Skocz do zawartości

[In-box] Emhar A7V "Sturmpanzer", 1:72


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Model niezbyt pasujący do mnie jako miłośnika lotnictwa

Części zbyt dużo nie ma, układ jezdny wykonany w znanej metodzie integracji elementów w jedną część. Jakość nie najgorsza i model chyba nie będzie wymagał wielu poprawek. Jedna z recenzji tego zestawu wspominała, że odwzorowanie jest na wysokim poziomie, w szczególności jeśli chodzi o nity. Są oczywiście uproszczenia (w układzie jezdnym) i pewne nieścisłości (dodane są rury wydechowe, których ten czołg nie miał - były po prostu dziury). Największym błędem jest kształt otworu obserwacyjnego z przodu, przy dziale. W modelu jest to po prostu pionowa szczelina, a w rzeczywistości miała kształt litery T.

Model można wykonać w czterech wersjach malowania. Zdjęcie kalkomanii jest lekko zmodyfikowane, by pokazać białe elementy.

 

5e2b461de3511b94.jpg

2d2df9ee132f0ceb.jpg

1598f9d54b3111e9.jpg

2dcb847f467961f3.jpg

bfab040b2ab8c612.jpg

d75ee2943baa3d06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne nieścisłości (dodane są rury wydechowe, których ten czołg nie miał - były po prostu dziury)

 

A czy to przypadkiem na pudełku od modelu nie jest nieścisłość?;-)

Na wszystkich zdjęciach jakie widziałem czołgi A7V mają rury wydechowe. (Na drugim od dołu jest chyba twój "uśmiechnięty trupek";-))

 

a7v_05.jpg

a7v1.jpg

ab31e24f937fb81eef9d0467d0c88161_image_document_large_featured_borderless.jpg

937525414_eb41f81e06.jpg

936678893_643a4447dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, masz rację co do rur, które są na tych zdjęciach. Moja informacja była nieprecyzyjna Te rury nie występowały w wersji wykonanej przez Emhar. Jest to wczesna seria z pancerzem zbudowanym z pojedynczej blachy - produkcja Fabryki Rochling. Póżniejsze miały pancerz wielopłytowy i były budowane przez Kruppa. W zasadzie to nie było dwóch identycznych A7V, bo każdy był w jakiś sposób modyfikowany, bądź w fabryce, bądź już na polu walki. Było ich 20 i każdy inny

Dobrym źródłem porównania poszczególnych jednostek jest ta strona:

Różnice między A7V

 

Na podstawie tej tabelki można stwierdzić, że "Mephisto" nie miał rury wydechowej, "Baden" nie miał rury i "Cyklop" też nie miał rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że piszesz o tym konkretnym egzemplarzu, ale wydawało mi się, że wszystkie były "stiuningowane" tymi rurami;-) Stronka fajna, nie widziałem jej wcześniej.

A sam model jakoś biednie wygląda. Widziałem go kilka razy na allegro i patrząc na ceny jakie tam osiągał, myślałem że w tym pudełku będą jakieś cuda niewidy;-) Ciekaw jestem jak będzie wyglądał po sklejeniu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a skala jest najpiękniejsza.

Możliwe, ale ja po prostu nie dałbym rady takiego malucha sklecić, nie mówiąc już o malowaniu. Jestem pełen podziwu dla "wyznawców" 1/72

 

No co Ty? Akurat ten model 'z pudla' jest banalny. Nie ma tam za bardzo co kleić. Zrobiłem go ze 2 lata temu, mam w szafie drugi. Czeka na swoją kolej i inne malowanie... polskie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze: " Mark V i chodzi moze o konstrukcje polskie (czerwinski panzer) podobne do Mark V"

I jeszcze pisze: "iz posiadanie przez Polske MK V wyjasnialoby meldunek (niemiecki) iz Polska dostala 25 sztuk Char 2C od francuzow.

 

Przeciez jedno do drugiego nie podobne. Co to za ksiazka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.