Skocz do zawartości

Scania R500 V8 Relacja


misiek14pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy chciałbym zrobić relacje z budowy scani R500 V8 firmy ITALERI .

Jest to mój drugi model ciężarówki pierwszym był DAF 95XF ,

Proszę o cenne rady przy budowie , zdjęcia wstawie jutro niestety na razie będę dość niewyraźne

Ponieważ będę robił je tel. Ponieważ nie posiadam w chwili cyfrówki

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam nowego kolegę!!

Ja obecnie sklejam Scanię R620 ale oprócz kalek niczym się nie różnią (ach to Italeri...) tak więc możesz również zaglądać do mnie i do innych chłopaków na forum bo parę skakanek tu się robi

Oczywiście w miarę możliwości też służę pomocą!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na mój pierwszy model to był trudny a gdy skleiłem drugi (prawie) To oceniam go na jakeieś 7/10 ,trzeba uważnie czytać instrukcje.

Ale kiedyś skleje go 2 raz.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element, o którym piszesz, masz przyklejony dobrze. Złóż silnik, spróbuj "na sucho", choć znając życie, idealnie nie spasuje. Nie przyklejaj chłodnicy przed montażem silnika do ramy, bo będziesz miał kłopoty z włożeniem wiatraka do chłodnicy, jeśli zrobisz w odwrotnej kolejności.

Uważaj także w punkcie 8 instrukcji - elementy 110 i 111 przyklej najpierw do ramy, a kiedy będziesz miał gotowy silnik, to doklej dopiero poskładane elementy (112, 113 i 114), żebyś "trafił" w poskładane elementy 55 i 56.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo do komentowania tu nie ma tak jak kolega wyżej napisał. Rób powoli nie spiesz się i nic na siłę. Życzę powodzenia w budowie !

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę go malował w sumie to ramę już niej więcej mam pomalowaną na ciemną winie

a kabinę chce na czarno co o tym sądzicie

 

Może być ciekawie...teraz tylko czekamy na fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz używac szpachli samochodowej, niemniej jednak lepiej, żebyś na przyszłość zaopatrzył się w szpachlówkę Tamiya. Szybko schnie, dobrze się obrabia i jest wydajna. I będziesz miał mniej pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam W końcu obiecane zdjęcia na tylnich amorkach prześwituje czarny plastik ale dałem sobie z tym spokój ponieważ nie jest to jakiś model na wystawę tylko taki by stał na szafce

0f7c09bb63c6ed5a.jpg

15b573c03c3b3a5a.jpg

f2aa7475137f6cf9.jpg

bf67c2f01243ec23.jpg

a oto mój lakier

c2b3557be349a021.jpg

1d1e9276c2ab4b78.jpg

f421eae7fe74d742.jpg

e4bdb2dfa00862e7.jpg

fea66581b79c6d2c.jpg

i to wszystko na dzis kolejne fotki jutro

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.