Skocz do zawartości

Mh-47g chinook italeri 1/72 , 160th soar


Bikernytzu

Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie ponownie! 

 W nowym roku postanowiłem ulepić coś większego do kolekcji czarnych ptaszyn 160tej night stalkers na półce , mianowicie MH-47G Chinook .

 Wykorzystam do tego projektu ogólnodostępny model Italerki... w 72ce oczywiście 😉

 

20240106_124916.jpg

 

Zawartości pudelka chyba nie trzeba przedstawiać...natomiast wykorzystam trochę dodatków i żywic jakie juz posiadam do budowy modelu...

 

20240106_125133.jpg

 

Aby zbudować taką maszyne:

 

....

Screenshot_20240106_142412_Chrome.jpg

 

Zapowiada się pracowicie gdyż już na pierwszy rzut oka jest sporo do poprawienia i dodania patrząc na zdjęcia tych maszyn a sam model Italeri mimo iz jest sygnowany logo Boeing'a

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
48 minut temu, Robertas napisał:

Czy ty pewien że na foto MH-47G? U MH-47G powinien być inni FLIR.

2281240.thumb.jpg.f9f99c6e9f12d72c7f9848417bb7ded2.jpg

 Tak ,  chce zrobić maszyne z tą optoelektroniczna glowica z Twojego zdj, natomiast wersja G to kolejna wersja rozwojowa... wczesne miały mniej czujników i inne głowice optoelektr.

... chinook ktory jest na Twoim zdjeciu to MH-47G2 ,  były one już mocno naszprycowane elektronika i czujnikami również na zbiornikach w najnowszych wersjach aczkolwiek...  Nie zawsze pewne zmiany na maszynie były równoznaczne z innym kodem w nazwie ....

 Jak wiadomo , sprzęt jednostek woskowych szczególnie tych "specjalnych" są ciagle modyfikowane , przez co możemy znaleźć przeróżne zdjęcia z roznymi min. czujnikami , innymi dodatkami jednak pod tą samą nazwa ... 

 Dużo by pisać,  polecam doglebnie zbadac temat na własną rękę.... ja od dobrych dwóch miesięcy zbieram informacje , analizuję zdjęcia ażeby w koncu ruszyć z budową samego modelu.

 

Zmieniłem zdjęcie dla spokoju by nie toczyć po raz kolejny boju o nazewnictwo jak to bylo w przypadku pavehawk'a 😉

Edytowane przez Bikernytzu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pierwsze co rzuca się w oczy kształt a raczej wielkość "okien" na przodie i tyle maszyny , producent przewidział prewe okno na tyle , znacznie mniejsze niż w rzeczywistości do wycięcia,  także prawe przednie otwarte jest zbyt niskie.

 Nieco je poprawiłem:

20240106_130911.jpg

 Siatka moim zdaniem powinna być siatka nie odlewem :

20240106_131223.jpg

 

Najwięcej pracy czeka oczywiście wewnątrz,  zatem przerobiłem to co mam w modelu na to co chce , by dobrze i łatwo pasowało przy skaladniu polowek kadluba z wygluszonym wnetrzem wraz ławkami...

 

Powycinałem to i owo , Przykleiłem , pasuje! Nie wygląda teraz zbyt spektakularnie lecz całość będzie przykryta wygluszeniem.

 

20240106_131105.jpg

20240106_131141.jpg

 

Elementy pasuja do siebie dobrze wiec zamierzony efekt osiągnięty.

20240106_131349.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Pawel.G napisał:

Łaaa super temat wybrałeś🦾

 Temat super pracy jeszcze więcej...

 Dziś udało się zrobić żebrowanie prawej tylnej części kadluba:

20240107_173124.jpg

 

20240107_173333.jpg

 

Do tego będzie cała masa przewodów... które zamierzam również poprowadzic:

Screenshot_20240107_125303_Chrome.jpg

 

No i aż jeden goleń podwozia doczekał się właściwego mocowania:

20240107_173221.jpg

 

 

Screenshot_20240107_174029_Chrome.jpg

 

 ....Powoli , powoli aczkolwiek do przodu...

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitrandir napisał:

Miodzio :brawo:

 

A takie czujniki też zrobisz? :yahoo:

 

Hooters_Master_a.thumb.jpg.a975d50217514b68bd05fb739c7ef564.jpg

 

Trzymam kciuki.

 

Sonda zrobiona , wołaj dziewczyny!

20240107_205238.jpg

20240107_205227.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota pierwsza klasa. Chciałem zapytać w jakim celu przykleiłeś te długie białe szyny do boków podłogi. Czy jest to niezbędne do poprawienia tego modelu czy to może związane jest z konkretnie tą wersją którą wykonujesz?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zegeye napisał:

Robota pierwsza klasa. Chciałem zapytać w jakim celu przykleiłeś te długie białe szyny do boków podłogi. Czy jest to niezbędne do poprawienia tego modelu czy to może związane jest z konkretnie tą wersją którą wykonujesz?

Było to niezbędne do przeróbki jaka zrobiłem,  po pierwsze podłoga poszerzyła się do właściwych rozmiarów,  drugi aspekt tego jest taki,  że chciałem mieć niewielki rancik samej ściany bocznej by łatwiej było ustawić fotele/ławki/siedzenia ...jak zwał tak zwał przedziału transportowego względem scian bocznych do których dojdzie wygluszenie.ponadto przy składaniu tych trzech elementów tj polowek  kadluba i podłogi chciałem zrobić tak by nie było możliwości tego wkleić/złożyć inaczej niż powinno to być  choćby przypadkiem...czyli dopasowane idealnie do siebie elenty względem szerokości i wysokosci elementy...

Przede wszystkim podłoga zyskała ok 3mm szerokości czego brakowało by przedzial transportowy miał właściwy kształt a nie jak zrobił to producent czy węższy przy podłodze...

 Mam nadzieje, że zbytnio nie zagmatwałem 😆

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Mała aktualizacja tematu. Po kontuzji nadgarstka w końcu zabralem się za rehabilitację w postaci drobnych prac nad modelem. Hydraulika to prawdziwa udręka... kawałek po kawałku,  przewod po przewodzie idę do przodu. Oto efekty:

20240127_213000.jpg

20240127_220131.jpg

 

Cos czuje , że będzie to praca dla pracy bo chyba zbyt wiele tego widać nie będzie później...

20240127_214113.jpg

 

Za to jest zabawy co nie miara😆

 

Co ciekawe im bardziej staram się odwzorować poprawnie Model tym więcej napotykam nieprawidłowości w samym modelu ,które trzeba skorygować...mam nadzieję,  że coś z tego wyjdzie.

 

 

 

 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barszczo napisał:

Kupa roboty, robi wrażenie :super:,

Dzięki,  jednak to ułamek tego co mnie czeka z tym modelem....jeszcze nawet jednej strony nie skończyłem a tu tyle rzeczy do wydłubania...😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.