Skocz do zawartości

Faun L900 + Sd. Ah. 115 Das Werk 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie zaczynać nic nowego póki nie skończę rozpoczętych, ale przeleżal ze 2 lata na półce i wystarczy leżenia  :), Faun L900 D567 dziewięcio  tonowa ciężarówka akurat tutaj w tej wersji wykorzystywana  do przewozu czołgów 1939-1941 z przyczepa dziesiącio tonowa Sd. ah. 115, koła od kolegi z forum  Kowalca

Firma Faun powstała w 1919 r, główne przeznaczenie tej nieopancerzonej ciężarówki to transport lekkich czołgów i pojazdów opancerzonych na front, razem z przyczepka mógł transportować dwa pojazdy. Faun był produkowany przez różnych producentów, Büssing-NAG, Vomag, Faun, Fross-Büssing, Krupp i MAN, wykorzystywany głównie w pierwszej połowie wojny głownie w latach 1939-1941, w późniejszym okresie ze wzgledu na to że lekkie czołgi schodziły na drugi plan wykorzystywany do innych celów np transport amunicji,  na pewno dodam jeszcze dwa pojazdy na ciężarówkę i przyczepkę, coś na podwoziu Pz 1 lub 2,  maksymalnie co można było wsadzić to chyba Panzer 2 w wersji f. To tak  to wygląda, pomału się porobi :)

 

 

 

IMG_20240229_111836.jpg

 

 

 

IMG_20240229_115206.jpg

Faun 012.jpg

Faun 015.jpg

IMG_20240229_112039.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulik58 napisał:

Ciekawy modelik wziąłeś  Evil na stół, koła kolegi Kowalec 222 to produkty pierwsza klasa.

Tak, kusił mnie od dawna, piękny pojazd :) , a kółeczka rzeczywiście  top level, wspierajmy naszych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Doszło parę elementów, będzie wersja z miękką kabiną , przymiarka z kołami i jedynką którą mogłem przymierzyć, docelowo będzie inny, model klei się bardzo fajnie , oczywiście ma jakieś błędy bo który ich nie ma..., sporo zastrzeżeń jest na forum missing-lynx  dotyczacych tego modelu a właściwie pierwszej wersji , polecam jak ktoś

sobie chce poczytać, głownie dotyczących za małych prześwitów między kołem a błotnikiem, za dużych gabarytowo  gumiaków w pierwotnej wersji Das Werk 35003X , ta wersja która robię ma już koła zmniejszone wtryskowe z kilku elemenów, które sa juz podobno wzglednie naprawione,  natomiast są żywiczne i moim zdaniem są jeszcze lepsze, z nowymi kołami wygląda moim zdaniem ok, przeswit z tylu przy załadunku jest dobrze widoczny i git , w modelu niby brakuje jeszcze paru elementów na bocznych burtach, to jakieś tam przeróbki dałem, mało jest fotografi ogólnie , spaliła się dokumentacja itd,  ten projekt to taki relaks w końcu, i tak go potraktuję :), tam jeszcze jakieś kwiatki śa z przyczepka ale to z czasem się obada.

IMG_20240303_164759.jpg

IMG_20240303_165351.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Evildead napisał:

... sporo zastrzeżeń jest na forum missing-lynx  dotyczacych tego modelu a właściwie pierwszej wersji , polecam jak ktoś

sobie chce poczytać, głownie dotyczących za małych prześwitów między kołem a błotnikiem...

Błotniki z przodu masz już przyklejone, czy tylko do zdjęcia przymierzyłeś? ...bo obecnie ten prześwit nawet z żywicznymi kołami wydaje się za mały, a błotniki zdają się krzywo leżeć.

 

Godzinę temu, Evildead napisał:

 ...tam jeszcze jakieś kwiatki śa z przyczepka ale to z czasem się obada.

Te kwiatki sprowadzają się do pewnych uproszczeń detali lub braku co poniektórych.

