Skocz do zawartości

Amerigo Vespucci 1/75 Heller


Superbe

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny pas na poszyciu malowany od ręki?

Rufowa galeryjka z nazwą cuś krzywo, albo muszę zmienić cylindry w okularach.

Okienka upaćkane farbą (chyb, że tam maska jeszcze jest...)

Przykro mi, że na razie nie ma pochwał. Pewnie Gała pochwali.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pasy były malowane pędzlem, przy użyciu taśmy ( wszystko maluję pędzlem). Ewentualne odpryski jakie sie pojawiły po jej zdjęciu zostały w wiekszości poprawione. Te które pozostały może zostaną zniwelowane jakimiś zaciekami, rdzą...Jeśli nie będe tego robić to pozostaną jako rzecz całkowicie naturalna, podobnie ma sie rzecz z oknami. Dla mnie to realne i zrozumiałe, że na okręcie szkolnym chłopaki zasuwaja jak mrówki ale równie naturalne jest to , że nie są w stanie dopatrzyć wszystkiego. Po drugie, to nie jest okręt nówka spod igły ale w trakcie uzytkowania. 

Rufowa galeryjka...Obie druciane balustradki zostały dodane i owszem, górna z nich jest odrobinę sponiewierana. Tu był wielki problem, bo Heller zrobił nazwę na kalkomanii i to tak delikutaśnej, że .... W tej chwili już tego nie poprawię

Reasumując: Nie jestem takim profesjonalistą i tak dobrym modearzem jak Ty, więc nie oczekuj ideałów, bo ich nie bedzie. Robię tak jak zdołam, za uwagi (wszelkie ) dziękuję i te, które dam radę wykorzystać staram się uwaględnić

Na koniec rzecz najważniejsza: Bawię się modelami dla własnej przyjemności, a nie dla pochwał. I nie ma przy tym żadnego znaczenia, czy maja one być od Ciebie, od Gały czy jeszcze kogoś innego

Owszem czyta się je z przyjemnością ale to tylko miły dodatek do tego co się robi, Przynajmniej dla mnie

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze wpisy jakoś założyłem, że chcesz zrobić porządny model i dobrze się przy tym bawić. Ale skoro stawiasz wyłącznie na zabawę, to nie widzę problemu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zaruk said:

Czytając wcześniejsze wpisy jakoś założyłem, że chcesz zrobić porządny model i dobrze się przy tym bawić

 

Oczywiście, że tak jest! Ale porządny model w Twoim ujęciu i Twoich mozliwościach, musi sie różnić od porządnego modelu w moim ujęciu i przy moich mozliwościach.

Tak więc nie ma sie co obrazać, tylko wziąc to pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, jakie mam możliwości. Oceniasz wyłącznie po wynikach, które zależą od wielu czynników.

W Twoim przypadku wielokrotnie zauważyłem, że potrafisz coś porządnie zrobić ale dopiero po wskazaniu i "zachętach" kolegów.

Nie rozumiem, dlaczego od razu nie zrobisz rzetelnie różnych rzeczy. Pokazujesz rozmaite niedoróbki, które potem potrafisz naprawić. Czyli nie ograniczenia fizyczne, a raczej - nie wiem - kwestia mobilizacji?

Niestety, dość często dorabiasz jakieś ideologie mające tłumaczyć źle wykonany element. A to załoga nie dopatrzyła, a to coś jeszcze strasznego się zdarzyło. Popatrz na swoją pracę i uczciwie ocen czy chce Ci się poprawiać konkretny babol, czy nie. I równie uczciwie napisz - nie chce mi się poprawiać, zostawiam. Albo sięgnij do głębszych pokładów silnej woli i popraw. Tak jak te linie na kadłubie.

