Skocz do zawartości

Ciągnik gąsienicowy STZ-5 Zvezda 1/35


Michal_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To już mój drugi model po długiej (23 lata) przerwie modelarskiej. Podejrzałem wiele filmików i technik. Postanowiłem zrobić coś z tym tajemniczym / nowoczesnym dla mnie weatheringiem.

Zamysł początkowy obejmuje progres w porównaniu do poprzedniego modelu "z pudła" - zakupiłem kilka dodatków do zamontowania na pace i chcę pokazać silnik bez osłon + dodać do silnika przewody.

IMG_20221019_141024_1 (Copy).jpg

IMG_20230118_155708_1 (Copy).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnej analizie części byłem zmiażdżony jakością detali w porównaniu do modeli jakie przywykłem robić za młodu.

O palpitacje serca i stany lekowe przyprawiła mnie "wielkość" niektórych części... Wielki szacunek dla modelarzy wykonujących podobne skale...

Bardzo ciekawie są wykonane gąsienice posiadające już kształt "zwisania" pomiędzy kołami podtrzymującymi

369042636_IMG_20230118_155859(Copy).thumb.jpg.259a768ce6653230e684e977f87dc5ee.jpg

IMG_20230118_160014_1 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem żywiczne planeki/ tarpy oraz zestaw Tamiya - beczki+ kanistry.

Koncept modelu ma być następujący:  Wojskowy ciągnik po wojnie zaadaptowany jako ciągnik rolniczy do kołchozu. Przemalowany z zielonego na niebieski (niczym ZIŁ 130 ).

Niemieckie kanistry i beczki wykorzystane  jako zdobyczne wyposażenie.

Dla ortodoksów modelarskich może to być świętokradztwo ale nie chciałem robić wojskowej wersji bo za młodu tworzyłem praktycznie wszystko w tym temacie. Chcę czegoś innego teraz.

Poniżej przymiarka na sucho całego konceptu dodatków.

IMG_20230218_220425_1 (Copy).jpg

IMG_20230218_220551_1 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość można wykonać z otwartymi / zamkniętymi drzwiami. Można także spokojnie ściągać skrzynie ładunkowa i kabinę. Można też otwierać / zamykać burty. Ja zrobiłem tylko 1 burtę otwierana by skrzynia miała większą sztywność.

 

 

Mogłem zostawić model w takim stanie ale mi się zachciało więcej "rdzy" i starości.......Teraz żałuję

...

Serdecznie muszę podziękować mojemu koledze Damianowi za pomalowanie dla mnie 2 zwiniętych plandek z żywicy,  zielonych kanistrów oraz plandeki na pakę którą ja jedynie trochę postarzyłem i dodałem "przetarcie w  jasnym odcieniu.

 

Zdjęcia są dość słabe i na żywo model wygląda o niebo lepiej. Model jest strasznie mały (mniejszy niż dłoń) i większość szczegółów jest praktycznie niewidoczna. Tak samo nie widać na nim kurzu- a wystarczy zrobić zdjęcie i w komputerze wygląda jak cały zasyfiony

 

 

IMG_20230402_232739 (Copy).jpg

IMG_20230402_232729_1 (Copy).jpg

IMG_20230402_232755_1 (Copy).jpg

IMG_20230404_001147_1 (Copy).jpg

IMG_20230404_001517_1 (Copy).jpg

IMG_20230404_182936 (Copy).jpg

Edytowane przez Michal_1981
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat musiał i jakoś umknąć, ale na niego trafiłem. I bardzo się z tego powodu cieszę, bo przedstawia kawał dobrej roboty. Wygląda naprawdę dobrze. Podziwiam, że malujesz i składasz jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SFModel napisał:

Podziwiam, że malujesz i składasz jednocześnie

Dzięki, uznałem, że ręka mi na tyle drży , że nie jestem w stanie tego pomalować gdy będzie całość złożona (np koła i bandaże gumowe lub wnętrze kabiny) tym bardziej że przy pomocy pędzla musiałem nakładać ok 3-4 warstw farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.