Skocz do zawartości

KW 2 spod Dubna 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

zamysł był taki - grupka żołnierzy z dywizji Hermannn Goering podjechała sobie Prockiem do czołgu i machnęła mu napis na wieży... Krupp jest w malowaniu tejże dywizji i pomyslałem, że można go wkomponować. wiem, że kompozycja jest gorzej niż średnia ale jakoś nic lepszego na razie do głowy mi nie przychodzi. druga opcja to czołg solo i do tego kilku żołnierzy. powoli nawet zaczynam się zastanawiać, czy nie byłoby to ładniejsze? a Ty, Czaku co być zrobił?

jasne, Rafale, już rozumiem. stąd moje mieszane odczucia. ale jak pierwszą warstwę się utrwali fixerem to po wyschnięciu można jeszcze położyć trochę na sucho lub mokro. efekty miejscami mi się nawet podobają. skala 72 coś takiego wybaczy, na większych powierzchniach faktycznie byłby problem. zamiast thinnera po prostu biorę wamod i działa. człowiek się cały czas uczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dużo zmieniłaby głowa szofera, skręcona w strone typa z wodogłowiem, tym bardziej że ma sie tam cos dziać.

KW, porzucony, stoi krzywo natomiast protezer skręcony lekko ku niemu, bądź równolegle do brzegu ramki.

Zółwik, czy na pace jest rusznica p.panc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga opcja to czołg solo i do tego kilku żołnierzy

Mimo, iz bardzo oklepana to w swej prostocie piekna i pewnie latwiejsza.

Chociaz z ciezarowka tez mozna poprobowac.

Zrobic KW pochylonego w rowie lub jakas roznice wysokosci pomiedzy pojazdami. W sumie to fajny kontrast wielkosci mozna zrobic porownujac ciezarowke z kolosem. Moze wywalic kierowce.

Jedno jest pewne kompozycja to nie latwa sprawa, a w dodatku kluczowa w budowie dioramki.

Pozdrawiam.

Ps. Nie ma to jak KW i dwie krowy

Jak chcesz to jeszcze sporo "bydla" mi zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jednak trzymać się zdjęć dlatego różnica poziomów nie wchodzi w grę - tam było płasko jak na stole... on nawet do rowu nie wjechał... na samochodzie jest ckm a nie rusznica, te Procki tak miały. i tak jeszcze przybędzie kilku żołnierzy idących od Procka w kierunku czołgu (jeśli wybiorę ten wariant). póki co wyjeżdżam na tydzień więc będę miał trochę czasu na myślenie. to racja, zrobić model to nie problem, natomiast ładnie to skomponować... po krowy może się kiedyś zgłoszę, kto wie? dziękuję za wszelkie głosy i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

miałem dłuższą przerwę - mały wyjazd i dużo pracy. przeprowadziłem trudne negocjacje z lewą gąską. trzeba było zastosować drutowanie:

3fdae9f556091b2d.jpg

ea00c13d8daad583.jpg

po długich perswazjach w końcu siadła ale trzeba będzie ją troche podmalować i schować druty. zmieniłem koncepcję - KW wystapi solo a prace gruntowe ograniczę do symbolicznego minimum. na tym etapie wygląda to tak:

