Skocz do zawartości

Volvo F12 + naczepa Trailor


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zróbcie coś, z tym gościem, bo mój psychiatra chce oraz więcej za wizyty a ja już nie mam kasy nie wspominając o kupnie nowych modeli chyba, że zacznę rachunki wysyłać do Torada.

Już więcej nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe, mi też kasa się skończyła bo właśnie kupiłem dwie osobówki Fojer nie wiesz czy przypadkiem w straży nie mają jakichś cadilaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku pomalowałem przewody i osadziłem go na stałe w ramie, chłodnica narazie na sucho. Ramiona mocujące tylne nadkola do malowania były założone na sucho i po ich wyciągnięciu w miejscach styku poodpryskiwał lakier, ale zrobi się poprawki lakiernicze i będzie git

 

gihdpv38hhz1dlru.jpg

wzpe58ya1nnn9ezh.jpg

 

Okazało się że nowe felgi są ciut za szerokie i koła wystają spod nadkoli zeszlifuję trochę wewnętrzne piasty kół i powinno pasić

 

qbl3kvwrykxd2x3i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty kół są już dopasowane i koła nie wystają spod nadkoli Ponadto wszystko w podwoziu jest zamontowane na stałe.

 

qs6xhuhhurauy5nd.jpg

17r5hpsjjbsany0p.jpg

 

Do silnika podłączyłem cały osprzęt z układem ssącym i wydechowym, a na ramie przybyło webasto, akumulatory, zbiorniki powietrza i wydech:

h007usp9bc1dnfug.jpg

2vi8joqjotqaq0n1.jpg

1in4oznubof3v35r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piękna Szwedzka Stal .... he he , ile robisz modeli jednocześnie ?

No cóż, w zasadzie w buldożerze zostało przybrudzic dach kabiny, ale jakoś niechce mi sie trzeć kredek a w naczepie zamontować trójkąt na tylny zderzak. Mam zaczętego strażaka, ale nadal czekam na dostawę białej farby, więc prace są przymusowo wstrzymane No i obecnie na warsztacie F-12, do niego mam wszystko co potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta świętami, goście się rozeszli, więc zabrałem się popracować trochę przy modelu. Postanowiłem zrobić Volvo w globie i chyba zmienię malowanie kabiny. W kabinie wyciąłem drzwi i otwór na schowek, a także przykleiłem tylną ścianę i dach:

 

evua2qq4qkpx79dd.jpg

 

Do kabiny zmontowałem na sucho wnjętrze i zderzak do ramy, a następnie zrobiłem przymiarkę:

 

bx6jadnv68eppgyg.jpg

f65vl4y0ype5pzp8.jpg

jjdwhi6np09zoh7l.jpg

klbc9i3vv4dgnxhx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Po dłuższym obserwowaniu forum zdecydowałem się tu zawitać no i jestem.

Model zaczyna przypominać już trucka po nałożeniu kabiny ale to narazie tylko przymiarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie prace toczą się wewnątrz kabiny. Jak narazie gotowe sa fotele, deska rozdzielcza i półka pod sufitem:

 

ui33xedsf3fxfo8g.jpg

lrebavlx0trhoess.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo , brawo. Fotele wyglądają jakby było na nich prawdziwne poszycie.

 

Ps...

 

Na cieżarówce i naczepie sporo koloru czerwongo ... Jeszcze Fojer nie zaisntalował Ci żadnej sikawki ? hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model coraz bardziej zaczyna mi się podobać A te fotele, miodzio A tak przy okazji gdzie można kupić ten zielony podkład (matę) widoczny na tym zdjęciu (i jakbyś mógł to proszę o podanie wymiarów Twojej )

 

ui33xedsf3fxfo8g.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwalne opinie

Mata, bo tak sie nazywa ta podkładka ma wymiary:

300 x 200 x 3 mm.

Kupiłem ją w Rossmanie, ale widziałem też je na allegro w dziale - Modelarstwo - narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu, kokpit jest już złozony do kupy, wymaga drobnego retuszu, ale to już jutro.

 

rdpis30yco71xzen.jpg

 

W ostatniej chwili zmieniłem plany co do kolorystyki kabiny i pomalowałem ją na czerwono dodając kalkomanie z pudła. W rzeczywistości niebieskie paski są duuużo ciemniejsze, obecnie kabina schnie do lakierunku:

 

hnvrtk6v2zagkpit.jpg

tbzfzn2xw9ujvbxk.jpg

2oru6swkedjz8a4r.jpg

hkbjg38jzfrrpa4l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty Andrzejku produkujesz .... tych autek... Do volva mam sentyment , osobowych miałe aż 5 ... 3 razy 240 , dwa razy 850 t5 , a teraz naprawiamy w firmie volvo penta ... zreszta nawet ASO sie ostatnio stałem i zielony mi znajomy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasuwasz z pracami jak mały samochodzik. Wnetrze wygląda super. Jedynie tam jakiejś gazetki brakuje w wnetrzu i kubeczka na stoliczku nad tunelem. Przymiarka kabiny z wnetrzem wygląda super. Myślę że kalki orginałki ładnie komponują się z czerwonym kolorem kabiny.

 

Oby tak dalej Andtrzeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasuwasz z pracami jak mały samochodzik. Wnetrze wygląda super. Jedynie tam jakiejś gazetki brakuje w wnetrzu i kubeczka na stoliczku nad tunelem. Przymiarka kabiny z wnetrzem wygląda super. Myślę że kalki orginałki ładnie komponują się z czerwonym kolorem kabiny.

 

Oby tak dalej Andtrzeju

Jak pisałem, kabina schnie do lakierunku, wiec będzie demontowana, a kokpit wymaga małego retuszu, tak więc przyjdzie pora na dodatkowe wyposażenie.

Ps.

Zastanawiam się czy HDS pomalować na niebiesko, byłoby to uzupełnieniem nibieskich wstawek na kabinie. Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: pedzisz z tymi modelami jak tornado VOLVO jest super

Żonka w pracy, dzieci w szkole, a ja na wagarch ale tak na serio, gdy mam venę, to przy modelu przesiaduję średnio po 8 - 10 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fojer spokojnie spokojnie. Nikt Cię nie zabierze.

 

A co do malowania HDS-a pomyślał bym o wykonaniu go całego czerownego i wykonaniu pasków w takim kkolorze jak na kabinie są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDS jest w zestawie, czy bedziesz cos dokombinowywal? Niebieski moglby fajnie wygladac. Chociaz nie wiem, czy nie bedzie sie gryzl troche z ta czerwienia kabiny. Fajnie by tez wygladal jak bys go pomalowal na kolor calkowicie inny, kontrastujacy ze wszystkim. Np na zolto (tak jak sie chyba powinno malowac wszystkie urzadzenia dozorowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie Urządzenia dozorowane tak zwane HDS-y i wysięgniki moga być malowane na chyba dowolony kolor. z HDS-ami spotkałem sie już w kolorze czarnym, zielonym, niebieskiem, żołtoczarnym, żółtym, czerwonym i niewim jakim.

Wiem że w pojazdach specjalistycznych i specjalizowanych jak straż pożarna lub pomoc drogowa to HDS-y pojawiają się w kolorze czerwonym albo żołtym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.