Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire MkVb, Tamiya 1/48 ze 145 Sqdn.


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dość dziwnym może się wydawać, że samolot w barwach pustyni ma zwykły filtr. Taki jest według Techmodu, który to opierał się na artykule Tomasza Dreckiego , ,Cyrk Skalskiego; Czym, kto, kiedy''. Filtr Abukir był niejako nakładany na zwykły filtr powietrza, dlatego można uznać, że mogło tak być. Ja znalazłem tylko jedno zdjęcie tego samolotu, 3\4 z tyłu. Nie chodzi mi o rysunki, czy ryciny, ale właśnie o zdjęcie. d78d7bb9a1a0cf9cm.jpg . Z tego co wiem, to różne wersje latały pod niebem Tunezji. 5c3a16617976aa47m.jpg e64038b3d77455eem.jpg Jeśli ktoś ma inne materiały na temat tego samolotu, to chętnie bym je poznał. Teraz coś na temat modelu. Dodatkami są blachy Parta i kalki Techmodu [ twarde, kiepskiej jakości folia, rwące się, o mało nie popsuły efektu całej pracy]. Farby to Model Mastery, lakier Humbrola.

2dd3b30cec0c01e7m.jpg b6460ebe391422c8m.jpg a143268895a0cb3am.jpg bc716a897e9dd8bdm.jpg 32dec1452b40294fm.jpg 5f64b640edc58723m.jpg 4990b623620f279am.jpg bd68143d15838b4em.jpg 658305b14a6cdf34m.jpg 954d67c07c5dbbbdm.jpg e49b9cbcf38d2d57m.jpg abe8ebe2aa2123e3m.jpg 8966d09efc5c9eb9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

mmm5 miał zapewne na myśli to, ze plamy są rozmyte - powinny mieć zdecydowanie ostrzejsze krawędzie. Anglicy malowali je od szablonów (gumowych).

Co nie zmienia faktu, ze model jest naprawdę bardzo ładnie wykonany

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki też wyglądają nieszczególnie ,nie ;wchodzą w linie podziału blach ;poza tym uważam że model duuuuuuuuuużo lepszy niż pokazywane tutaj niektóre modele -szczegóły i będzie extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki też wyglądają nieszczególnie ,nie ;wchodzą w linie podziału blach

 

Ostatni raz pokusiłem się na kalki techmodu. Moim zdaniem to jest syf. Twarde, kruche i nie te kolory. Odradzam. Sprawiły mi wiele niemiłych niespodzianek. Mimo seta i sola, błyszczyków i sidoluxu. Na wstępie napisałem zresztą,że kalki o mało nie popsuły efektu mojej pracy. Ze wszystkimi negatywnymi opiniami się zgadzam. Poprzez własne błędy, do doskonałości, he, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.