Skocz do zawartości

Junkers G24H, konwersja od podstw modelu G23/24 Plasticart, 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jakieś 20 lat temu  zrobiłam konwersję modelu wczesnego wariantu Junkersa G 24 z NRD-owskiego VEB Plasticart na późny wariant G24H, uzyty w  Grecji w 1940 roku. To był samolot pasażerski  "wzięty w kamasze" do pełnienia roli transportowca w czasie inwazji Włosko-Niemieckiej. Załaczam materiały dokumentacyjne, jakimi dysponowałem robiąc tę konwersję. Robiąc konwersję głównym problemem technicznym było wykonanie statecznika  pionowego o fakturze blachy falistej . W tym celu na skorzydle rozprowadziłem silikon, potem go odkleiłem i wlałem w tak powstałą formę żywicę, z której  wycinałem odpowiednie kształty, profilując je uformowałem statecznik pionowy. Śmigła to tez odlewy żywiczne. Silniki, podwozie i chłodnice to elementy dorabiane od postaw. Kabina sklejona z z oddzielnych elementów

 2113855288_junkersg24wtrakcie2.jpg.9b4ab63eb30c5b98ef4ee5e1ac691094.jpg

grec ju 24 - 3.jpg

grec ju 24 -2.jpg

grec ju 24 5.jpg

grec ju 24 7.jpg

grec ju24g-1.jpg

junkers g24 DSC02510.jpg

junkers g24 DSC02511.jpg

junkers g24 DSC02512.jpg

junkers g24 DSC02513.jpg

junkers g24 DSC02514.jpg

junkers g24 DSC02515.jpg

junkers g24 DSC02516.jpg

junkers g24 DSC02517.jpg

junkers g24 DSC02518.jpg

junkers g24 w trakcie.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KayFranz napisał:

Jooo...  Fajny, chociaż wg mnie powinieneś go trochę pociągnąć błyskiem. Teraz z tym matem wygląda, jakby w oryginale był pokryty filcem albo innym kocem.

Dięki! On jest pociągnięty matowym varnishem z Vallejo, jak wszystkie moje modele (starsze modele, nie kryte wcześniej żadnym lakierem, po odkurzeniu przeciągałem rozcieńczonym Vallejo przed robieniem im zdjęć na BM). On czasem wypada bardzo matowo...

 

15 minut temu, barszczo napisał:

Fantastyczny :D . Co ty tam jeszcze masz na swoich półkach? Każdy kolejny to niezła perełka.

Dzięki wielkie! Wyciągam po kolei różności :) Staram się zabawić Forumowiczów! Foki, messery i spity racze poczekają....Tu są pokazywane lepsze...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.