Skocz do zawartości

Grumman F6 F-5 Hellcat [REVELL] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem mało czasu na robotę samolotu, ale za to dam wam sporą ilość zdjęć z tego co do tej pory zrobiłem

Oto i one:

 

p12-1.jpg

Niewiem czy o to wam chodziło, ale tak to zrobiłem :P

 

p2.jpg

p3.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p4.jpg

p5.jpg

Po wklejeniu kabiny i sklejeniu kadłuba...

 

p10.jpg

p11-1.jpg

p8.jpg

p9.jpg

Po doklejeniu tylnych stateczników i szpachlowaniu...

 

p13-1.jpg

p14-1.jpg

p1-1.jpg

p15-1.jpg

p16-1.jpg

p17-1.jpg

Po sklejeniu obu płatów...

 

Narazie jest tyle zrobione. Gdy cos znajdę czasu to pokażę wam co zrobiłem :P

Puki co.. DIS MIST!

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś Ci to idzie. Do przodu Tylko zwróć uwagę na grzbiet kadłuba - linie podziału rozjechały Ci się co najmniej o 1 mm. Wygląda to paskudnie. Zaszpachluj je mniej więcej do połowy wysokości kadłuba (patrząc od góry) cyjanoakrylem, a potem wytrasuj na nowo. Bez tej drobnej operacji bedzie wygladał kiepsko.

Aha, i przypadkiem NIE MALUJ GO kolorem Lufthansa Blue - nie ma NIC WSPÓLNEGO z barwą rzeczywistą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i przypadkiem NIE MALUJ GO kolorem Lufthansa Blue - nie ma NIC WSPÓLNEGO z barwą rzeczywistą.

Po pierwsze nawet nie mam takowej

po drugie.. czy ty mnie uważasz za amatora modelarstwa? Z dobieraniem kolorów akurat nie mam problemów:D Pomaluje go humbrolem o numerze 104 naturalnie aerografem

 

Peas all ! ! !

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna część roboty, ale niestety nie zbyt obszerna. Przedewszystkim zająłem się wycięciem tylnych części ruchomych czyli tylnych stateczników. Ponieważ robię to po raz pierwszy w życiu niewiem czy to dobrze zrobiłem.

Tak to wyszło:

 

y2.jpg

y4.jpg

y3.jpg

y.jpg

y1.jpg

Tu wszystkie części które będą w pozycji opadniętej (do dołu skierowane)

 

To wszystko co mam dziś do pokazania. Wszelkie rady mile widziane

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz musisz na Tip-top wyprowadzić krawędzie ruchomych i nieruchomych elementów w miejscu rozcięcia. Dopiero wtedy będziesz mógł połączyć o w całość. Element tego typu (klapa w Migu 29) przyklejałem Tamiya Extra Thin Cementem, ale możesz użyć Kropelki czy innego cyjano-gluta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie kolejna część budowy Hellcat'a

Najpierw po kolei co się działo :

 

u1.jpg

Zrobiłem z drucików okablowanie goleni... ( pierwszy raz w życiu) teraz pytanko... jak zrobić żeby te kable efektownie wyglądały? Czekam na odpowiedzi...

u10.jpg

u.jpg

Silnik oczywiście pomalowany standardowo (jak u mnie) czarnym Humbrolem 33 Matt oraz Szary myszaty też Humbrol 79... następnie pomalowałem bezbarwnym błyszczącym

 

u7.jpg

u9.jpg

Następnie doszła osłona silnika i dość sporo szpachli na nierówności jak i w szparki... obecnie jest wszystko wyszlifowane na git...

 

u2.jpg

u3.jpg

u4.jpg

Zrobiłem też tylne stateczniki w pozycji opadniętej. Ponieważ robiłem to pierwszy raz w życiu prosiłbym was o ocenę jak mi wyszło i co mógłbym jeszcze poprawić.

 

u5.jpg

u6.jpg

u8.jpg

Model jak widać powoli nabiera kształtów. . .

 

Następnie będę malował wnęki podwozia. Po wnękach nareszcie malowanie całości

 

Jak cos bedzie zrobione naturalnie dodam . . .

