Skocz do zawartości

Merkava Mk.4 z Academy!!!


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

A więc słowo ciałem się stało, po miesiącach spekulacji i domysleń , niepewnych informacji Academy zapowiedziało oficjalnie Merkavę Mk.4!!

http://www.mmzone.co.kr/

Na razie jest tylko rysunek na tej stronce, bo po kliknięciu wyskakuje jakiś bład po Koreańsku , ale wreszcie jest nadzieja dla tych, którzy nie lubią się babrać w żywicy lub po prostu żal im pieniędzy Ja już swoją żywiczną Merkavę mk.4 mam , jestem ciekaw jak wypadnie porównanie między Legendem a Academy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja Merkavę zrobię gdy nauczę się za parę lat robić od podstaw figurki. Wtedy zrobię dioramkę Merkavy obrzucanej przez palestyńskie dzieci kamieniami (usprawiedliwienie dla obić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak tak, jest fota jak zjechal z jakiejs polki i wbil sie armata w asfalt, zawsze chcialem to zrobic.

Hmmm, to zdjęcie, bardzo znane zresztą, nie przedstawia przecież wersji IV tylko II lzdaje się (już nie pamiętam, nie wiem, gdzie je mam i nie chce mi się w tej chwili szukać). Zresztą trudno by było o rozwaloną Merkawę IV (chodzi o to konkretne zdjęcie) w 1998 roku, kiedy to było zrobione. Tak więc taką dioramkę możesz zrobić z już istniejącego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moze chodzilo o ta fotke z dachowania "IV":

 

To nie Merkava tam leży ino Puma.

A ta Merkava , która spadła i wbiła się lufą w ziemię to jest to Merkava 2 , tylko nie wiem która wersja bo zdjęcie zniekształcone trochę, ale prawdopodobnie wersja B.

To jest fotka zniszczonej Mk.4

70297173cn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz mialem to w katalogu z "uwalonymi IV", a jeszcze reke gotowy bylem sobie uciac ze widzialem zdjecia z tego wypadku gdzie byla wieza. Pewnie mi sie snilo... Wystarczy popatrzec na kola.

 

Na wszelki wypadek wrzucam inne fotki z tego katalogu.

8931bee7c753807e.jpg

88d58b4df283e8d2.jpg

7525ca9b6702df23.jpg

10e915300f8dd268.jpg

 

A tu razone RPG - Liban 2006

To Mk.III

bed77062ff3bd4cf.jpg

a to ktora ?

f49b12c4fd79704e.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

http://www.mmzone.co.kr/new_forum/topic_view.php?f_dbname=f_afv&forum_title=%BE%C6%C4%AB%B5%A5%B9%CC+%B8%DE%B8%A3%C4%AB%B9%D9+4+%B0%B3%B9%DF+%BF%B3%BA%B8%B1%E2&no=22535

 

Jak widać, moje obawy się potwierdziły, i Academy skopało model tak, zero, absolutnie zero odwzorowanych nitów tak na wieży jak i kadłubie, chyba tylko gąsienice będą się do czegoś nadawać, pewnie kupię ten model, wezmę gąski, a resztę wywalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mmzone.co.kr/new_forum/topic_view.php?f_dbname=f_afv&forum_title=%BE%C6%C4%AB%B5%A5%B9%CC+%B8%DE%B8%A3%C4%AB%B9%D9+4+%B0%B3%B9%DF+%BF%B3%BA%B8%B1%E2&no=22535

 

Jak widać, moje obawy się potwierdziły, i Academy skopało model tak, zero, absolutnie zero odwzorowanych nitów tak na wieży jak i kadłubie, chyba tylko gąsienice będą się do czegoś nadawać, pewnie kupię ten model, wezmę gąski, a resztę wywalę

Chyba go nie kupisz bo to co widzisz na fotkach to skala 1/48 Na jakimś forum (nie pamiętam jakim, ale chyba na Network 54) widziałem już nawet pudełko tego modelu - było na nim ewidentnie, ze to 1/48. Model w dużej skali będzie później.

Zresztą zobacz proszę na wannę - to jest wanna z miejscem na bateryjki, silniczek i przełącznik - w 1/35 tak już nie robią od dawna. Za to w 1/48 zaczęli dawać już na szczęście dwa rodzaje gąsienic - taśmy i plastik !

Co do wieży, to myślę, ze będą jakieś panele do oklejenia - na zdrowy rozum, to skoro zrobili łby nitów i śrub na bocznych fartuchach, czemu nie ma ich na wiezy? Jakoś wątpię by zapomnieli.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go nie kupisz bo to co widzisz na fotkach to skala 1/48 Smile

 

O kurde, Avi skąd to wywnioskowałeś, ja tam niestety zamiast liczb i liter widzę jakieś kwadraciki, i nawet nie wiedzialem, że planują ją w 1/48 wydać:) Ale to nie zmienia faktu, że to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

A tytaj już właściwa Mk IV z Academy - fotki 'prototypowego; modelu:

 

http://mmzone.co.kr/articles/article_view.php?id=76

 

Nie wygląda tak źle. Wbrew obawom Barthassa, ma nity na wieży

Jak widać to zupełnie inny model niż ten pokazywany parę postów wyżej (tamten był w 1/48). Tutaj 'rzut oka' na wypraski, blaszki itd... :

 

http://www.mmzone.co.kr/review/review_view.php?id=1026

 

Jest dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jest dobrze, ale bez przesady

Koło napędowe poprawili, ale napinającego już nie!

Łańcuchy z blaszki fototrawionej przy tych rozmiarach, to raczej nieporozumienie, mogli dać normalne łańcuszki, no i znów nie ma powierzchni antypoślizgowych :(

No i trochę dziwnie wyglądają koła jezdne.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja i tak ją kupię choćby ze względu na gąski, które przeszczepie do mojej mk.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ją kupię, ale na pierwszy rzut oka to tak bardzo średnio, ze wskazaniem na średniawo, wygląda... :< Braku anti-slippa się spodziewałem, ale ta lufa troszkę taka, no chyba że to tylko fotki. No łańcuszki w postaci fototrawionek tak, jak powiedział Barthass, to żenada. Zapewne jeszcze błędy się znajdą jak się będzie miało model przed sobą i porówna z wymiarami... Cena będzie zapewne niska, może nieco ponad 100zł, więc to jedynie pocieszające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czołg to cienki Bolek ...
A jakiś argument może Dla mnie to gruby Bolek

Cicho... Pewnie tu chodzi o nie lubienie tej narodowości

No łańcuszki w postaci fototrawionek tak, jak powiedział Barthass, to żenada

Na zdjęciach skończonego modelu chyba nie dali tych zestawowych... czy może one mają takie kulki na prawdę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czołg to cienki Bolek ...

 

Oo, odezwał się znawca!

 

 

Na zdjęciach skończonego modelu chyba nie dali tych zestawowych... czy może one mają takie kulki na prawdę ??

 

Kulki było widać na ramkach, że są plastikowe, nam chodziło o same łańcuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.