Na MojeHobby jest dostępny zestaw korekcyjny https://www.mojehobby.pl/products/Detail-Kit-for-Sd.Ah.115-Early-version-for-DW35002-Conversion-kit.html

...a na Armoramie jest to wszytko ładnie pokazane, co z tą lawetą jest nie tak.

https://armorama.com/news/sd-ah-115-detail-set

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafał B napisał:

Błotniki z przodu masz już przyklejone, czy tylko do zdjęcia przymierzyłeś? ...bo obecnie ten prześwit nawet z żywicznymi kołami wydaje się za mały, a błotniki zdają się krzywo leżeć.

 

Te kwiatki sprowadzają się do pewnych uproszczeń detali lub braku co poniektórych.

Na MojeHobby jest dostępny zestaw korekcyjny https://www.mojehobby.pl/products/Detail-Kit-for-Sd.Ah.115-Early-version-for-DW35002-Conversion-kit.html

...a na Armoramie jest to wszytko ładnie pokazane, co z tą lawetą jest nie tak.

https://armorama.com/news/sd-ah-115-detail-set

 

Błotniki jeszcze nie przyklejone , kola itd na blutack, to jeszcze korekta będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Co do lawety to widziałem te zestawy , czasem mam wrazenie ze specjalnie wydaja byle jak z pudłka, a te custom scale cwila pózniej wchodzi to chyba jakas komitywa das werk itd

 

Te kwiatki sprowadzają się do pewnych uproszczeń detali lub braku co poniektórych.

Na MojeHobby jest dostępny zestaw korekcyjny https://www.mojehobby.pl/products/Detail-Kit-for-Sd.Ah.115-Early-version-for-DW35002-Conversion-kit.html

...a na Armoramie jest to wszytko ładnie pokazane, co z tą lawetą jest nie tak.

https://armorama.com/news/sd-ah-115-detail-set

 

 

 Widziałem te zestawy , czasem mam wrazenie ze specjalnie wydaja byle jak z pudłka, a te custom scale wchodzi chwile  pózniej , podobnie z kołami było, to chyba jakas komitywa das werk itd, pomyslę jeszcze :)

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Evildead napisał:

Błotniki jeszcze nie przyklejone , kola itd na blutack, to jeszcze korekta będzie

Ok. tak mi się wydawało ale nie będąc pewnym wolałem dopytać 😎

 

16 minut temu, Evildead napisał:

...czasem mam wrazenie ze specjalnie wydaja byle jak z pudłka, a te custom scale cwila pózniej wchodzi to chyba jakas komitywa das werk itd

 

Mam tę lawetę na swym stanie magazynowym i uważam, że jest całkiem ładnie opracowana, a że wtrysk też ma jakieś tam swoje ograniczenia, no to cóż, alternatywą jest Custom-scale.

Nie zamierzam jednak nabywać tego korekcyjnego zestawu, tylko jeśli już wezmę się za tę lawetę :haha:to wszystkie ubytki i braki zamierzam wyskraczować.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Rafał B napisał:

Ok. tak mi się wydawało ale nie będąc pewnym wolałem dopytać 😎

 

 

Mam tę lawetę na swym stanie magazynowym i uważam, że jest całkiem ładnie opracowana, a że wtrysk też ma jakieś tam swoje ograniczenia, no to cóż, alternatywą jest Custom-scale.

Nie zamierzam jednak nabywać tego korekcyjnego zestawu, tylko jeśli już wezmę się za tę lawetę :haha:to wszystkie ubytki i braki zamierzam wyskraczować.

