Skocz do zawartości

Oficer 12 DPanc SS "HJ", Normandia 1944 (M-Model 35012)


Mr_X

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany figurka żywiczna, oficer 12 DPanc SS "Hitlerjugend". Cóż, ten pan wygląda na takiego co już z Hitlerjugend wyrósł. Ma skórzany płaszcza a la "Herflok z gestupo" i spodnie kamuflażowe z włoskiej tkaniny. I KPanc SS przejął w 1943 r. duże zapasy tej tkaniny podczas rozbrajania armii włoskiej. Stąd potem m.in. w tej jednostce nastąpił wysyp różnych mundurów we włoskim kamuflażu. W lekką konsternację wprawiła mnie bluza z "otwartym" kołnierzem. Szukałem jakichś dodatkowych informacji na ten temat. Wiadomo, że takie bluzy były, ale raczej w jednostkach czysto wojskowych SS nie były zbyt częste i nosili je oficerowie wysocy stopniem. Tu jest podporucznik - Untersturmfuhrer. Również się zastanawiałem nad kolorem otoków, czyli tzw. Waffenfarbe. Jeśli grenadierzy pancerni, to formalnie powinien być kolor jasnozielony. Tak się składa, że jest seria kolorowych zdjęć z tej jednostki i za cholerę nie udało mi się na nich wypatrzyć zielonych otoków. Natomiast na zdjęciach były białe i na taki kolor też zdecydowałem się malując figurę. Pasek od broni jest firmy Rado.

 

WP_20231207_23_37_27_Pro.jpg

WP_20231207_23_37_36_Pro.jpg

WP_20231207_23_37_39_Pro.jpg

 

WP_20231207_23_36_46_Pro.jpg

WP_20231207_23_36_51_Pro.jpg

WP_20231207_23_37_02_Pro.jpg

 

WP_20231207_23_38_16_Pro.jpg

Edytowane przez Mr_X
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, takie trzymanie Stg jest całkowicie bezsensowne , bo po chwili kończy się bólem wykręcanego nadgarstka. Rzecz sprawdzona osobiście podczas rekonstrukcji. Jak dla mnie jest to ewidentnie do poprawki, wygląda dość nienaturalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin M. napisał:

Gapę podmalowałeś?

 

Znaczy wronę na czapce? Ona powinna być metalowa, bo to jest czapka wzmocniona drutem, taka bardziej paradna. Dlatego tak "trzyma kształt" a nie jest oklapła jak tzw. crusher. Crusher miał wronę wyszywaną srebrną na ciemnozielonym tle.

 

Godzinę temu, PiterATS napisał:

Uwierz mi, takie trzymanie Stg jest całkowicie bezsensowne , bo po chwili kończy się bólem wykręcanego nadgarstka. Rzecz sprawdzona osobiście podczas rekonstrukcji. Jak dla mnie jest to ewidentnie do poprawki, wygląda dość nienaturalnie :)

 

Oj tam, oj tam. Zatem pan został uwieczniony w trakcie tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr_X napisał:

Znaczy wronę na czapce? Ona powinna być metalowa, bo to jest czapka wzmocniona drutem, taka bardziej paradna. Dlatego tak "trzyma kształt"

Pytałem, bo wydawała mi się zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin M. napisał:

Pytałem, bo wydawała mi się zielona.

 

Nie, jest srebrna. Te zdjęcia nieco zniekształcają wygląd figury. Ona inaczej wygląda na zdjęciach, a inaczej w realu. Inaczej w świetle od żarówki, a inaczej w słonecznym. No i właśnie najlepiej wygląda w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KFS-miniatures napisał:

Dlatego takie drobiazgi jednak malować w wariancie non metallic metal

 

W realu doskonale widać, co błyszczy a co srebrzy. Jak mówię, na zdjęciach nie wszystko dobrze widać. Np. płaszcz to jest półmat. Jeszcze trochę więcej bym dał tego półmatu i w realu by się cały błyszczał. A na zdjęciach ledwie to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr_X napisał:

Jak mówię, na zdjęciach nie wszystko dobrze widać.

 

jest całkiem niewykluczone, że to efekt ich aranżacji. natomiast ja się odnosiłem do drobnicy - guzików, broszek, klamer. Które w nmm wyglądają dobrze bez względu na sposób prezentacji. A czesto wyraźnie lepiej i bardziej naturalnie, niż malowanie ich farbami metalicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 8.12.2023 o 22:04, PiterATS napisał:

Uwierz mi, takie trzymanie Stg jest całkowicie bezsensowne , bo po chwili kończy się bólem wykręcanego nadgarstka. Rzecz sprawdzona osobiście podczas rekonstrukcji. Jak dla mnie jest to ewidentnie do poprawki, wygląda dość nienaturalnie :)

Nie bardzo kumam to wymądrzanie i przyganianie, ta figurka taka jest i nie bardzo da się to nawet przerobić. Dłoń jest odlana z bronią. Mi nie chciałoby się przerabiać starej i słabej figurki tylko dlatego że ktoś ma inne widzimisię. A swoją drogą jestem pewien 100% że zdarzały się sytuacje takowego trzymania giwery., ja bym jedynie bardziej ją opuścił do dołu bo tak wygląda nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.