Skocz do zawartości

volvo fh16 + topas tank trailer


asc_driver

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż prace nad wcześniejszym modelem dobiegły końca (daf Xf)jak i mam więcej czasu ,dlatego zaczynam kolejny projekt

Plany:

Volvo dostanie kolorek żółty z szara rama

kolor silnik skrzyni i mostu będą odbiegać od oryginalnych

http://www.volvo.com/NR/rdonlyres/8823515B-482C-4054-9221-4CC215E3F3E0/0/566x228fhengine01.jpg

zdjęcia pokazywał również kolega jawkers w relacji fh yamaha

okablowanie

i znając życie coś jeszcze dojdzie w trakcie prac

 

Ma ktoś do sprzedania poduchy które pasują do volva ????

bo to co italerka zrobiła zostawiając resory to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zazwyczaj zawieszenie do Volva (jeżeli ktoś przerabia) stosuje się od Daf, więc jak chcesz przerabiać to szukaj ktoś kto ma zawieszenie od Dafa. Życzę powodzenia w budowie !

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od dłuższego czasu przmierzam się do tej naczepy jak pies do jeża, ino zastanawiam się nad ciągnikiem - scania T142 czy Man F2000 z niskim dachem

Życzę powodzonka w budowie zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę że temat uciekł na druga stronę.

Ostatnio kupiłem dafa na części wiec volvo będzie na poduchach, siedzenia również wstawiam od dafa.

dsc00706fu9.th.jpgthpix.gif dsc00707lt5.th.jpgthpix.gif dsc00710qk5.th.jpgthpix.gif

rama delikatnie skrócona

dsc00708ya9.th.jpgthpix.gif

Nowa obejma i mocowanie zbiornika (będzie x3), wszystko spowodowane wstawieniem większego zbiornika, który jest w fazie szpachlowania

dsc00709fq5.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szacunek za przeróbki:) ale trafił Ci się mały błąd merytoryczny. Mocowanie zbiornika paliwa składa się z 2cześci: jednaj, która jest mocowana do ramy i to na niej leży zbiornik, oraz z drugiej –obejmy, która trzyma zbiornik w miejscu. U Ciebie zbiornik wisi na obejmie. Myślę, ze zbiornik nie utrzymałby się na samej obejmie. Poniżej fotka przedstawiająca obejmę w actrosie, myślę ze w volvo jest analogicznie:)

 

e10913aa665245f9.jpg

 

Powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba tu jest właśnie mały problem z szkiców nie wynika żeby była lapa pod zbiornikiem

planofhki7.th.jpgthpix.gif

a druga sprawa wzorowałem się na mocowaniu tego zbiornika

t483501rk4.th.jpgthpix.gif

i jak widać też łapy nie są pod całym zbiornikem

 

tak wiec sam nie wiem ale może koledzy maja jakieś zdjęcia oryginalnego mocowania

 

pozdrawiam zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są dwie różne wersje volva fh. Więc albo wybierzesz sobie jedna, której będziesz się trzymał albo będziesz miał mix:) a jeżeli chodzi o dokumentacje to poszukaj sobie na allegro czy ktoś z twojej okolicy nie chce sprzedać takiego volva, zadzwoń, dogadaj się z gościem, myślę ze nie będzie problemu jak powiesz, o co chodzi. Ogólnie ludzie dziwnie się patrzą, zwłaszcza jak się jedzie 150km, ale nie robią problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie klepie tego volvo i zastanawiam sie czy nie zrobic jakis przeróbek na razie zacząłem robić mocowania tylnego mostu z drutu, ale patrząc na te fotki i porównójąc z modelem to tego ogrom jest i nie wiem czy sie zdecyduję.

 

Przerabiaj wszystko co się da:) niesamowita frajda jak się patrzy na część zrobioną przez siebie od podstaw na podstawie oryginału:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.