Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw-190 A-8/R2 Eduard 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdawało mi sie, że na kadłubie obok krzyzy rozpyliła ci sie biała farba. Dopiro teraz zwróciłem uwagę na to, że na poprzednich zdjęciach były już one namalowane - zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinach malowania i wklejania udało mi się zainstalować podwozie główne. Rodzice dziwnie reagują na dźwięk kompresora o 2 w nocy, ciekawe dlaczego? Wcześniej prysnąłem czarne pasy po bokach.

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20078.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20079.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wystrugałem śmigło. RLM70, jak zwykle już mieszany, wyszedł ździebko za ciemny chyba, na fotce wygląda na czarny ale w realu taki nie jest. Myślałem, że naklejenie kalki z tą spiralą na spinnerze będzie łatwiejsze - a to koszmar! Wyszło akceptowalnie jednak nie tak jak chciałem (jak powiedzmy 60% rzeczy w tym modelu). Zrobiłem też pokrywy paneli. Złaszowane sposobem podejrzanym w słynnych już chyba filmikach Japońców na youtube. Koleś co prawda robił to na czołgu ale na małych elementach samolotu jak pokrywy czy wnętrze luku podwozia sprawdza się ok. Dla wszystkich to pewnie żadne novum, ale zrobienie naprawdę cienkiej miksturki i dotykanie pędzlem elementu a nie malowanie po nim to dla mnie nowość. Zbiornik paliwa skopałem, nie musicie mówić, może uda się zrobić te linie na nowo. Złaszowany próbnie sposobem tradycyjnym.

 

Pytanko: czy część śmigła zbliżoną do piasty (to z takimi ząbkami) mam malować na jakiś stalowy aluminium czy coś w ten deseń?

 

Śmigło ze spinnerem założone na sucho

Fw%20190%20A-8%20R2%20080.jpg

Fw%20190%20A-8%20R2%20081.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy część śmigła zbliżoną do piasty (to z takimi ząbkami) mam malować na jakiś stalowy aluminium czy coś w ten deseń?

pozdrawiam

 

Ja bym się pokusił, bo ładnie wtedy wygląda.

 

Good job! jak to nasi za granicą mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Korzystając z ostatnich chwil które mogę poświęcić w tym tygodniu na modelowanie pogrzebałem trochę przy Foce. Zdjąłem maski (wreszcie!), pomalowałem wnęki kaemów, położyłem trochę kalek, pomalowałem środek śmigła - oczywiście z przygodami: metalizer jakoś śmieszne zareagował z taśmą maskującą i rozpuścił dwie warstwy sidoluksu (2-3 tygodniowego) i farbę a sam popękał na środku. Trzeba było poprawiać, a że kolor smigła był mieszany doraźnie to teraz przy środku są nieco ciemniejsze paseczki, ale słabo widoczne na szczęście..... Niech to się już skończy!!!!

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20084%20kokpit.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20084%20silnik.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20084%20zbiornik.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20084.jpg

 

 

 

pozdrawiam!

 

 

EDIT:

No owiewka i śmigło to na wcisk tylko. I tak BTW: statyw to super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za niemieckimi maszynami, ale ta foczka coraz bardziej podoba mi się Na pierwszymzdjęciu z Gru 27 2008 widać, że golenie są pochylone do środka - tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka pomaluję chyba tak jak radził mi hanadam, czyli część od osłony RLM02, zewnętrzna część czarno. Jak walnę tam pigmentami to będzie dobrze, tak myślę.

 

I teraz kilka ważnych spraw:

1. Preshading jest. Ale nie jest wszędzie. Postshadingu robić nie będę bo robiłem próby i łapa jeszcze nie taka.

2. Myślałem, żeby może nie zapuszczać linii podziału...

3. A może biedronkę spróbować? Byłaby pierwsza w życiu. Z olei artystycznych mam czerwień kadmową, umbrę naturalną i brąz vandyke. Da się coś z tego zrobić? Inspirowało mnie to: viewtopic.php?p=153392#153392 i tu widzę linie zapuszczone i po namyśle też zapuszczę.

4. Co do sidoluksowania owiewki - słyszałem o "maczaniu" a można po prostu pędzlem pomalować? Z pryskania na oszklenie z aero skutecznie wyleczyłem się przy He-111.

5. Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to się już skończy!!!!

Nie ma jak relaksujące hobby ;)

Strasznie fajnie ta twoja robota wygląda. Dopiero teraz zajrzałem "na temata", bo mam jakiś uraz do krótkich 190, ale chyba mi się odmienia...powoli

Myślałem, żeby może nie zapuszczać linii podziału...

Przeca to wyłącznie kwestia gustu [i mody]- zależy od ciebie jako twórcy.

