Skocz do zawartości

KW 2 spod Dubna 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzej ta skrzynka jest super. Doskonale dopelnia model. I fascynuje ogladaczy. Powoduje ze robi im sie na twarzy cos takiego A jak im sie nie robi to mysla zapewne, ze to skala 35. No i te drobiazgi hmmm zaryzykuje stwierdzenie ze pchneles 72 o krok dalej. Ja o takich narzedziach (drobiazgach) to nawet nie myslalem. Ale teraz wiem ze sa do zrobienia i to z dobrym efektem.

Ciekawe czy ktos takie fototrawionki robi?

A i jeszcze o napisie tym bialym na wiezy.

Ciezka to sprawa sam probowalem ale nie wyszlo.

Wydaje mi sie ze twoj ten mniejszy jest lepszy od tego wiekszego.

Apropo. Obecnie mysle zeby do tego celu wykorzystac jakis cienki foliopis.

Pozdrawiam i mysle ze juz mozna gratulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję.

jeszcze trochę pracy zostało, narzędzia na pewno są na różnych fototrawkach, to tylko kwestia znalezienia. dopiero odkrywam właściwości niektórych materiałów i okazuje się, że z blaszki miedzianej i wykałaczki można zrobić sporo rzeczy... najtrudniejsze będą figurki, naprawdę trzeba będzie się postarać a malowanie w feldgrau jest chyba najtrudniejsze, przynajmniej dla mnie. no i mam pomysł, żeby dorobić pocisk do haubicy, jaki Niemcy postawili na czołgu.

A z tym popychaniem skali to po prostu wzoruję się na Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółwik, ja CIĘ BŁAGAM, nie psuj modelu fotkami :(

Zabierz do pracy, na spacer, na zakupy gdziekolwiek !

Zrób mu zdjęcia za dnia.....

"Osz TY!" - dalej obowiązuje, ja nie wiem, czy nie powinieneś dostać jakiejś gaży, za zamiatanie na forum w 72! - a i nie waż mi się przechodzić na trzy pięć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rafałku, staram się jak mogę, ale fotki nie są moją mocną stroną... po dłuższej przerwie zarys scenki - jeden żołnierz będzie podchodził do czołgu, drugi macha mu z wieży, trzeci dopiero co skończył malować, jeszcze trzyma pędzel w ręce (pędzla jeszcze nie ma, trzeba będzie dorobić). wielkie podziekowania, kolego Balu za figurkę - pasuje idealnie. jeśli uważacie, że lepiej będzie poprzestawiać to wszelkie uwagi mile widziane. pozdrowienia spod Dubna.

KWpeople1.jpg

KWpeople2.jpg

przepraszam za małe fotki, może ktoś mi podpowie, jakie opcje trzeba wybrać w Photobucket?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwik, zaznacz zdjęcia i kliknij "generate image code",

po tym wybierz linki z 4 pola z nimi i wklej na forum, wyjda w całej krasie.

Dodatkowo w opcjach PB mozesz ustawic maxymalną ,dopuszczalna rozdzielczość.

Co do ustawienie, czy ten tyłem do nas, nie mógłby być przesunięty nieco w lewo ?

Chyba że tam ma "coś" jeszcze być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka malujaca jest jak najbardziej ok.

Siedzacy typek wyglada jakby sie zapadl w cos i sam miejsce siedzenia takie sobie.

Widzialbym to tak:

Zostawic tego malujacego.

Dolozyc dwoch jak sie patrza na to co on namalowal.

Taka moja luzna propozycja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

podciągnąłem pracę, chociaż figurki mnie wyhamowały, trochę trwało, zanim opracowałem odpowiednią technologię. dziękuję za słuszne uwagi ale pozostanę z grubsza przy swojej koncepcji - nie mam odpowiednich figurek, poza tym chciałbym wreszcie zakończyć bitwę pod Dubnem.

(wariant maksymalny to grupa Niemców z flagą i kolo, który robi im zdjęcie - to była moja idea, ale trudno wykonalna, na razie odpuściłem)

zrobiłem malarza:

soldat12.jpg

soldat11.jpg

przepraszam za małość obrazków, ale coś nie mogę znaleźć odpowiednich opcji mimo podpowiedzi Rafała. ale wszystko raczej widać. żołnierz ma jeszcze prowizoryczną podstawkę. później puszka farby, jego ekwipunek leżący na błotniku i inne beznadziejne drobiazgi... pozdrawiam świątecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka jest po prostu idealna, bardzo Ci za nią dziękuję. przydałoby się paru takich stojących Niemców patrzących na malarza tak jak proponował Czarek, ale nie mam w magazynie więc będę rozwijał pierwotną koncepcję, może coś z niej jednak wyjdzie. długo natomiast trwało zanim opracowałem technologie malowania figurek, teraz będzie trochę szybciej. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.