Skocz do zawartości

Volvo F12 + naczepa Trailor


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

HDS jest w zestawie, czy bedziesz cos dokombinowywal? Niebieski moglby fajnie wygladac. Chociaz nie wiem, czy nie bedzie sie gryzl troche z ta czerwienia kabiny. Fajnie by tez wygladal jak bys go pomalowal na kolor calkowicie inny, kontrastujacy ze wszystkim. Np na zolto (tak jak sie chyba powinno malowac wszystkie urzadzenia dozorowane).

HDSu nie było w komplecie z Volvem, natomiast mam go w zestawie z dodatkami Italeri 776:

q9ibooi181unwknb.jpg

 

Co do malowania HDSu, to faktycznie są malowane w przeróżnych kolorach. Wczoraj właśnie Milosz dosłownie zasypał mnie bardzo szczegółowymi fotkami przedstawiających HDSy w różnych kolorach, za co bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Małe sprostowanie Urządzenia dozorowane tak zwane HDS-y i wysięgniki moga być malowane na chyba dowolony kolor. z HDS-ami spotkałem sie już w kolorze czarnym, zielonym, niebieskiem, żołtoczarnym, żółtym, czerwonym i niewim jakim.

 

A no to chyba ze tak. Zwracam w takim razie honor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina i inne blachy są już polakierowane bezbarwnym połyskiem + utwardzacz, poszło 4 warstwy, każda nakładana w odstępie 1 godzinki.

 

1d5lk0qnaixruw96.jpg

 

Kabina została odstawiona do schnięcia, w międzyczasie zabrałem się za budowę HDS,a

Ramka z częściami:

f5zxoq7xt96vkbaz.jpg

 

Podstawa pod HDS sklejona i pomalowana:

na21c9lopnp5l9ok.jpg

 

i przymiarka na ramie F-12:

1lrl71nkax77tw5v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się narobiło, kabina spadła ze stołu i zrobił się odprysk w lakierze Chciałem to poprawić i przy nakładaniu nowej powłoki lakieru, farba na dachu zważyła się Wrzuciłem kabinę do kreta ( granulki), ale po przeszło 3 godzinach nic a nic lakier nie chciał schodzić, przełożyłem więc kabinę do DOTa, zobaczymy ile w tym specyfiku będzie się musiała moczyć aby zeszła farba.

Po tym tragicznym wypadku wziąłem sie za sklejanie HDSa. Jak narazie skleiłem i pomalowałem podkładem główne elementy konstrukcji. Fotek narazie nie ma, bo padły akumulatorki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, farba z kalkami prawie już zeszła, zostało trochę w zaułkach, ale sądzę że do wieczora i to zejdzie Z kalkomanią też rozwiązałem problem mianowicie kupiłem je od kolegi z Warszawy, który skleja ten sam model bez globa, wiec są mu nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado ponoć płyn hamulcowy też się sprawdza w ściąganiu farby ale sam nie sprawdzałem więc nie ręczę, że plastiku nie ruszy.

Marcinie, tornado już napisał przecież, że wrzucił swoje "uszkodzone" części do DOT`u, czyli właśnie płynu hamulcowego. Tu masz cytat:

Wrzuciłem kabinę do kreta ( granulki), ale po przeszło 3 godzinach nic a nic lakier nie chciał schodzić, przełożyłem więc kabinę do DOTa, zobaczymy ile w tym specyfiku będzie się musiała moczyć aby zeszła farba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina jeszcze się moczy w płynie hamulcowym, sądze że rano będzie juz można ją umyć i pomalować. Natomiast dzisiaj, a właściwie juz wczoraj pomalowałem podstawoawe elementy konstrukcyji HDS,u. Trzeba będzie jeszcze je przetrzeć papierem wodnym, i położyć nową warstwę lakieru, dgyż podczas lakierowania aero zaczął pluć i porobiły się malućkie krostki.

 

tc98yadxc67dfkhn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły nowe kalkomanie do F-12 Kabinę ponownie już pomalowałem, teraz kolej na napisy, kaleczki i bezbarwny a na koniec pomaluje wewnetrzne ściany i uszczelki.

 

x5chnovbg4jkskge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo....nic sie nie rusza ostatnio

 

No cóż , ostatnio nawiedzili mnie bardzo mili goście, więc jestem bardziej zajęty nimi i pokazywaniem im atrakcji turystycznych,między innymi zwiedziłem z nimi podziemne fortyfikacje wybudowane w czasie II wojny św. w podziemiach gór wałbrzyskich ( kompleks Włodarz)

 

2rsnp1ldgxw416vgm.jpg7zgfe7vd6als5f3tm.jpg

 

Przy okazji dowiedziałem się że niemiaszki produkowali karabiny z zakrzywionymi lufami do strzelania z za winkla :

ol4zf818v6gqgsjsm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Andrzej, że bawisz się w przewodnika od czasu do czasu warto porobić coś innego, żeby później powrócic z większa checia na sklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci gocie na twoje modele tornado ??

Jeden z moich modeli widzieli w TV, ale gdy ujżeli wszystkie na żywo to byli poprostu zauroczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po długiej przerwie wkońcu zabrałem się za F-12 zawiele nie narobiłem, bo zaledwie pomalowałem drugi raz HDSa, a jednocześnie zabrałem sie za Citroena 15SIX. Myślę że do jutra farba powinna całkowicie wyschnąć i prace przy zestawie ruszą pełną parą.

 

 

volvof120028ob.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.