da się zdjąć. A jak robię trójbarwny kamuflaż to muszę położyć trochę grubszą warstwę, żeby dunkelgelb nie prześwitywał. I jak faktycznie położę zbyt dużo farby to nie wiem jak ją zebrać. A poza tym ja nie mam aerografu i maluje pędzlem, miejcie to wszyscy na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak robię trójbarwny kamuflaż to muszę położyć trochę grubszą warstwę, żeby dunkelgelb nie prześwitywał. I jak faktycznie położę zbyt dużo farby to nie wiem jak ją zebrać.

Zamiast jednej grubej warstwy nałóż dwie warstwy cienkie Olivegruen czy tam Rotbraun. Chociaż pierwsza warstwa nie skryje Ci Dunkelgelba, to następna tak - dzięki temu nie będziesz miał tak znaczącej różnicy poziomów po nałożeniu farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Fazzy_bez_humoru prawidłowo ocenił model, zaś jego sposób wyrażania opini może i jest specyficzny ale akceptowalny, zresztą ostrzega o tym w nicku jaki jest

 

Poza tym jak mawiał poeta "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

..... więc po co te nerwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"

 

On sobie ze mnie jaja robił i to mnie zdenerwowało a nie krytyka.

A oprócz krytyki mógł podać co i gdzie. Np. napisał, że są ślady po wycięciu z

ramki ale ja dokładnie wszystko wycinałem i przyjrzałem się temu jagdtigerowi i nic nie znalazłem .

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model słabiutki

 

następny który pisze masło maślane! dlaczego tak uważasz, dlatego że nie wpakowałem w niego pensji rodziców? nie stać mnie na

dokupowanie blaszek, linek i innych pirdół.

Człowieku, nie trzeba wydawać cąłej pensji, żeby uzyskac fajny efek, nie trzeba kupowac wszystkiego na raz, pieniążki można odkładać do skarbonki... Pamiętaj o tym, że nawet jeśli na twojje modelarskiej półce będzie mnóstwo modeli, a sklejonych tandetnie, to efekt będzie marny, zawsze lepszy jest sklejony bardzo dobrze, dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wydawać cąłej pensji,

to była przenośnia:)

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli na twojje modelarskiej półce będzie mnóstwo modeli, a sklejonych tandetnie

 

To się zgadza ale ja w tego jagdtigera włożyłem naprawdę dużo pracy a tych śladów nawet nie zauważyłem np. ślady po wypychaczach. Najgorszy problem to rdza. Całkowicie nie wiem jak się ją robi bez aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tego jagdtigera włożyłem naprawdę dużo pracy

nikt nie neguje tego, że się nad nim napracowałeś.. tylko efekty nie są wymierne.. wg. mnie poświęciłeś mu jednak trochę za mało czasu

 

Najgorszy problem to rdza. Całkowicie nie wiem jak się ją robi bez aerografu.

a ja całkowicie nie wiem jak się ją robi aerografem.. mógłbyś przybliżyć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja całkowicie nie wiem jak się ją robi aerografem.. mógłbyś przybliżyć temat?

Chodzi oto żeby tylko nie aerografem bo go nie mam i nie planuje jego zakupu w najbliższym czasie. I chciałbym się dowiedzieć np. jak ty robisz rdzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym najlepiej zrobić ambush tak żeby nie wyglądał jak wystające nity??

Pędzlem, rozrzedzoną farbą.

 

Jeśli nie masz funduszy na pigmenty, kup sobie pastele, i z tych wykonuj rdzę(nanoszenie pędzlem).

Od białej, przez żółta, po ciemny brąz.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto żeby tylko nie aerografem bo go nie mam i nie planuje jego zakupu w najbliższym czasie. I chciałbym się dowiedzieć np. jak ty robisz rdzę?

 

mimo usilnych chęci nie jestem w stanie zrozumieć pierwszego zdania twojej wypowiedzi :]

rdzę robię dodając talku do farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nic się nie stanie z klejem lub plastikiem?

 

zeżre twojego jagdtigera, że tylko wióry plastikowe zostaną :]

 

proponował bym wolniej pisać kolejne posty i zacząć korzystać z funkcji "szukaj" - wszystko o co dopytujesz zostało już opisane, obfotografowane i skomentowane na różne sposoby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeżre twojego jagdtigera, że tylko wióry plastikowe zostaną :]

 

Żebyś się nie zdziwił.

 

- wszystko o co dopytujesz zostało już opisane, obfotografowane i skomentowane na różne sposoby :][/quot

 

jestem tu nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pytania odnośnie wykonywania różnych technik, czy czynności znajdziesz w dziale jak to zrobić, jak pokazać itd.

Jest dział tajniki modelarstwa.

Nietylko na tym 4um, w sieci są tego masy !

 

Korzystasz z tego, wpisując słowa kluczowe:

search.php

 

I czytać, oglądać, obserwować- bez tego nic nie zdziałasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się uczę, ale się staram

 

JA TEŻ

 

No to nie jestem sam Ja po 15 latach przerwy robię modele gdzieś tak mniej wiecej 2 lata i mam na półce 3 modele sklejone z czego 2 bym z chęcią podpalił... cały karton po 5 ryzach A4, 3 żaglowce i sterta projektów do ukończenia, ale staram się chociaż jedną rzecz dziennie przy modelach zrobić W ciągu dnia, mam dla siebie 2,5 godziny kiedy jestem sam w domu i moge robić co chcę i poświęcam to an modele, nie śpieszę się, bo wiem, że warto poświęcić wiecej czasu na dopracowanie jednej części niż skleic ich 20 dziennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie śpieszę. Tylko chodzę do szkoły i nie mam zbyt dużo czasu. Teraz są akurat są wakacje więc mogę sobie pozwolić na klejenie lepszego modelu. Mi się on podoba! Ja kleje 3-4 modele rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.