Powinieneś też założyć, że część efektów zależy od warsztatu (narzędzi). Już zrozumiałem, że to Twój ostatni model i nie warto - na to nie mam wpływu, ale zapewniam Cie, że ja pracuję na normalnym stole, przy biurowej lampce a najważniejszym usprawnieniem jakie posiadam jest lupa nagłowna. Klucz do wielu rzeczy. Szczególnie dla osób z psującym się już wzrokiem, bo i do mnie wiek emerytalny nieuchronnie się zbliża (przy wydatnej pomocy rządu). Także nie jesteś tu jedyną osobą 50+, musisz się z tym pogodzić. 

Warto też zapoznać się z podstawowymi technikami modelarskimi, chociażby czytając dział Jak to zrobić. Nawet podesłałem Ci link do tematu związanego z łoszem ale stwierdziłeś, że czytałeś. Skoro tak, to dlaczego popełniasz błędy możliwe do uniknięcia po zastosowaniu podanych tam rad? Może warto przeczytać raz jeszcze? Nie rozumiem tego.

I przestań, proszę, z tym pisaniem o mnie jako o profesjonaliście, bo robię swój piąty samolot (jednego nie dokończyłem) i uważam się raczej za nowicjusza. Natomiast przykładam wagę do porządnego wykonania i poprawiam do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Czego i Tobie życzę.

 

 

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,wbrew pozorom ciągle mówimy o tym samym, o umiejętnościach. Widziałem  i Albatrosa i IVG, więc widzę wyniki Twej pracy

38 minutes ago, zaruk said:

że ja pracuję na normalnym stole, przy biurowej lampce a najważniejszym usprawnieniem jakie posiadam jest lupa nagłowna.

Więc tym większe uznanie dla tego co zrobiłeś. 

 

39 minutes ago, zaruk said:

Nie rozumiem, dlaczego od razu nie zrobisz rzetelnie różnych rzeczy

Bo mnie się wydaje, że nie są one aż tak źle wykonane, by je poprawiać. Ale jeśli ktoś zwraca mi uwagę, to podkreślam raz jeszce: staram się to uwazlędnić na tyle, na ile potrafię. Ot i cała tajemnica...

Swoją droga pokazywałem jedynie galeryjkę i nadbudówke rufowwą, a nie pasy na kadłubie. Gdy bedę robić burty wtedy poprawię co sie da poprawic więc o tym nie mówmy

Krótko mówiąc nie jestem perfekcjonalistą, niestety, więc na pewne babole przymknij oko😉

Miłego dzionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaruk, mnie to szkoda najbardziej właśnie tego Pete'a coś go nie skończył, leży u mnie w szafie i czeka na lepsze czasy :wink:

Widzę też że pozytywne wpisy od czasu do czasu szkodzą mojej skąndindąd zasłużonej złej reputacji :haha: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Szydercza Gała said:

Widzę też że pozytywne wpisy od czasu do czasu szkodzą mojej skąndindąd zasłużonej złej reputacji :haha: 

Chyba żle to zrozumiałeś, bo nie szkodzą a podnoszą i to na bardzo wysoki pułap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Widzę też że pozytywne wpisy od czasu do czasu szkodzą mojej skąndindąd zasłużonej złej reputacji :haha: 

 

Zdecydowanie tak, ostatnio nawet Michał w sposób jawny bezczelnie stwierdził, że jesteś tym dobrym gliną.

Nie da się więc ukryć - staczasz się.

 

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Zaruk, mnie to szkoda najbardziej właśnie tego Pete'a coś go nie skończył, leży u mnie w szafie i czeka na lepsze czasy :wink:

 

Ja Pete'a nie skreślam, ciąża z nim jest już bardzo zaawansowana i sądzę, że przy jakiejś okazji nastąpi szybki poród siłami natury.

Uprzedzam jednak, że może nie spełnić Twoich oczekiwań, gdyż jest solidnie wyeksploatowany, co nie każdemu może się podobać.

No, ale do złomów mu daleko. Autora wątku przepraszam za OT.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.