Skocz do zawartości

Merkava Mk.4 z Academy!!!


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że wiem o tym że ilość części nie rzutuje na jakości .ale im mniej model ma części tym jest tańszy w produkcji ,wiec powinien być tańszy od modelu który ma mniej części to chyba logiczne ??

Też niekoniecznie, im mniej części osobnych tym o wiele dokładniej trzeba odlać elementy. Koła składa się z jednej części więc nie można zrobić na nim śladu po wypychaczu co utrudnia jego odlew, przez co ramki muszą być super precyzyjne z każdej strony, nie mające defektów a to o wiele droższa rzecz niż wrzucenia tak jak dragon dziesięciu ramek gdzie koło skleja się z kilku elementów. Ilość plastiku użytego na model oczywiście nie ma najmniejszego wpływu na cenę w takiej sytuacji... Ok ale kończmy off topic.

 

Wracając do Merkavy po prostu trzeba będzie poczekać jak się ukaże i dokładnie ja w modelarskim obejrzeć na żywo ramka po ramce, wtedy można już wywnioskować sporo. Zaś koncepcja Aviego dotycząca syntezy tych dwóch zestawów jest dobra, też śledzę kolejne opinie na missing'u i zobaczymy co to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O tym tez wiem .poprostu trzeba sie z tymi nieszczęsnymi cenami pogodzić.

 

A jeśli chodzi o samą merkavę to żeby wydać 1000 zł i się narobić na to by mieć jak najdokładniejszy model to trzeba ten czołg kochać ,i sądząc po deklaracjach kilku tu zakochanych już jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - kupiłem właśnie na eBay Merkave IV z Academy!!! Dałem za nią z wysyłką (z Korei) 120 pln. Czyli tragedii cenowej nie ma. Myślę, ze w sklepach u nas na pewno nie będzie droższa, a może nawet tańsza. O ile oczywiście importer nie będzie chciał z nas zedrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Tylko żeby nie okazało się że jest lepsza

Sądząc po opiniach światowych znawców IDF, to zła nie jest, niemniej byki ma. Dlatego jej połączenie z żywiczna Merkavą IV z Legend Productions da fajny efekt, a może już wkrótce Friulmodel wypuści jeszcze metalowe gąski, to też trzeba będzie nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie okazało się że jest lepsza

 

Nie jest lepsza

 

Trochę żywicznych dodatków do Merkavy academowskiej jak mniemam od Legendsa:

 

Ano, sa dodatki, i na pierwszy rzut oka widać, ze to są po prostu części żywcem wzięte z ich żywicznych Merkav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odgrzeję trochę kotleta.

Modeli Academy jest teraz od groma i chyba się skuszę, ale mnie zastanawia jedno:

Czy odtworzenie antypoślizgowej faktury to jakiś kosmos dla Academy ?

Trochę mnie przeraża, że będę się musiał bawić z tym.

Pzdr

Ps. Trochę tani ten model przy obecnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtworzenie antypoślizgowej faktury to jakiś kosmos dla Academy ?

 

Według mnie może nie kosmos, ale zdecydowanie lepiej jest ją wykonać samemu, dlatego, że będzie wyglądać na pewno naturalniej niż odtworzona z plastiku....

 

Trochę mnie przeraża

 

Prawde mówiąc to wcale takie trudne nie jest

 

czy są do niej friule?

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.