Skocz do zawartości

Znowu Ammo + aerograf i podkłady (zatykanie się areografu)


Amarok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Cały czas mam problem z aerografem Ultra i farbami Ammo.

 

Chce położyć podkład (np.  Ammo ONE SHOT PRIMER - SAND FLESH - 60ml), jak byk jest napisane że nie potrzebuje on rozcieńczania. Daje (zgodnie z wytycznymi Ammo 1.5 bar) i zaczynam nakładać. Wszystko super do czasu jak mi się nie zacznie zapychać aerograf, zaczyna pluć kroplami farby plus na końcówce aerografu przy jego wylocie widać odkładającą się farbę. I tak jest za każdym razem niestety.

 

Dodatkowo dzisiaj ta farba zastyga jak galareta. Tak samo galaretowato reaguje na płyn do czyszczenia farb akrylowych.

 

Co robię źle? Czy możliwe, że trafiła się tez jakaś stara farba?

Edytowane przez Amarok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Amarok napisał:

Witam!

 

Cały czas mam problem z aerografem Ultra i farbami Ammo.

 

Chce położyć podkład (np.  Ammo ONE SHOT PRIMER - SAND FLESH - 60ml), jak byk jest napisane że nie potrzebuje on rozcieńczania. Daje (zgodnie z wytycznymi Ammo 1.5 bar) i zaczynam nakładać. Wszystko super do czasu jak mi się nie zacznie zapychać aerograf, zaczyna pluć kroplami farby plus na końcówce aerografu przy jego wylocie widać odkładającą się farbę. I tak jest za każdym razem niestety.

 

Dodatkowo dzisiaj ta farba zastyga jak galareta. Tak samo galaretowato reaguje na płyn do czyszczenia farb akrylowych.

 

Co robię źle? Czy możliwe, że trafiła się tez jakaś stara farba?

Podkłady akrylowe do aerografu trzeba zawsze rozcieńczyć i dodać krople retadera. Farba wtedy jest bardziej płynna i nie zasycha w aerografie.  Nie mieszaj farby w aerografie tylko w osobnym pojemniczku.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gibereschyba faktycznie tak zrobie, ja pierwszy model zaczalem od podkladu i farb Tamiya i nie przypominam sobie zebym mial takie problemy z zatykaniem czy kladzeniem kolorow.

 

Pod górkę zaczęlo sie niestety z farbami Ammo, to jest momentami udreka straszna niestety.

 

pytanie: czy na pomalowane farbami Tamiya modele mozna nakladac filtry, pigmnanty i washe Ammo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szybkoschnąca farba będzie miała tendencje do zasychania na igle i w efekcie przytykania aero. Farby oparte na żywicy akrylowej są z zasady dość szybkoschnące. Więc czy to Ammo, Vallejo, Tamiya lub Gunze (ba nawet MRP) - problem może się pojawić. Po prostu trzeba z tym się pogodzić  i co jakiś czas wytrzeć końcówkę igły z osadu. Oczywiście przy farbach opartych na agresywniejszych rozpuszczalnikach, problem będzie mniejszy lub się nie ujawni. Świeża farba rozpuści i wypłucze zbierający się osad. Ale farby typu Ammo lub Valejjo agresywne nie są i przytykanie zdarza się często. 

Należy pamiętać, że przy upalnej i wilgotnej pogodzie wszelkie problemy z farbami moga się ujawnić lub pogłębić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Amarok napisał:

W takim wypadku jakie podkłady polecacie biorąc pod uwagę fakt, że mam masę produktów już od Ammo kupione (czyli kolory, filtry, washe)?

 

3 godziny temu, giberes napisał:

A potem kup Mr. Surfacer z Gunze i zacznij czerpać przyjemność z malowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _OldMan_ napisał:

Filtry i washe olejne są ok.  Farby możesz wykorzystać do malowania pędzlem.  Do zużycia, a potem przejść na Tamiya, Gunze, MRP, AK RC.

Nie zdążyłem, ale nic dodać, nic ująć. Tylko pamiętaj, że ww farby nie są dobre do pędzla, więc błotko Ammo możesz do tego zachować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _OldMan_ napisał:

Filtry i washe olejne są ok.  Farby możesz wykorzystać do malowania pędzlem.  Do zużycia, a potem przejść na Tamiya, Gunze, MRP, AK RC.

 

Które z wyżej wymienionych są najlepsze i najmniej problemowe do aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Amarok napisał:

 

Które z wyżej wymienionych są najlepsze i najmniej problemowe do aerografu?

Niezła jest HATAKA Seria C  i MRP (jest drogi). Gunze, Tamiyia, AK RC trzeba porządnie rozcieńczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ

13 godzin temu, Amarok napisał:

Cały czas mam problem z aerografem Ultra i farbami Ammo.

Ale piszesz, że masz Ultrę. :hmmm:  Z jaką dyszą ?

Zresztą, skoro robisz Merkavę od Tamiya to kup sobie:

c19cbcc98300855cce784f3f84c8d5ed.jpg

 

mrcolor-c-529-idf-gray-1981-golan.jpg

 

tamiya-81359-xf-59-desert-yellow-23.jpg

 

Majątku nie stracisz, a zobaczysz którą farbą ci się najlepiej maluje.

Jako rozcieńczalnik kup 

 

large_T-106.jpg?lm=1585320686

 

Nada się do wszystkich w/w farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, _OldMan_ napisał:

Ale piszesz, że masz Ultrę. :hmmm:  Z jaką dyszą ?

 

Teraz faktycznie mam Ultra 0.2 i 0.4.

Robie teraz Abramsa, Merkava zrobiona :) Farby ktore podales nie sa podkladami, ja chce nalozyc podklad na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Podkłady akrylowe do aerografu trzeba zawsze rozcieńczyć i dodać krople retadera. Farba wtedy jest bardziej płynna i nie zasycha w aerografie.  Nie mieszaj farby w aerografie tylko w osobnym pojemniczku.

Tak z ciekawości jakie proporcje dla Ammo i czym rozcieńczać Ammo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, merlin_70 napisał:

Daj spokój z tym podkładem .  X czasu temu używałem  podkładów róznych , chaos blacków . A to samo osiągniesz odrobinę grubiej położoną Tamiya LP w wybranym kolorze.

 

Masz racje, ja nie wiem czy w ogole nie wroce do farb Tamiya, ktore sa duzo mniej problematyczne niz niestety Ammo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Thalgonis napisał:

Jeżeli już zastanawiasz się nad przejściem na inne farby to rozpatrz opcję farb MRP :)  Nic z nimi nie robisz, tylko lejesz bezpośrednio z buteleczki i voila! :) 

 

Czyli nie trzeba ich rozcieńczać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.