Skocz do zawartości

Volvo F12 + naczepa Trailor


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Długo nie sklejałem żadnego europejczyka, więc poszperałem w moich zapasach i postanowiłem zrobić zestaw Volvo F12 z HDSem + odkryta naczepa Trailor.

Mniej więcej tak to ma wyglądać:

 

8162453713eb.jpg

Narazie zastanawiam się nad barwami w których ma być ciągnik. W necie znalazem kilka ciekawych fotek i myślę że coś z tych wybiorę:

 

f120lf.jpg

f129wm.jpg

mbm149694wz.jpg

vo0018ax.jpg

volvof16szm0ck.jpg

volvof1020rotrolf040805016rk.jpg

volvof126ck.jpg

 

Ciągnik będzie sklejony z zestawu Revella i naczepa z Hellera:

volvof123ig.jpg

canvasriggedtrailer2yd.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi osobiście przypadło do gustu F12 z niską kabiną malowane w barwach biało-czerwonych.

Ale do rzeczy.

Jako że w zestawie burty stanowią całość razem z plandeką więc dokupiłem osobno same burty:

trailor15bp.jpg

 

Wciąż myślę nad barwami ciągnika, więc zacząłem budowę modelu od naczepy.

Ramę już skleiłem i pomalowałem najpierw podkładem:

trailor0017uu.jpg

 

a następnie całe podwozie na kolor czerwony:

trailor0049tw.jpg

trailor0054cv.jpg

 

Niestety boki podogi miały tak wiele zagłębień że musiałem je całe zaszpachlować:

trailor0033hm.jpg

 

Jak narazie to tyle, relację z budowy będę prowadził na bieżąco w miarę postępów prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że prace ruszyły z kopyta.

Widzę, że model ma wysoką kabinę, czy jest możliwość wykonania niskiej, czy też będziesz musiał improwizować

Miałbym do Ciebie ogromną prośbę. Co prawda na PW wymieniliśmy wstępnie informacje kto i czym maluje. Czy nie sprawiło by Ci problemu dopisywanie jakich farb jakich producentów używasz, pomogłoby mi to w moich zmaganiach z modelami pojazdów.

Powiem szczerze, że ta czerwień na ramie naczepy wygląda imponująco ... zupełnie jak fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że prace ruszyły z kopyta.

Widzę, że model ma wysoką kabinę, czy jest możliwość wykonania niskiej, czy też będziesz musiał improwizować

Miałbym do Ciebie ogromną prośbę. Co prawda na PW wymieniliśmy wstępnie informacje kto i czym maluje. Czy nie sprawiło by Ci problemu dopisywanie jakich farb jakich producentów używasz, pomogłoby mi to w moich zmaganiach z modelami pojazdów.

Powiem szczerze, że ta czerwień na ramie naczepy wygląda imponująco ... zupełnie jak fabrycznie

Kabiny nie będę zmieniał na niską, mam zamiar zostawić ją w globie.

Duże powierzchnie maluję przeważnie sprayami, tak też uczyniłem w przypadku podwozia naczepy. Podkład jest firmy ACRYL LACK, puszka 500ml kosztuje 13,20 zł. i wystarcza mi na kilka modeli. Natomiast czerwień pochodzi z puszki MOTIPu, - Daewoo 73 L. Zaletą tych farb jest to że bardzo szybko schną i już po godzinie można model delikatnie wziąść w ręce, jednak aby nie odcisnąć śladów palców doradzam aby farba schhła około 24 godzin.

volvof167ra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te cięzarówki. W jaki sposób tornado dokupiłeś same burty ?

W każdej naczepie tego typu z Hellera są dwa borty do wersji z otwartą połówką plandeki. Ja miałem dwie takie naczepy, więc razem 4 burty. Reszte dokupiłem od innych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pomalował F12 w rodzimych barwach, jednak jak na złość jeżdżę tyle po Polsce i jakoś nic ciekawego nie widuję po za takimi jak na pierwszej fotce W necie tez szukałem i to właśnie te fotki które zamieściłem pochodzą z niego. Natomiast PKS hulał na Renaultach i Iveco.

Dajcie mi fotkę rodzimego zestawu, a postaram się taki zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budową modelu w barwach PKSu noszę się można powiedzieć od zawsze ( zresztą sam tam przepracowałem jako kierowca ponad 12 lat ) Nawet wysałem kilka maili do dyrekcji PKSu z prośbą o kilka fotek i jakąś dokumentację. Niestety do dzisiaj nie otrzymałem od nich żadnego odzewu :( Okonek jak sam zauważyłeś PKS nie dysponował w latach świetności Volva F 12 żadnym z tych pojazdów. W ówczesnym czasie chodziły tylko Renaulty i Iveca.

