Skocz do zawartości

PZL P7A Arma Hobby 1/72


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejna ofiara do sprofanowania. Pudełko nie wytrzymało presji stosu więc musiałem rozgrzebać. Już o samej ciekawości jaki będzie zestaw army nie wspomnę. Na początek kilka golgot, które już zacząłem powoli wyprowadzać.

DSC00743.JPG.4c99f841f3c2505bb4185ad447283531.JPGDSC00742.thumb.JPG.e6a193dbd1012b069214de2d27f259d4.JPGDSC00741.thumb.JPG.a966a33fba6297f4bad6bd0984169d59.JPG

 

Jeszcze nie szpachlowałem. Skupiłem się na spasowaniu wszystkiego do kupy. Skleiłem gdzieś w połowie lat 90 kilka jedenastek. Konstrukcja prawie ta sama i jakieś złe przeczucia miałem nim zacząłem szastać klejem:szczerbol:. Co się dało jest "na sucho". Nie wiem czy coś zle zrobiłem czy ta konstrukcja tak miała. Zależy jak się włoży skrzydła to jest szpara pomiędzy tablicą przyrządów lub po drugiej stronie mewy.

 

 

s.thumb.JPG.2feef606c6ac98072a233b34e91ee7c1.JPGDSC00794.JPG.38a502705c77edbdb1d467293041a69a.JPG2.thumb.JPG.3a5463612e0398f02f2224a17877d560.JPG1.thumb.JPG.b0ba8de27be54bb6c457c8780c34cb34.JPG

Edytowane przez Lipa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lipa napisał:

Nie wiem czy coś zle zrobiłem czy ta konstrukcja tak miała. Zależy jak się włoży skrzydła to jest szpara pomiędzy tablicą przyrządów lub po drugiej stronie mewy.

Niedawno sklejałem i u mnie pasowało praktycznie idealnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lipa changed the title to PZL P7A Arma Hobby 1/72
  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Lipa napisał:

Hataka. Uwierz mi, że też się zdziwiłem jak zrobiłem próbkę farby przed malowaniem:szczerbol: Jak było naprawdę- nie wiem, nie latałem.

Ja osobiście dodaję kropelkę RLM 76, albo i dwie do tej B036 Polish Grey

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

KrUlewicz oCZymał swe szaty. Źle się maskowało przez te sztachety sterczące u spodu skrzydeł, więc pewnie spód będzie do przemalUwania. Wyszła na skrzydłach krateczka ale nie miałem jakoś pomysłu jak to poszycie zmalować. Dobrze, że nie jestem Prawdziwym Modelarzem, bo CZeba by się wstydzić. Jutro coś podziałam miejscowymi pryśnięciami kakOM by efekt zniwelować.  CZymajcie kciuki:szczerbol:

DSC00876.thumb.JPG.b84f04dc0222e307a45137e1a8c9cb7a.JPGDSC00875.thumb.JPG.90d1ffe14f4099b0f40c6f747ee8aa07.JPGDSC00874.thumb.JPG.0668ce9fd42188f43660cf7fd166ea00.JPGDSC00873.thumb.JPG.19a32c2397a9630551d17aadd4dc5e80.JPG

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zaruk napisał:

Rzuć okiem jak malował Kolega shadowmare w galerii.

Widziałem. Jego jedenastkę też pamiętam. Wez pod uwagę, że mój to 1/72 więc cieniuje się troszkę inaczej niż takie wielkie latadło w 1:32.  No chyba, że wpychasz mnie miotłOM miedzy tych co malują 1:700 a wygląda jak 1:35:szczerbol:  Sprawdziłem dziś w świetle dziennym i najgorzej nie jest. Punktowe poprawki na mewie powinny zrobić robotę. Do pokrycia 2-3 mgiełkami natomiast jest ustrzeżenie na ogonie i miejscami kadłub. Jak nie wyjdzie - wiadomo - następny będzie lepszy.:haha:Ostatnio zakupiłem plastikowe trumienki na moje wypierdki a w piwnicy miejsca nie brakuje:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipa napisał:

Ostatnio zakupiłem plastikowe trumienki na moje wypierdki a w piwnicy miejsca nie brakuje:super:

 

Nie zapomnij o wieńcach. Dziś będzie większy wybór :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koooleeeego takie porady to się w galerii wstawia:szczerbol: Zaznacz a będzie Ci dane. Ewentualnie pokaż model, który ma poprawione to przećwiczę resztki szarych komórek w grze znajdz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że lotka jako element ruchomy wychyla się w dół i w górę.  Między lotką a resztą płata jest szpara, którą można pokazać  robiąc nacięcia (od strony krawędzi spływu) na obu jej końcach. Jeżeli piszę niezrozumiale to po prostu to zignoruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość wysublimowane poczucie humoru. Musisz wziąć poprawkę na to. Nie też mam pretensji, że mogłeś zle odebrać to co napisałem. Zażartowałem sobie ale nie miałem zamiaru Cię obrażać. Jeśli uraziłem w jakiś sposób to przepraszam.

 

1 godzinę temu, MAREK74 napisał:

Chodziło o to, że lotka jako element ruchomy wychyla się w dół i w górę.  Między lotką a resztą płata jest szpara, którą można pokazać  robiąc nacięcia (od strony krawędzi spływu) na obu jej końcach. Jeżeli piszę niezrozumiale to po prostu to zignoruj...

 

Dopiero teraz zrozumiałem o co dokładnie Tobie chodzi. Szukałem zdjęć i patrzyłem w inne modele P7 w internetach oraz na tym forum, bo myślałem, że tam jakieś cięcia na fragmenty będą. Wszystkie trzy linie oddzielające lotkę od skrzydła będą zaznaczone wash'em podobnie jak w innych moich wypierdkach.

DSC00862.thumb.JPG.756730bb73e7908e1d3e1a29eb88f9c3.JPG

 

 

Ogólnie jestem laikiem i nie dotarłem jeszcze do momentu, w którym odcinam powierzchnie sterowe i zaczynam coś z nimi robić. Choć nie ukrywam, ze będę wkrótce działać w tym kierunku. Puki co, wesoło sobie sklejam jakieś komiksowe zabaweczki; ucząc się rozmaitych technik, bawiąc malowaniem, brudzeniem, czasem dorabiając jakieś pierdoły oraz macając temat lotniczy nie ruszany przeze mnie przez lata. Zacieszam się przy tym prze-okrutnie widząc, że są jakieś tam postępy z samolotu na samolot. P7 jest pierwszym od X lat samolotem nie będącym fast click'iem z HB:szczerbol:

 

 

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Paskudzeniem wydechUF zajmę się na końcu jak ogarnę kadłub. Może uda mi się to lepiej zrobić niż na A5M. Przód jest na sucho. Założyłem tylko do zdjęcia by ładnie wyglądało:super:

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.