Skocz do zawartości

PzKpfw 38 (t) Ausf G. 1/48 Tamiya


indus

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie zakończone dłubanie "malucha" od Tamiyi. Blaszki w tej skali mogą przyprawić o ból głowy:). Wersja G, chroniąca pociągi pancerne na wschodzie. Blaszki i lufa Abera plus własne przeróbki  na wersję G (z pudełka mamy wersje E/F). 

 

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.png

20230714_145216.jpg

20230714_145323.jpg

Edytowane przez indus
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za blaszki że się chciało podrasować , co do reszty podbijany za bardzo, wash na tylnej płycie wyrazisty na innych konturach natomiast  nie ma, pojazd obdarty ostro to i dla lepszego  ogółu torowisko mogłeś  przytyrać bo tak teraz sterylne wsio , całość pracy musi się komponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Evildead napisał:

torowisko mogłeś  przytyrać bo tak teraz sterylne wsio

 

Torowisko jest sterylne, bo żadne pociągi tamtędy nie jeżdżą.  Świadczą o tym pordzewiałe szyny.

Mnie podoba się klimat tej winietki, sporo pracy tam chyba weszło. Następny pojazd mniej poobijaj i będzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 12:35, indus napisał:

... własne przeróbki  na wersję G ... .

Dużo pracy Włożyłeś w ten model.  Dlatego nie chcąc się czepiać - jednak jest pewne , ale. :sorry:,  ale wieża nie jest w wersji Ausf.G.  Fotki wieży Ausf.G na fotkach poniżej.

478696786_meser262@1111-a.thumb.jpg.98d90ddd5c11d18c7e00c51ccf169cb4.jpg

 

1497851070_meser262@1111-b.thumb.jpg.d11ace9f6ed851a46fbf5a291a558178.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, meser262 napisał:

Dużo pracy Włożyłeś w ten model.  Dlatego nie chcąc się czepiać - jednak jest pewne , ale. :sorry:,  ale wieża nie jest w wersji Ausf.G.  Fotki wieży Ausf.G na fotkach poniżej.

478696786_meser262@1111-a.thumb.jpg.98d90ddd5c11d18c7e00c51ccf169cb4.jpg

 

1497851070_meser262@1111-b.thumb.jpg.d11ace9f6ed851a46fbf5a291a558178.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Dziękuję za informację. Przerabiałem tę wieżę na wersję G zgodnie ze zdjęciami.  Podpowiedz mi, gdzie widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model. Widać, że włożyłeś sporo pracy w blacharkę, ale to prawie zawsze procentuje. 

Podstawka tez ciekawa, mam jednak zastrzeżenie do podkładów na przejeździe. Wyglądają jak prosto z tartaku, może warto by je potraktować olejami nadając koloru bardziej podobnego do podkładów kolejowych.

 

Tory i figurki to z jakiej firmy jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 16:59, Markuz napisał:

Super model. Widać, że włożyłeś sporo pracy w blacharkę, ale to prawie zawsze procentuje. 

Podstawka tez ciekawa, mam jednak zastrzeżenie do podkładów na przejeździe. Wyglądają jak prosto z tartaku, może warto by je potraktować olejami nadając koloru bardziej podobnego do podkładów kolejowych.

 

Tory i figurki to z jakiej firmy jeśli można wiedzieć?

Dzięki za opinię. Tory z firmy Hauler, figurka Glowel Miniatures, dowódca z zestawu Tamiya plus blaszki Aber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mic43 napisał:

Mega - choć jak na moje gusta też za bardzo przybrudzony. Z drugiej strony dzięki temu prezentuje się jeszcze bardziej spektakularnie. Trochę przypomina mi modele nightshifta. 

 

 

Dzięki za opinię. Założyłem, że po pięciu latach pojazd będzie mocno "zmęczony". Z tego, co czytałem, partyzanci nie dawali wytchnienia ochronie pociągów pancernych, więc pojazd mógł być lekko niezadbany😉. Dodatkowo brudzenie i ślady eksploatacji, choć może czasami lekko przesadzone, cieszą moje oko. Czyste i nieobdrapane pojazdy wydają mi się nudne i płaskie. Brakuje im tego czegoś, co przyciąga oko. Oczywiście, czasami nie ma sensu pokazywać tak modelu, skoro na przykład dopiero co wylądował w Normandii😀.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.