Tak tylko ja w skraczu to nie Ty , pamietam twoje białe wynalazki z hipsu, gdzie mi  do tego

, :) , ja jeszcze pomysle

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

Tak tylko ja w skraczu to nie Ty , pamietam twoje białe wynalazki z hipsu, gdzie mi  do tego

, :) , ja jeszcze pomysle

Nie przesadzałbym, bo to nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, zwłaszcza te parę elementów do tej lawety. Niemniej dziękuję za miłe słowa 😉

No i pomyśl pomyśl, będziesz miał satysfakcję z własnoręcznej wartości dodanej 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajnie idzie, Ad Das Werk tematy fajne ale właśnie taka naciągana polityka (gumowe koła, a potem zamienniki z żywicy a w kolejnym wydaniu już plastiki) niemniej i tak to lepsza baza niż żywiczne ulepy no z Elite (  nie polecam w ogóle nabywać, straszna jakość  za chorą kase )
Znacznie gorzej właśnie z dokumentacją do obu.
2068832073__57ghgh.jpg.337ae4062dc8670b33f7637a45f70613.jpgftftz.thumb.jpg.f6b1947d9ff89a5210d6782413cc15ff.jpgGGn7RW8.jpg.9876884a5846bc702f5ce7c492c5f7af.jpgFaun-rear1.jpg.7e0e5745e3aab19ee34a1006c4afa6e2.jpg
zdjęcia z netu tylko w celu dyskusji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, Rafał B napisał:

Nie przesadzałbym, bo to nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, zwłaszcza te parę elementów do tej lawety. Niemniej dziękuję za miłe słowa 😉

No i pomyśl pomyśl, będziesz miał satysfakcję z własnoręcznej wartości dodanej 😎

No czas ... , mało czasu , kilka hobby  😆podumam  co jeszcze , dzieki Greif za foty , tam już wydech względnie tez poprawiony w nowym pudełku, sa oba

IMG_20240303_194004.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to lecę dalej :) , przeróbki przyczepki na tyle ile się dało wypatrzeć jak to wygląda na zdjęciach i na ile umiejętności pozwoliły, jako referencje konwersja z custom scale i foty z aromoramy , dodane wtyczki , linka ,łopata (na zdjęciach zobaczyłem że wygląda zbyt gruba to tu jeszcze będzie korekta), zapinki, jakiś zbiornik na dole, przewody itd.

 

 

3.jpg

4.jpg

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 minut temu, produdi napisał:

Fajne bydle się zapowiada.

Chociaż wolę Famo 👌

Pewnie :) Famo legenda w końcu, ale takie rarytasy zostawię na kiedyś,  cały czas jest w czym wybierać :) .

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Dalsze zmagania z przyczepą, das werk słabo się tu jednak spisał, dużo trzeba  przerabiać, zestaw tej przyczepki wygląda jakby producent się śpieszył i zapomniał dokończyć , przykładowe braki to brak mocowania  lewarka , niewymiarowa skrzynka na której są jakieś znaczki zamiast zawiasów, uproszczony front, na którym brakowało kilka elementów, także poprawiłem to i owo, zmieniłem łopatę, dodane drewniane bloczki, jakoś to teraz wygląda ciekawiej.

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Lipstein napisał:

Ta lina wyciągarki to jakaś plecionka?

Trzy równe kawałki drutu nawinięte na szlifierce, z jednej strony zaciśnięte w uchwycie , z drugiej złapane na sztywno między palce, można w kombinerki też jak grubszy drut, byle utrzymać równo naciągnięte druty, odpaliłem szlifierkę na wolnych obrotach i tak to  się nawinęło, najważniejsze jest to by druty nawijać pionowo do uchwytu, nie bokiem

Edytowane przez Evildead
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lipstein napisał:

Patent znany, ale u mnie efekt jest, że tak powiem, "randomowy"; pomagał Ci ktoś?

Pewnie lepiej byłoby by we dwóch, ale że kawałki miały z 50 cm to luz był , zablokowałem szlifierkę kolanem do ziemi i poszło 🙂, można by ją śmiało w imadło wsadzić tylko trzeba owinąć w jakieś szmaty z umiarem  bo obudowa plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.