Skocz do zawartości

Merkava Mk.4 z Academy!!!


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Model na fotkach Aviego wygląda jakoś dziwnie - mam żywiczną "czwórke" i na oko ma inne proporcje.

Ale mogę się oczywiście mylić...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam bo ja właśnie taak zrobię w lato-powodzenia.

 

Patrz, może się spotkamy, bo ja też w tym roku planuję wycieczkę do Izraela

 

 

Model na fotkach Aviego wygląda jakoś dziwnie - mam żywiczną "czwórke" i na oko ma inne proporcje.

Ale mogę się oczywiście mylić...

 

Nie mylisz się, ja też porównywałem zdjęcia z moją żywiczną Mk.4 i mam takie same wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas napisał:

Polecam bo ja właśnie taak zrobię w lato-powodzenia.

 

 

Patrz, może się spotkamy, bo ja też w tym roku planuję wycieczkę do Izraela Smile

 

 

A mnie mój promotor chce tam wysłać na dłużej. Może jakiś projekt grupowy pt. merkava w 1:1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka Błagam cie na wskroś na moje zdrowie psychiczne nie mów że cena 100 zł za model czołgu w 1:35 jest niska , śmieszna albo adekwatna do jakości bo powoduje to u mnie palpitacje ,może i jestem dziwny skąpy i nie wiem jaki jeszcze ale dla mnie 100 zł za model który ma raptem kilka rameczek i pozatym jak sami napisaliście ma sporo bamboli to wciąż dużo sorry winetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka Błagam cie na wskroś na moje zdrowie psychiczne nie mów że cena 100 zł za model czołgu w 1:35 jest niska

 

Żywiczna Mk.4 kosztuje w Polsce ponad 500 zł, więc 100 zł za Academy to rzeczywiście jest niska cena.

Pojęcie ceny modeli to rzecz względna, dla jednego 100 zł to dużo, dla innego mało, ja należę akurat do osób, które na swoim hobby nie oszczędzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii ceny tego modelu, to Barthass już wyjaśnił, natomiast widzę, że moje odczucia co do śmiesznie-dziwnego wyglądu Rydwanu Academy pojawiają się też u Was. Znaczy to, że coś w tym jest, ale mam nadzieję że gąski poza tymi makabrycznymi śladami po wypychaczach będą dobre i można będzie je założyć do żywicznej Merkavy Legenda, no chyba, że Friulmodel wypuści wcześniej najwłaściwsze "gąsacze" - co bardzo by mnie ucieszyło - zresztą nie tylko mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarthassJakub Ślęczka Nie no panowie ja się niestety do tego przyzwycziłem że jak trampek dml czy academy coś nowego wypuszcza to mniej niż 100 kosztować nie może ,napisałem tylko własne odczucie co do wypowiedzi Kuby . Dobra już się zamykam wspomnę tylko że wyprodukowanie takiego modelu to marne grosze kosztuje a my musimy tyle płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już się zamykam wspomnę tylko że wyprodukowanie takiego modelu to marne grosze kosztuje a my musimy tyle płacić.

To prawda, ale czy to możemy zmienić??? Nie, tańszych i równie dobrych podkreślam, odpowiedników nie ma, więc wyjścia nie ma i płacimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, ja też porównywałem zdjęcia z moją żywiczną Mk.4 i mam takie same wrażenie...

Ja tez porównałem i wyszło, że jak zwykle Academy zrobiła model na podstawie prototypu - egzemplarza muzealnego. Dyskusja na Missing Lynx tylko mnie w tym utwierdziła. Natomiast w kwestii wieży - wydaje mi się, ze ten efekt 'dziwności' spowodowany jest tym, że.... lufa armaty jest za mała i za krótka . Na szczęście to jest najmniejszy problem -zaraz pewnie ktos nowe lufy wypuści na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie się zgadzam szkoda tylko że trumpeter po wypuszczeniu serii kv i sam-6 podwyższył ceny bo naprawdę lubiłem te firmę.

A teraz już nie lubisz? Nie myślisz chyba Tomku, ze Trumpeter będzie sprzedawał za taką samą cenę jak KW, model składające się z kilkuset części, blach i bóg wie jeszcze czego. Trumpek i Hobby Boss i tak są jeszcze tanie w porównaniu do np. Tamiyi.