58535fddb966149a.jpg

1f0daace0f6584ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a która strona jest zachodnia bo mi kompas nie działa :-) można prościej - nad drugim kołem, za czwartym kołem... wiesz chyba, jak zachowują się gumisie.... niestety, ale chyba lepszego efektu już nie będzie. trochę się jeszcze zmieni jak wszystko przykleję do podstawki, teraz jest tak na 97%. to co na podstawce to dopiero grunt do gruntu. cały czas zastanawiam się jak to zrobić technicznie - na piasek z lakierem czy żywicę akrylową. jeszcze nie wiem. oczywiście, że będzie zróżnicowany grunt (chociaż bez przesady) i lej po wybuchu miny. ludki pojawią się najwcześniej pewnie za parę miesięcy bo ostatnio z czasem cienko... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a która strona jest zachodnia bo mi kompas nie działa :-) można prościej - nad drugim kołem, za czwartym kołem... wiesz chyba, jak zachowują się gumisie.... niestety, ale chyba lepszego efektu już nie będzie. trochę się jeszcze zmieni jak wszystko przykleję do podstawki, teraz jest tak na 97%. to co na podstawce to dopiero grunt do gruntu. cały czas zastanawiam się jak to zrobić technicznie - na piasek z lakierem czy żywicę akrylową. jeszcze nie wiem. oczywiście, że będzie zróżnicowany grunt (chociaż bez przesady) i lej po wybuchu miny. ludki pojawią się najwcześniej pewnie za parę miesięcy bo ostatnio z czasem cienko... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja z postawienie samego KW.

Taki minimalizm artystyczny, ktory bardzo lubie.

Swoja droga to ta ciezarowka choc pieknie zrobiona, to sama w sobie wielkiego uroku nie posiada, oczywiscie moim zdaniem

A jesli chodzi o gaski, to chodzi o ta zerwana zaraz za pierwszym kolem, tak mi sie wydaje i to ten maly kawalek mozna cos troszke zmienic.

Pozatym realizacja zerwanej gasienicy doskonala, tez musze kiedys cos tak zrobic.

Milo sie oglada

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a która strona jest zachodnia bo mi kompas nie działa :-)

 

:]

 

 

Na trzeciej focie, drugie koło. patrząc od przodu. Gdybyś mógł ją tam lekko ułóżyć, byłoby całkiem wyczepiście, ale i tak podziwiam co ty wyprawiasz z tymi gumisiami. Zazdroszczę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Paweł, że masz rację z tą gąsienicą. zmotywowałeś mnie do działania. mastodont wreszcie siadł w piasku, teraz muszę chwycić za farby i pigmenty. niby nic, trochę piasku ale mnie wymęczyło. eksperymentowałem z żywicą akrylową i milliputem. efekty jakie widać, ale praktycznie wszystko będzie jeszcze podmalowane albo podbarwione pigmentami. na szczęście udało mi się uniknąć efektu czołgu unoszącego się nad podłożem

a61211066080350d.jpg

e9a1b1d86e5892eb.jpg

63279882e296edf7.jpg

no i co, lepiej po zachodniej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niszczyć? już się robi! później jeszcze kółka, które odpadły, będę się starał także dorobić trochę bambetli, które wypadły z zasobników. tylko z czasem na sklejanie ciężko...

a1c28073e3fa692f.jpg

b5598ea91f64d3ee.jpg

71643b3257c41a74.jpg

wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z czasem na sklejanie ciężko...

No, ale to słaba wymówka, bo samo malowanie Ci zostało

 

Mi się podoba, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę go obijesz i porysujesz i jakoś zróżnicujesz boczną powierzchnie wieży(choć to może być wina fotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to tak naprawdę dopiero początek... plamy, rysy, obicia, rainsy, kurze, pyły i wszystko inne jeszcze będzie, tak samo jak graffiti na wieży... tym bardziej że sporo tych śladów na czołgu, zwłaszcza wieży było. tylko trochę czasu skołować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest coraz lepiej.

Rowniez mam nadzieje. ze jeszcze go troche zroznicujesz.

Pobaw sie olejami, pigmentami woda i bialym spirytusem.

Dla mnie to najfajniejszy etap budowy modelu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuję za porady i zainteresowanie. niestety ostatnio przedawkowałem z pracą... starałem się w ciągu ostatnich dni odtworzyć zniszczenia lewej strony wieży, z efektem umiarkowanym. wszystko będzie oczywiście zmatowione, przewiduję też troszeczkę zieleni... ale wszystko w swoim czasie. pozdrawiam.

7795809a69b06132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.