Czy słynni japońcy o których wspominasz to jakieś filmy sygnowane nazwą tamiya, czy cuś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak relaksujące hobby ;)

Ogólny efekt taki jaki teraz jest na razie mi się podoba. Jednak z bliska widać ile błędów jest i niedoróbek. Sporo rzeczy mi nie wyszło tak jak chciałem. W sumie wychodzi na to, że jak dotąd malowanie (przypominam: pierwszy raz aero) jest najsilniejszą strona modelu. Jak myślicie?

mam jakiś uraz do krótkich 190, ale chyba mi się odmienia...powoli Smile
A mnie się długie nie podobają Co gust to inny no i super

 

Linie zapuszcze. Mam nadzieję, że nity ładnie wyjdą.

 

 

Czy słynni japońcy o których wspominasz to jakieś filmy sygnowane nazwą tamiya, czy cuś innego?
W którymś z odcinków coś tam pokazywali z siedziby Tamiyi. Modele robią Dragona, Trumpetera, Tamiyi właśnie. Nie wiem czy jest sygnowane ich marką. Chodzi o filmiki z tej serii: http://pl.youtube.com/watch?v=1Jwzv7IOjxM wszystkie są zdaje się od jednego uzytkownika.

 

 

4. Co do sidoluksowania owiewki - słyszałem o "maczaniu" a można po prostu pędzlem pomalować?

Bardzo bym prosił o odpowiedź na to pytanie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio owiewkę do P-39 z Edzia która była czymś ubrudzona, musiałem ją szlifować papierem, zrobiła się nieco matowa mimo gradacji 2000, ale właśnie sido nakładane.... palcem zdecydowanie poprawiło jej "szklaność" . A nakładane kiedyś aerkiem na innym modelu zadziałało wręcz przeciwnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach napisał:

4. Co do sidoluksowania owiewki - słyszałem o "maczaniu" a można po prostu pędzlem pomalować?

 

Bardzo bym prosił o odpowiedź na to pytanie Smile

 

ja to robie mniej więcej tak:

 

* łapie pensetą niepomalowaną surową osłone za jakiś badziąg np kołeczek mocujący, narożnik czy coś co pójdzie pod farbe, ale chwytam tak żeby nie wypadło...

* zanużam w słoiczku z Siloluxem i opieram ramką (tą częścią która po pomalowaniu będzie imitowała ramę) o chusteczke higieniczną/ręcznik papierowy (od razu ucieka nadmiar sido)

* czasem - jak mam dużo czasu - trzymam w pensecie aż sido lekko podeschnie i kłade na jakiś karton do wyschnięcia

* a czasem - bo zwykle nie mam za dużo czasu - kłade taką mokrą na karton, jak wyschnie to najwyżej skalpelem usuwam jak by jakiś kołnierzyk sie zrobił (tzn - to co jeszcze spłynie z owiewki i zatrzyma sie na ramie kabiny i kartonie, czy tam innej podkładce)

 

ot i cała filozofia, metoda zanurzeniowa jest tak banalna i skuteczna że sądze iż nie warto sie bawić z pędzlem...

 

UWAGA - problem może wystąpić przy maskowaniu tak przygotowanej szyby Maskolem... mi przynajmniej tak się przydarzyło - po zdjęciu Maskolu szyba zrobiła się półmatowa... w nast. modelu zanurzałem już pomalowaną szybe i potem poprawiałem rame pędzlem bezbarwnym matowym, a od środka malowałem pędzlem, przy taśmie maskującej (Tamyia czy MicroMaskingTape 1mm) nie miałem problemu z matownieniem osłony. jakktoś maluje osłone pędzlem a nie aero to wiadomo - problem sam się rozwiązuje...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbowałem tak zrobić... No i zgadnijcie co? Oczywiście musiało nie wyjść!!! :[ Na owiewce próbnej wyszło ok, ale że finalna miała wklejone w środku oparcie to przy ściance szybki w miejscu styku oparcia z szybką robiło się brzydkie miejsce gdzie zalegał sido. Próbowałem dmuchać i dawałem rade, ale potem porobiły się jakieś zacieki. Na szczęście po doklejeniu szyb pancernych tego tak nie widać. Model też dziś złaszowałem i wygląda wg mnie lepiej. Nie naklejałem kalek na osłony podwozia bo na zdjęciu oryginału nic tam nie widać. Chciałem zainstalować plastikową antenkę pętlową bo bałem się, że zniszczę blaszkę, ale przy wycinaniu plastiku problem sam się rozwiązał i pękło :P A blaszka zwijana paluchami na pędzlu wyszła zacnie. Model dostał tez kółka i jakieś tam pierdółki.

 

Fotki już pewnie ostatnie przed galerią:

Fw%20190%20A-8%20R2%20085.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20087.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20089.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20090.jpg

 

Fw%20190%20A-8%20R2%20091.jpg

 

Zostało dokleić pokrywy luków i podmalować wystające rzeczy. Jak ten połysk się wam podoba?

 

Pozdro

A miałem się uczyć do kolosa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.