Skocz do zawartości

Scania 164L 580 V8 6x4 "Stefan Huber den Scania Longlin


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się nad tym tematem, ale w końcu go założę.

Postanowiłem złożyć tak model czyli Scanie R620 Longline w konfiguracji 6x4. Co do kabiny i zawieszenia Biedzie zamawiane z KFS'u. W październiku, w tym czasie chcę popracować przy silniku i przy Ivecu(ale to inna bajka). Modelem podstawowym jest R500 ale oznaczenia będą zamawiane również z KFS'u. Konwersje mam zamiar zamówić w dwóch częściach. Czyli na sam początek kabina i zawieszenie, a potem pierdołku, takie jak boczne szybki z "naklejkami", kalki, części zmieniające wnętrze kierownica, fotele, boki drzwi i drążek zmiany biegów. NA obecna chwile odciąłem( silnik od skrzyni biegów), po szpachlowałem i w 50% po szlifowałem silnik. Mam o was mała prośbę, czy macie może jakieś pomysły na malowanie tej scanii, tylko proszę żeby były dość proste, bo z przejście koloru np: Scania Longline "blue griffin" sobie nie poradzę. No to tyle z mojej strony, jak tylko wyszlifuję cały silnik to dam zdjęcia.

 

P.S Ile wynosi koszt wysyłki z KFS'u?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym Ci radził mimo wszystko zamówić wszystko za jednym zamachem.

Koszt wysyłki paczki z kilkoma rzeczami z Anglii, to według KFS około 7 funtów. Ale znając polskie realia, poproś o paczkę rejestrowaną z ubezpieczeniem - ja tak zamawiałem. Kosztuje niewiele więcej (10-12 funtów), a dużo większa pewność, że paczka nie zaginie. A jeśli zaginie, to będzie możliwość odzyskania pieniędzy.

Co do samej Scanii, odpowiedziałem Ci w moim temacie o silnik i skrzynię. Fotki malowania LongLine nie mam, ale te bez trudu znajdziesz w necie i coś dopasujesz pod siebie.

Ja mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o jakość kitów KFS, sam zresztą zobaczysz. Nastaw się na sporo pracy przy tych kitach. Kit z "update'm" wnętrza Scanii też mam, boczki mają słabą jakość i będzie trzeba z nimi coś porobić. Ja bym Ci polecał zakup Scanii Atelier, ze względu na chromowe folie (wytłoczki). Dodatkowe części tez się na pewno przydadzą.

Jeśli chodzi o budowę Scanii, to zapewne śledzisz mój temat, więc na pewne sprawy musisz zwrócić uwagę, ale nie będę się rozpisywał, żeby nie zaśmiecać Ci tematu.

Zasiadam zatem do oglądania Twojej relacji z budowy, życząc Ci jednocześnie powodzenia.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orietuje to KFS robi te kalki "Give sveargods" więc może by też sie zaopatrzeć w te kalki ? bo tamto malowanie jest tragiczne , po co psuć taki ładny model ... takim gównianym malowaniem ( za przeproszeniem) , ale zrobisz jak uważasz .

 

P.S. A ty Actros nie jestes za młody na piwo , że tak stawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli formalności... Scania serii R z kabiną w wersji Longline jeśli chodzi o produkcję fabryczną nie istnieje. Owszem, są Scanie R Longline, ale to samoróbki np. Svempa... mam nadzieję, że jesteś tego świadomy, że robisz fikcyjnego trucka . Życzę powodzenia :] .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania R longline jest przeróbką, ponieważ orginalna Scania longline była tylko produkowana w serii 4.Ale już Scania nie produkuje chyba z tego powodu, że był mały popyt ponieważ z normalną naczepą przekraczała normę. Więc trudno znaleść Scanie R Longline, ale nie dokońca fikcyjna ciężarówka tak jak napisał Bilonzo.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo mylisz się... a co to było Scania EXC Concept ? Dzisiejsza Longline, którą produkowała szwedzka Scania jako serię 4. R Longline posiada tylko Svempas, i nie są to żadne samoróbki. Scania przy budowie Longline współpracowała ze szwedzką firmą LAXA, która to robi razem ze Scanią pojazdy specjalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucknology Ja przecież wiem, że była scania L Longline (seria 4)... Sam mam zamiar robić ten model... Najbardziej mi chodziło o to, że seria L jest najczęściej (najczęściej xD) spotykana, a R to tylko pojedyncze przypadki typu svempa np. Koniec off topu..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę wypatrzyliście, ale trudno, nie będę kupował specjalnie czwórki. Poszukałem za tymi kalkami i są trochę drogie, ale no co mi tam, jedyne co mnie zastanawia to są takie szare a powinny być białe. I w woli ścisłości co do kalek , niech ktoś powie jaka jest ich jakość. A jak ktoś by miał z dużo kasy to proszę napisać do mnie , wtedy zmienimy koncepcje na serie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest iskierka nadziei ze model będzie wyglądać jak ten Finna Hansena, dziś będą rozmowy z sponsorami, moich modeli, jeżeli zgodzą się i i trochę mi pomogą to Scania seri4 , będzie kupiona a co za tym idzie , będę miał wszystko co potrzebuję aby zrobić taki model. Tylko niech ktoś mi wytłumaczy co oznacza literka "G" przy pojemności "164G" są "L" wiem ze chodzi o ramę a raczej zawieszenie , ale może coś dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle, że inwestować w KFS i konwersje w celu próby no nie wiem... mnie by szkoda było... lepiej kupić np. 4 i przerobić na pushera 6x2 z maxymalną starannością, realizmem i szczegółami. Zrobić też dużo przeróbek ale jak kolega ma kase na próby i zdobywanie doświadczenia na KFSie to nic nie mówie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.