Jednak nie widze problemów z wykonaniem zestawu w barwach PKSu ponieważ właśnie dzisiaj zamówiłem trzy ciągniki siodłowe:

 

3821box5vs.jpg

38242lb.jpg

38294cu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i raczej sie nie doczekasz na zadna ospowiedz.... ja pracuje w PKSie tylko przy autobusach... i wiem jak tam dziala administracja... mi czesto na ccas nie przychodzi kartka od wyplaty a czasem wcale (dobrze ze kasas jest zawsze ) wiec na dokumentacje czy zdjecia bym nie liczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popracowałem przy naczepie i oto są wyniki. Fotki robiłem przd chwilą ( wieczorem przy sztucznym oświetleniu), więc nie sa najlepszej jakości.

trailor0053ja.jpg

trailor0065jm.jpg

trailor0073ky.jpg

trailor0085dr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za rejestracja DB 15628? Albo coś mi się pokićkało, albo takich w Polsce nie ma, a widzę znaczek PL obok.

To są tablice z wałbrzyskimi numerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie wiem dla czego, ale jakoś nie zgadzała mi się ilość cyferek. Kurdesz, codziennie jeździ się a nie pamięta się, jak wyglądają tablice rejestracyjne.

Wczoraj byłem zarejestrować następny samochód i też otrzymałem tablice dwucliterową - DB. Przy okazji dowiedziałem się że dwuliterowa tablica jest dla gminy Wałbrzych, natomiast trzy literowe są powiatowe.

Ale do rzeczy.

Burty są już poszpachlowane i wyszlifowane:

trailor0091xy.jpg

 

Podłogę wyszlifowałem idorobiłem słupki między burtowe a także przednią ścianę:

trailor0106wy.jpg

 

no i oczywiście zrobiłem małą przymiarkę:

trailor0116eq.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też otrzymałem tablice dwucyfrową DB. Przy okazji dowiedziałem się że dwucyfrowa tablica jest dla gminy Wałbrzych, natomiast trzy cyfrowe są powiatowe.

 

Cyferki, literki, kto by się przejmował takimi szczegółami. Akurat literki mi się zgadzały, tylko jakoś amnezja, co do ilości cyferek w tablicach dwuliterkowych, mnie dopadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zamiast napisać literki, to napisałem cyferki Już to poprawiłem. A na tablicy dwuliterowej cyferek powinno być 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Co tam slychac w temacie

No cóż, ostatnio jestem trochę zapracowany i nie bardzo mam czas na modelarstwo. Jednocześnie sklejam buldożer, więc czas na prace przy modelach jest podzielony na oba modele. Jednak są niewielkie postępy w budowie naczepy. Do spodu podłogi jest już przyklejona płyta ( przedłużenie ramy), a także wszystko pomalowałem podkładem. Jednak okazało sie że na obramowaniu podłogi nadal występują zagłębienia, wobec czego musiałem je ponownie zaszpachlować.

 

trailor0163qo.jpg

trailor0155ot.jpg

trailor0171de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam poznaliśmy się w Bytomiu.

Cieszę się, że ktoś robi starsze ciężarówki są one, co prawda trudno dostępne, ale cieszą oko.

Kawał dobrej roboty tak trzymać.

A teraz z innej beczki załączam kilka zdjęć z folderów reklamowych Volvo.

 

50zsiw8y12kfwcjom.jpg cp68abzj9dl6yatym.jpg psuhxe41yh62vpsfm.jpg achlh12ienj1zrbom.jpg 32b36i0pqfcgslc1m.jpg hca0ntkxh0iivh42m.jpg x2snrhh79ra1gnr7m.jpg n35hkpubjjt9os7nm.jpg 5kdjh1xsk888vbxom.jpg 9b2angr6vc174itlm.jpg zzah9kn7e07ljrtsm.jpg 2vknx8a10a5y5l0tm.jpg y29rri7zutqsls9lm.jpg zeqg1hy2tkixis0vm.jpg 5ywwe1y3na2s81nlm.jpg z95k7ngjhckib1o9m.jpg 2ge0fnkcb843r34rm.jpg o71ik8yjsfebggccm.jpg 0qpay3lb4y5i9jpfm.jpg 9woz1gehbjpxykbam.jpg 3nv0p5wy9jpeqviim.jpg qs4kfaxz69tj2y43m.jpg lczsy7upfba593twm.jpg fn2dfr3w488urypom.jpg 0rux70jox4zegjz9m.jpg q9phxp1pcjannd2bm.jpg uise0e1wn37v08vdm.jpg 83ebvcgjn97tn499m.jpg

 

Podaje adres strony, z której są te zdjęcia jest to istna kopalnia z ciekawostkami.

 

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truck_brochures/volvo/

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia WALDEK.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witaj Waldi fajnie że znalazłeś czas aby tu zajżeć, no i że wstąpiłeś do klubu

Wielkie dzięki za fotki napewno sie przydadzą

Tak sie zastanawiam się czy do tego zestawu nie wykorzystać innego ciągnika, a F 12 zrobić w barwach PEKAES,u. Gdybyś miał ( lub ktoś inny) przypadkiem fotki F12 w barwach tej firmy, to byłbym bardzo wdzięczny za ich umieszczenie na forum. Szczególnie chodzi mi o fotki przedstawiające stare logo tej firmy. Pisałem w tej sprawie do PEKAESu, ale oni człowieka olewają

 

0337mi6ma7kg.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.