Skocz do zawartości

Scania R500 V8 Relacja


misiek14pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Potrzebuje tego elementu do skręcania koła , to do czego koło się mocuje nie wiem jak to się nazywa ma może ktoś to na zbyciu?:):)

 

Chodzi ci o elementy które przykleja się do "tarczy" wraz z piastą koła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pracę idą do przodu, ale daleka droga jeszcze...

Coś mi tu nie pasuje.

Czy aby nie masz odwrotnie przyklejonych nadkoli przednich? W sensie, czy nie zamienione stronami (lewa z prawą)? Bo one mają pewien skos, niwelujący skos ramy, aby zewnętrzna osłona przychodziła już prosto. U Ciebie wydaje mi się, że jest na odwrót, w rezultacie czego zewnętrzne nadkola mają skos (i to podwojony). Chyba, że nadkola jeszcze nie są przyklejone. Ja właśnie taki błąd zrobiłem u siebie, ale szybko poprawiłem.

Acha, pamiętaj o jednym - tylna oś skrętna nie może skręcać pod takim samym kątem, co przednia, bo w rzeczywistości, koła osi tylnej wychylają się tylko trochę. To właśnie największy problem, u mnie pomimo korzystania z KITu, musiałem nieźle poprzerabiać, żeby oś tylna zachowywała się w miarę realistycznie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może misiek nie będzie robił drążka kierowniczego do tylnych kół i dla przymiarki tylko je skręcił... ja nie zauważyłem odwrotnie przyklejonych przednich nadkoli (dopiero jak przeczytałem posty szanownych kolegów to zobaczyłem) ale najbardziej w oczy mi się rzuciły te tylne nadkola, bo one są odwrotnie zamocowane... do tego wystającego elementu przykleja się mocowanie osłony bocznej więc powinno być na odwrót... chyba że oba tylne nadkola można przełożyć na drugą stronę...

 

Ogólnie mi się bardzo podoba jak ktoś robi coś z niczego... wielki plusik za to misiek!!!

O! I będziemy mieli porównanie Scani 6x4 zrobionej przy pomocy KITu i zrobionej domowymi sposobami...

A i jeszcze jedno powiedz skąd masz dodatkowe nadkola? Czy pisałeś do Italeri czy od kogoś odkupiłeś?

 

Pozdrawiam i powodzonka misiu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Krzychu126 nadkola tylnie są na sucho wstawione lecz i tak będę robił nowe . Rzeczywiscie nadkola przednie są odwrotnie wstawione

wczoraj zabrałem sie za kaste i nawed mi poszło dosyć dobrze fotki będą

jak zrobię coś więcej

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.