Skocz do zawartości

Volvo F12 + naczepa Trailor


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Popytam znajomych o te logo, ale będzie ciężko.

A co do zestawu w tym zestawieniu wyglądałoby nieźle naczepa jest starszego typu z nowszym ciągnikiem raczej by wyglądało trochę nieteges.

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

A co do zestawu w tym zestawieniu wyglądałoby nieźle naczepa jest starszego typu z nowszym ciągnikiem raczej by wyglądało trochę nieteges.

Pozdrawiam Waldek.

Zastanawiam się nad kupnem Dafa 3300, więc mógłbym go podczepić pod tą naczepkę.

 

7607rj.jpg

 

Poza tym mam dość spory zapas nie sklejonych modeli, więc też można by coś z nich pokombinować:

http://tornado.atspace.org/modele%20oczekujace%20na%20sklejenie.html

Myślę nad zamianą niskiej kabiny w Volvo FH12 ( chłodnia) na FH16 Globetrotter XL. W ten sposób miałbym w miarę starszy ciągnik z niską kabiną.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajnego Merca 1628 i Dafa 95.

Powiem szczerze też miałem zawsze dylemat, co i do czego podczepić jak zaczynałem kombinować to zostawało mi więcej ciągników niż naczep i dylemat się pogłębił o następne zestawienia.

Dlatego przestałem nad tym rozmyślać, co i do czego poniewasz z góry ustalam sobie, co i z czym i mam spokój.

Problem zaczyna się z dobraniem malowania jest tego nieraz tyle aż się zakręci w głowie dobra to było z innej beczki.

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W oczekiwaniu na farbę do pomalowania kabiny AMERICAN LaFRANCE, wznowiłem prace przy naczepie TRAILOR. Prace zbliżają sie do końca, muszę jeszcze skrócić i pomalować tylną burtę, oraz powtórnie prysnąć boczne od strony wewnętrznej. Na fotkach naczepa jest poskładana na sucho do przymiarki.

 

trailor0180fi.jpg

trailor0194zh.jpg

trailor0201xg.jpg

trailor0210rp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w naczepie idą równocześnie ze strażą pożarną. Burty są juz pomalowane, dorobiłem zawiasy i zamontowałem już je na stałe do naczepy. Tylna burta jest już skrócona, poszpachlowana i pomalowana podkładem, jutro malowanko. Pare dni temu pomalowałem kufer na narzędzia, dzisiaj już suchy przykleiłem na ramę w jej tylnej części.

 

trailor0232op.jpg

trailor0241sy.jpg

trailor0221bw.jpg

 

Nie mogłem wytrzymać i zrobiłem przymiarkę naczepy do Scani.

 

trailorcignik0129in.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa praktycznie jest ukończona, zostało dorobić jeden tylny trójkąt odblaskowy ( odpadł i zaginął ).

 

trailor0259vf.jpg

trailor0277bb.jpg

trailor0335uz.jpg

 

W naczepie dodatkowo wykonałem tabliczki znamionowe:

 

trailor0281lq.jpg

trailor0294zb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fojer

Zauważyłem dopiero teraz, że jedna opona jest nico zsunięta z obręczy więc odrazu wyjaśniam że jest to defekt tymczasowy. Opony są nie przyklejone i przy ustawianiu modelu do fotki poprostu się zsunęła. Już jest poprawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

do naczepy potrzebny jest ciągnik, więc pora zabrać się za zbudowanie Volvo F-12. Tak przedstawia sie zawartość pudła:

 

fnqnl4p8qkalubk8.jpg

ndzqryo1ar2awirg.jpg

yeeaivsgje12ry7f.jpg

bgosgpcjkqzo8quw.jpg

ijq8hjoaul7aguhn.jpg

 

A tak przedstawia się oryginał chociaż wzasadzie zastanawiam się czy nie zostawić go w globie:

 

vtqu5yvpocgr38g7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nad kabiną jeszcze pomyślę.

Elementy modelu są bardzo dobrze dopasowane, nie ma zbytnich nadlewek i praktycznie same się sklejają nawet szpachli nie trzeba było zbyt dużo używać.

Oto co dzisiaj zrobiłem, rama z osprzętem:

 

qeys39297beugsk7.jpg

wk30wnn84aegznss.jpg

 

korpus silnika:

v5kr2xrpqkduo92a.jpg

 

obręcze kół:

uqjfxnvcjpfdlzj8.jpg

 

zbiornik paliwa, zbiorniki powietrza, chłodnica, i pare drobiazgów:

3ksj3vqx37f9yi66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a strazaczek skończony??? he?

Jutro powinienem mieć biały PS-1, wtredy prace potoczą sie dalej, a międzyczasie jest F-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam propozycje zabrać Tornado nożyk, podkładkę, farby, klej i dać mu dużo pracy, ale to też źle, bo znowu będzie miał za dużo kasy na modele i wykupi wszystko, co jest na Ebayu właściwie to już nie wiem, co zrobić, ale może jak dostanie rachunek od psychiatry za moje wizyty to trochę wystopuje i da nam coś porobić i się czymś pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam propozycje zabrać Tornado nożyk, podkładkę, farby, klej i dać mu dużo pracy, ale to też źle, bo znowu będzie miał za dużo kasy na modele i wykupi wszystko, co jest na Ebayu właściwie to już nie wiem, co zrobić, ale może jak dostanie rachunek od psychiatry za moje wizyty to trochę wystopuje i da nam coś porobić i się czymś pochwalić.

 

 

Tymczasem załatwiłem do F-12 nowe felgi chromowane

 

wbncs0odkn6pney7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zabrałem sie za szlifowanie szpachli na ramie i silniku, a nastepnie podzespoły te umyłem w wodzie z płynem do naczyń. Po tym zabiegu malłem je podkładem, a na koniec waściwym kolorkiem.

 

42xqedpjck0tv8w5.jpg

q8hinvoescwnhll8.jpg

gjk9najvcgo63q8a.jpg

n6wn0xjjzy84yxru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on taki zielony ten silnik?

Bo w Volvach silnki są zielone, w niktórych można spotkać skrzynie biegów malowane na kolor srebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.