Skocz do zawartości

Hobby Boss Leopard 2 A4


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat trafia  model firmy Hobby Boss numer katalogowy 82401 German Leopard 2 A4 tank w skali 1/35. Z dodatków planuję:

- Gąsienice do Leopard 2 MBT Workable Track Link Set Bronco Models AB3528

- Metalowa lufa 120mm Rh-M-120 L/44 do Leopard RB Model 35B47

- Kalkomania 35D64 - Leopard tanks in Polish service vol.4 1/35 

Może jeszcze dokupię metalowe liny firmy Eureka XXL

cb15fbfc4bf794a4ebd681ea373c.jpg

24e91d3d4b1b951053c945499cbd.jpg

1697537117511.jpg

1697537117526.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mandrivecs napisał:

Nie zazdroszczę walki z materią... 

Luz - bez napinki - model nie jest rewelacyjny, wady znane, nie zamierzam dokonywać wielkich przeróbek. Leopard Menga bije go na głowę, ale cena 2,5 x większa.  Hobby Boss jest trochę lepszy od modelu Italeri i  porównywalny z  Revell (obydwa nie mają elementów fototrawionych, ale są polskie kalki).

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dodatki to już prawie dogoniłeś Menga cenowo. No ale już go masz, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dlatego robiłem Border Model, wydaje mi się że najlepszy stosunek jakości do ceny. Tylko że to inna wersja. A4 jest porównywany do Tygrysa, pod względem wyglądu, podzielam to zdanie. Bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bulik58 napisał:

Co słychać Robercie w temacie kota , jak daleko doszedłeś ? Podobno włazy w tym modelu są odwrotnie ułożone jak w oryginale?

Powoli buduję ten  tani i nieskomplikowany model. Jak na razie wszystko pasuje - nie jest to  model samoskładalny, ale też kilograma szpachli, też nie wymaga.  Co do włazów to sklejam wg instrukcji:

10061192z7.thumb.jpg.d720b9eb2666b499727ab8d8b60c8094.jpg

W modelu Menga podobnie to wygląda, (jakość i detal oczywiście bez porównania):

 

 

10312075z14.jpg

10312075z13.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leopard został potraktowany w podręcznikowy sposób:

- sidolux

- kalkomania ToroModel

- lakier bezbarwny Satin Lucky Varnish Ammo Mig

-filtr dla pojazdów NATO AK Interactive 076

-wash Ammo of MIG ENAMEL WASH Dark Wash

- zacieki dla pojazdów NATO AK  Interactive 074

- na kołach i zawieszeniu mieszanka ziemistych pigmentów utrwalona Pigment fixerem 

Pierwsze eksperymenty z siatką maskującą.  Porównanie smoróbki z gazy i gotowego wyrobu AK Interactive.

1700755517693.jpg.937cf29a12a0d3c9b44d100b96815480.jpg

Leopard w "szaty" odziany:

1700755517468.jpg.8f1e0003e71e8351f539e88c5aa220d8.jpg

1700755485180.jpg

1700755484950.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować to zdecydowanie mniej tej siatki, maksymalnie 30% modelu, inaczej rzeczywiście go tak zamaskujesz, że się ukryje przed naszymi oczami😉

Edytowane przez FAHR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za fotki i cenne uwagi. Artystyczna wizja pierwszorazowego użycia maskowania, podobnie jest z obiciami łatwo przesadzić. Każdy Leopard jest inaczej zamaskowany. Siatka przyklejona została na rozwodniony wikol- zaschnięty na amen!!!! Nie pomoże nawet mały młotek......Mam model wersji 2A5 - obiecuję będzie bez maskowania.

image.thumb.jpeg.312696be08d1ff649e5ba7d50edcd429.jpeg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba taki z siatką trochę wygląda jak kamuflaż baracuda. Widziałem na własne gały jak się Leona maskuje i osobiście nie mam o co się dowalić. Wszystko zależy ile siatki jest na kompanii. Z lusterkami fakt dziwnie wygląda ale czasami trzeba z poligonowej czołówki wjechać na drogę publiczną i wtedy kierowca musi je mieć dla własnego RWD 🤣 Podsumowując model mi się podoba. I dałbym jakiś brudzing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.