Skocz do zawartości

KW 2 spod Dubna 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

Jakichs mikroskopijnych śrubek, czy innego "kramu" w tej rozwalonej skrzyni moge się spodziewać?

Jesli tak, to chyba teraz byłby odpowiedni moment na ich umiejscowienie,zważywszy że proces pigmentowania juz rozpoczety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rollingstonesie, myślałem o tym, żeby pod skrzynką był metal lub minia ale przyznaję, poszedłem na łatwiznę. nie wiem, czy technicznie da się to jeszcze zrobić ale pomyślę. Ślady spalenizny nie są planowane - brak w oryginale. czołg sięnie palił tylko wjechał na minę i doznał wstrząsu. śrubki i inne bambetle - właśnie się robią. na pierwszą warstwę pigmentów trysnę lakier robiąc coś w rodzaju warstwy podkładowej, później zabiorę się do finalnych pigmentów. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, Panowie. to chyba była najtrudniejsza część całego projektu. gdyby coś tutaj się nie udało to byłoby niedobrze. a teraz to tylko figurki, pigmenty, rózne bambetle, które wypadły z zasobników... trochę to potrwa, ale już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, z przyjemnością. mam taki pędzelek do zadań specjalnych, zrobiony ze starego pędzla. zostawiłem na nim dwa (dosłownie) włoski, które jakoś się ze sobą skleiły ale zachowując elastyczność. no i takim narzędziem po prostu wydziergałem napis. przyklejałem taśmę maskującą wyznaczającą linię poziomą, ołówkiem starałem się naszkicować literki i na to farba olejna artystyczna (trzeba było uważać, żeby nie była ani za gęsta ani za rzadka). cały czas podpatrywałem przy tym zdjęcia. duża część napisu to bułka z masełkiem, ale małe literki są mniejsze niż milimetr - to było już na granicy rozdzielczości :-)

Kiedy pisałem, że jest już z górki chodziło mi przede wszystkim o to, że nie powinny już mnie spotkać żadne nieprzyjemne niespodzianki. w tym modelu były trzy trudne rzeczy - dorobienie i zniszczenie błotnika, ułożenie gumowych gąsienic i wykonanie graffiti. oczywiście, roboty jeszcze huk, zwłaszcza z figurkami i detalami, ale już na spokojnie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się dorobić trochę gratów... ale im mniejszy detal tym więcej wymaga czasu... na rzaie trzyma się na ślinę, jeśli macie jakieś porady to mogę to zmienić. Rafał, specjalnie dla Ciebie są śrubeczki ale w metalowej skrzynce. na rozsypane nie starczyło mi cierpliwości...

937b0ca833ff09d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już piszę - narzędzia saperskie to złom z różnych zestawów fototrawionych plus drewienka wystrugane z wykałaczki. trochę z tym było zabawy, ale przypomina z grubsza drewno. szmata to oczywiście chusteczka higieniczna, lejki są z zestawu german tank station czy coś takiego firmy Attack, skrzynka na śrubki zrobiona z blaszki miedzianej, do środka wsypałem odcinki drutu o średnicy ok. 0,2 mm cięte do długości ok. 0,7 - 0,8 mm (tak mówi intuicja, suwmiarką nie mierzyłem). później wpuściłem kroplę lakieru matowego i pomalowałem gun metalem, jak wyschło to przetarłem środek jaśniejszym metalizerem steel. skrzynka na narzędzia ma ok. 4x4 mm. niestety, musiałem robić parę podejść do narzędzi i zabrało to bardzo dużo czasu. dzisiaj przyszło mi do głowy, że warto by było tam wrzucić parępuszek z farba lub konserw. pokombinuję jeszcze trochę. pozdrawiam.

PS. a najgorsze będą figurki... jestem na etapie opracowywania sensownej technologii. niedługo coś pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

oj trudno było znaleźć parę chwil na dorobienie dalszych gratów ale poeksperymentowałem z puszką - wypadła z zasobnika i minia się rozlała... jeszcze ze dwie menazki i będzie dobrze. czas się zabierać do figurek.

f340e948618bdc48m.jpg

ffea0205a3537719m.jpg

255363f79f21b68dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale fotosik się zreformował i nie nadążam za nowinkami... może teraz zadziała...

ffea0205a3537719.jpg

no, jest trochę lepiej. puszka zrobiona z paska blaszki miedzianej, myślę, że taki akcent ładnie urozmaici krajobraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.