Skocz do zawartości

Grumman F6 F-5 Hellcat [REVELL] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elegancko, czysto i w ogóle git-majonez

 

będziesz jakiś brudzing stosował?

A dziękuję Co do brudu to myślę że dam okopcenie od rur wydechowych oraz przetarcia metalu...

Niewiem co mogło by jeszcze polepszyć wyglad owego Hellcat'a...? Napiszcie co mógłbym zrobić aby było że tak powiem

"git-majonez" ;P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogło by jeszcze polepszyć wyglad owego Hellcat'a...?

- km-y mógłbyś zrobić z igieł lekarskich

- światła pozycyjne zdało by się pomalować

- owiewkę załóż firmową, bo ta to...yyy...no...z deczka nie pasuje

- okopcenia od rur wydechowych muszą być, nie ma bata - to w końcu Hellcat

- trochę obić rzeczywiście by nie zaszkodziło

Ponadto trochę razi czarny silnik i kolor kokpitu. Niektóre Hellcaty miały malowane komory podwozia na Zinc Chromate i nie wiem czy Twój też takich nie powinien mieć. Wash tu chyba będzie zbędny, znacznie lepiej wyglądałby na nim preshading, ale na niego już chyba za późno... Główny kolor (ten niebieski) wydaję mi się zbyt ciemny, ale to tylko moje zdanie. Poza tym to tak jak moi przedmówcy wspomnieli powłoka malarska wygląda extra. Tak na koniec dodam, że mógłbyś obrócić trochę śmigło, ułożone idealnie prosto wygląda monotonnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

km-y mógłbyś zrobić z igieł lekarskich

- światła pozycyjne zdało by się pomalować

- owiewkę załóż firmową, bo ta to...yyy...no...z deczka nie pasuje

- okopcenia od rur wydechowych muszą być, nie ma bata - to w końcu Hellcat

- trochę obić rzeczywiście by nie zaszkodziło

 

1 KM'y raczej zostaną takie jakie są tyle że pomaluje je na czarno i dam za nimi niewielkie okopcenia

2 Owiewka już mówię wszystkim że tylko założyłem ją do malowania (zresztą już wczesniej wspomniałem) by nie zamalować środka kokpitu

3 No okopcenia rur będą i nie ma bata

4 obicia zrobie a raczej otarcia

 

 

Główny kolor (ten niebieski) wydaję mi się zbyt ciemny, ale to tylko moje zdanie.

Malowanie jest dobre i nie jest za ciemne (no moźe troszeczkę ;P) takie było po 1943 roku na pacyfiku

 

 

Tak na koniec dodam, że mógłbyś obrócić trochę śmigło, ułożone idealnie prosto wygląda monotonnie.

Pirewszy raz słysze o czyms takim i raczej nie bede robił tego typu rzeczy bo moge jeszcze cos źe tak powiem zniszczyć i po modelu :P

 

co do tego washa i preshanding'a to niewiem zbytnio jak to zrobić

doradzcie co by było lepsze i jak to wykonać

 

HubertK dzieki za podanie stroniki z okopceniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny kolor (ten niebieski) wydaję mi się zbyt ciemny, ale to tylko moje zdanie.

Malowanie jest dobre i nie jest za ciemne (no moźe troszeczkę ;P) takie było po 1943 roku na pacyfiku

Bodajże od 22 marca 1944. A przy okazji - kilka postów wcześniej napisałeś, że całość pokryłeś lakierem matowym. Nie zapominaj, że używana wówczas farba (Glossy Sea Blue - ANA 623) była błyszczącą odmiana wcześniej stosowanej Non Specular Sea Blue (ANA 607) stosowanej w kamuflażu trójbarwnym.

 

A tak w ogóle to bardzo fajnie Ci wychodzi ten kotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirewszy raz słysze o czyms takim

A śmigło zawsze po wyłączeniu silnika zatrzymywało się w takiej samej pozycji? Z tym obróceniem (bo śmigło się obraca) chodziło mi o takie coś:

7e27c04bb2196a3cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śmigło zawsze po wyłączeniu silnika zatrzymywało się w takiej samej pozycji?

Tak zatrzymywało sie w takiej pozycji.

 

Śmigło mogło się zatrzymywać w każdym położeniu. Pierwsze z brzegu przykłady:

http://dautremont.chez-alice.fr/Hellcat_1.jpg

http://www.fleetairarmarchive.net/aircraft/Hellcat_KE209_preserved_FAAmuseum2.jpg

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wiecej fotek dla porównania...

Już by chciał...

Model jest mojego brata (starszego i jedynego), robiony jakieś 2 lata temu. Malowany i lakierowany pędzlem. Dam wam 4 fotki, w końcu to nie galeria, a "materiał porównawczy".

3b2a879cff6b3258m.jpg

5f461fe879789a12m.jpg

932743ced65b4cadm.jpg

7fcfbdfa5676f0c6m.jpg

Z tego co pamiętam to go pomalował na H25 (tak, wiem , że zły kolor i nie musicie tego powtarzać), obicia, czy tam obtarcia (jak zwał tak zwał) były robione srebrnym długopisem. Uwagi, które wypisałem odnośnie Hellcata Liteonita1 tyczą się również tego, czyli km-y z igieł i takie tam. A tak na koniec dodam, że to też Revell w 1/72. Tyle co mój brat się przy nim naklął to do tej pory pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to kończymy z tym Revellowskim produktem o nazwie Hellcat...

Juz jest gotowy w 100 % i stoi sobie ładnie na półeczce... no ale po kolei

Po pierwsze to sorki że tak długo nic nie pojawiło sie w warsztacie ale no powiedzmy sobie szczerze... nie chciało mi sie

Teraz co co sie działo:

 

i3.jpg

i5.jpg

i.jpg

Porobiłem otarcia i obicia... jak wyszło? komentarz niezbędny

 

i1.jpg

i2.jpg

i7.jpg

 

To tyle na warsztacie

Komentujcie jak to wszystko wyszło i pytajcie!

 

To jest już gotowy z okopceniem od rur wydechowych (szczerze średnio wyszło...)

 

 

k9.jpg

 

Resztę zdjęć można będzie zobaczyć w galerii. Zapraszam!

 

Tymczasem to by było na tyle z roboty pacyficznego kota...

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.