A co do Merkavy, to liczę się z ceną ok. 130 pln.

 

Cholera, teraz żałuję, ze nie kupiłem tej Merkavy z Legenda jak dolar stał nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem to szczęście... bo teraz to "troszkę" więcej trzeba by wyciągnąć

 

Haha, ja tez na tym skorzystałem, i zapłaciłem nieco ponad 250 zł

Czyli wychodzi na to, że żeby zrobić porządną mk.4 trzeba zaopatrzyć się w żywiczniaka z Legend, czyli wszystko pozostało bez zmian....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja tez na tym skorzystałem, i zapłaciłem nieco ponad 250 zł Very Happy

Czyli wychodzi na to, że żeby zrobić porządną mk.4 trzeba zaopatrzyć się w żywiczniaka z Legend, czyli wszystko pozostało bez zmian....

No ja ciut więcej - 300zł ale to i tak dobrze... A co do poprawności, to przewidywałem, że Academy znów odstrzeli fuszerkę, no przynajmniej wiem to przed zakupem... Przynajmniej gąski jakie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli strykera ,dicker maxa czy choćby pt ,abo e-100 w których jest części tyle co kot napłakał .

No wiesz ilość części nie świadczy o jakości modelu!!!

Patrz: Hetzer Tamiya i Hetzer Eduard. Japończyk ma sporo części mniej, a jakością, zgodnością z oryginałem, precyzją wykonania, po prostu miażdży Czecha na całej linii.

 

PS: Oczywiście pomijam elementy wnętrza u Eduarda - mimo to bilans częściowy nadal nadal jest wyższy dla niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę dyskusję na Missing Lynx dotyczącą Merkavy z Academy i widzę, ze teraz zaczęli zabierac tam głos naprawdę dobrzy i uznani modelarze i specjaliści. I co ciekawe, pojawia się coraz wiecej głosów w stylu:

Better than Legend

January 20 2009, 5:17 AM

 

Judging from the pics, the academy's kit has a more accurate turret than Legend.

The side views shows a turret with a correct turret deck when the Legend turret looks flat on the hull.

 

If hobbyboss do his own MK4, it should be very nice that they do the new MK4 turret (with 2 hatchs).

 

The Academy's looks promising for me.

Ciekawe, ciekawe. Sporo osób zaczęło tez zwracać przy okazji uwagę na błędy modelu Legenda. Wychodzi na to, że model Academy nie jest zły, ale, żeby zrobić idealną kopię, to nalezy połaczyc obydwa zestawy - Legend i Academy. Do tego dojdą Friulki, blaszki jakieś pewnie lada dzień się pojawią oraz toczone lufki - wynika niezbicie z tego, ze w 100% prawidłowy model Merkavy IV może kosztować modelarza coś ok. 1000 pln i bardzo dużo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w 100% prawidłowy model Merkavy IV może kosztować modelarza coś ok. 1000 pln

 

Ale satysfakcja jaką będzie miał po skończeniu jest bezcenna.

 

A za wszystko inne zapłaci kartą MasterCard

 

A sam czołg, trzeba przyznać, niemiłosiernie piękny...

P.s. Avi, w Tej wiadomości z ML było:

If hobbyboss do his own MK4

Coś więcej wiadmomo może o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo chodzi o to, ze w najnowszym katalogu HB (na rok 2009) figuruje równiez Merkava IV jako nowość.

Ja osobiście póki co wstrzymam się z zakupem Merkavy IV z Legenda. Poczekam aż pojawi się w sklepach Academy i naocznie się przekonam cóż zacz. Jesli chodzi o Legend, to na razie skupiłem się na wersji Mk.III, bo faktycznie Academy jest kiepskie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ilość części nie świadczy o jakości modelu!!!

Patrz: Hetzer Tamiya i Hetzer Eduard. Japończyk ma sporo części mniej, a jakością, zgodnością z oryginałem, precyzją wykonania, po prostu miażdży Czecha na całej linii.

 

Jasne że wiem o tym że ilość części nie rzutuje na jakości .ale im mniej model ma części tym jest tańszy w produkcji ,wiec powinien być tańszy od modelu który ma mniej części to chyba logiczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.