Skocz do zawartości

T-90MS mod 2011 Tiger Models 1/35


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieudanym projekcie t-80, które wynikło z wad fabrycznych modelu postanowiłem zrobić kolejną ms’ke. Zacząłem robić kadłub i muszę przyznać że było warto zapłacić 260 pln, ruchome zawieszenie, wszystko pasuję idealnie. W przypadku trumpetera płaci się 30 pln mniej ale mode jest tragiczny. 

IMG_5943.jpeg

IMG_5944.jpeg

IMG_5945.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kudacior napisał:

 

No niestety ,T-80 w wydaniu Trupka nie jest najwyższych lotów, wymagają dużo samozaparcia i chęci . Szkoda że większość starszych  modeli Tiger Models zniknęła z półek sklepowych a nowych nie widać w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bulik58 napisał:

No niestety ,T-80 w wydaniu Trupka nie jest najwyższych lotów, wymagają dużo samozaparcia i chęci . Szkoda że większość starszych  modeli Tiger Models zniknęła z półek sklepowych a nowych nie widać w ogóle.

Czy to tylko moje subiektywne wrażenie czy trumpek ma średniej jakości modele? W jednym, który kupiłem plastik wydaje się jakiś wręcz miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości trumpetera u nich to jest loteria. Możesz trafić na model przyzwoity albo na totalne badziewie. Niedawno sklejałem mske od trumpetera i jak kadłub był dobry to wieża to była taka tragedia, dosłownie trzeba było ucinać (skracać) większość części bo "wchodziły na siebie". W dodatku plastik tak kruchy, że przy wycinaniu z ramek potrafił nawet popękać w niektórych miejscach.

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bulik58 napisał:

No niestety ,T-80 w wydaniu Trupka nie jest najwyższych lotów, wymagają dużo samozaparcia i chęci . Szkoda że większość starszych  modeli Tiger Models zniknęła z półek sklepowych a nowych nie widać w ogóle.

Mnie się udało dorwać ostatnią sztukę jaka została chyba w sklepie w Polsce bo nigdzie indziej w żadnym sklepie internetowym nie widziałem. No cóż, zostało tylko zamawiać z chińskich stronek takich jak hobbyeasy ale tam za paczkę płacisz tyle co za model i do tego dostawa trwa nawet 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LuckyStrike napisał:

 

 

Jak już napisano prędzej  Trumpeter ma wzloty i spadki , bywają problemy z jakością plastyku użytego w produkcji np. nadwozi jak i traków. Próbowałem skleić traki do BMP-1 to była tragedia, z podobnego (brązowe) materiału kleiłem do BREM-1 bez problemu , za to tragedia z instrukcją bez dokumentacji nie wiem czy nie wylądował by w śmieciach. Trumpeter wykorzystuje często formy jednego modelu przy produkcji całej rodziny np.T-80 , nie bacząc na to że wiele elementów nie pasuję do danej wersji , podobnie jest z modelem T-72 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej czasochłonna i najmniej przyjemna część składania modelu czyli gąsienice skończone. Użyłem gąsek od zestawu terminatora z meng bo mają lepszy odlew niż te od tigera a w dodatku te od tigera mają jakiegoś „grzyba” na sobie.

IMG_5958.jpeg

IMG_5959.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gąski Terminatora z Tiger Model też miały resztki tego "smaru", ale mycie szczoteczką do zębów wodą z płynem do naczyń (jak i wszystkich ramek) pomogły się tego pozbyć.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kudacior napisał:

I tak się w sumie zastanawiam czy wersja ms też ma powłokę anty pośilzgową? Żadne zdjęcia mski z 2011 i 2012 nie są na tyle dobrej jakości żeby zobaczyć czy jest

Może to się przyda-warsztat kolegi X-Bandit- antyslip jest wyrażanie widoczny- wersja 2016:

полноразмерное фото

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Może to się przyda-warsztat kolegi X-Bandit- antyslip jest wyrażanie widoczny- wersja 2016:

 

 

To jest pierwsza wersja MSki pokazana w 2011 roku. Ta wersja nie miała antyslipa. Dopiero wersja z 2016 go ma. Obie wersje łatwo od siebie odróżnić bo mają inaczej kryte moduły ERA na bokach wieży.

 

image.thumb.jpeg.f0b7d40855e4f37e7c34998ae1b6a9d3.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a5111ec069fcd1c21fcc8f74f27d782d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f38b5f22bd8c277c5d38a9074dd27883.jpeg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciak sklejony, co do samego modelu mogę powiedzieć że nie było żadnych problemów z wyjątkiem paru błędów w instrukcji. Do tego producent daje metalowe tuchę a to dużo świadczy o firmie. Oczywiście trzeba jeszcze przykleić antenę, zbiorniki na paliwo i osłony boczne ale to dopiero po malowaniu.

IMG_5965.jpeg

IMG_5968.jpeg

IMG_5967.jpeg

IMG_5966.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zmalowany już bazą, jako podkład mr surfacer 1500 czarny. I tak wiem, że mski nie występują w zielonym camo ale w poprzednim warsztacie wspominałem, że nie przepadam za kamuflażem z expo.

IMG_5970.jpeg

IMG_5971.jpeg

IMG_5972.jpeg

IMG_5974.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.