Wszelkie zastrzeżenia mile widziane :P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim szpachlowaniu na twoim miejscu na skrzydłach naklejałbym taśmę albo jakiekolwiek inne coś żeby Ci szpachla nie powłaziła w linie podziału blach...

ach, jeszcze silnik. jakbyś go zdrybrushował srebrnym albo jakimś stalowym toby nabrał życia a tak wygląda jak jednolita czarna bryła.. tyle sugestii ode mnie, na razie jest nieźle ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mocno wychyliłeś stary wysokości. Masz jakieś zdjęcia potwierdzające tak duży kąt?

Słuchaj. Ja no niby patrzyłem na parę zdjęć i kąt jakiś tam był. Dokładnie niewiem jak to powinno być, ale myślę że to aż tak nie razi i bedzie dobrze. Teraz juz nic nie będe ruszał bo będzie jeszcze gorzej niż jest...

 

 

przy takim szpachlowaniu na twoim miejscu na skrzydłach naklejałbym taśmę albo jakiekolwiek inne coś żeby Ci szpachla nie powłaziła w linie podziału blach...

Co do lini podziałowych jest już ok. Są głębokie jak było na początku. Nie ma paniki :D:D

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ogólny wzgląd na model powiem szczerze że "stara ACADEMY" wypuściła lepszego "piekielnego kota"... Tak mi się przynajmniej wydaje... Bo nie jestem w stanie do końca ocenić modelu Revella tylko po zdjęciach... Ale wydaje mi się że mam racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ogólny wzgląd na model powiem szczerze że "stara ACADEMY" wypuściła lepszego "piekielnego kota"... Tak mi się przynajmniej wydaje... Bo nie jestem w stanie do końca ocenić modelu Revella tylko po zdjęciach... Ale wydaje mi się że mam racje

Może i ci się wydaje, ale ja mam inne zdanie. Model jest dobrze zrobiony, a mianowicie wypraski są dość dokładne. Myślę, że gdy porównałem oba modele ( jeden już jest zrobiony przez mojego tatę) to doszedłem do wniosku, że jednak to Revell wypóścił (i tu pozwól, że Cię zacytuję) "lepszego "piekielnego kota"..." Taka jest to prawda mój drogi kolego... :D:D

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i wreszcie następna cześć Hellcat'a

Samolot jest już pomalowany odpowiednim kolorem i jestem z tego powodu zadowolony. Ale to wy ocenicie czy jest tak jak powinno byc

Tak to wyglądało pokolei:

x1.jpg

Dorobiłem kawałek kabiny i zakleiłem z tyłu taśmą aby zabezpieszyć środek kokpitu

x2.jpg

x3.jpg

Dosyć sporo szpachli poszło wokół podkadłubowych belek uzbrojenia ponieważ niedochodziły do reszty modelu i były "moim zdaniem" kiepsko odlane.

x4.jpg

x5.jpg

x6.jpg

A tu model tuż po malowaniu. Teraz sie pochwalę.. Pierwszy raz malowanie mi wyszło tak dobrze... hehe ;P

 

x10.jpg

x7.jpg

x8.jpg

x9.jpg

Tu już nałożyłem kalkomanię. Co do kalkomanii to źle zrobiłem malując błyszczącym lakierem. Tyle że się potem samolot nie błyszczał... Nie posłuchałem się mojego forumowego kolegi i wyszło jak wyszło... wystąpiło srebrzenie się kalek... Myślę że tego aż tak nie widać chociaż kiepsko to wygląda i nie jestem z tego powodu zadowolony Ale obiecuję poprawę

 

x11.jpg

x12.jpg

x.jpg

 

To jest śmigło... jak zresztą widać i jest pomalowane (jak wszystko) aerografem lakierem matowym... To tyle na teraz...

 

Teraz muszę dokończyć kabinę pilota na cacy, podwozie, dokleić antenkę i szybki wraz z celownikiem i .... Galeria.

 

Komentujcie PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda extra! Srebrzące się kalki mają dużo mniejszą przyczepność, wiec mimo polakierowania... uważaj. Aha, poszukaj błędów w szlifowaniu/szpachlowaniu. Nie mówię, ze masz to poprawić, już nie warto, ale popracuj nad tym przy następnym modelu.

 

Masz świetne tempo i nie mogę się doczekać następnego Twojego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.