Skocz do zawartości

Grumman F6 F-5 Hellcat [REVELL] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy model w "Warsztacie".

Model dostałem kiedyś od mojego taty. Ale i tak bardzo długo leżał w szafie, a to ze względu tego, że chciałem poczekać na to iż lepiej będę malował... aerografem

Wreszcie po zrobieniu Fayrei'a Swordfish'a Mk.II (którego niedługo wstawie do Galerii zabrałem się za owego Hellcat'a.

Ja muszę się przyznać że niestety nie jestem dobrym modelarzem, więc nie liczcie na niewiadomo jaki efekt końcowy, aczkolwiek będę się starał najbardziej jak potrafię i liczę na to że bedziecie mi pomagac pisząc co poprawić żeby było lepiej.

No to zaczynamy ze zdjęciami:

 

DSCF2160.jpg

DSCF2164.jpg

DSCF2165.jpg

Oczywiście jak widać na tym zdjęciu wybrałem wersję Amerykańską (bo jakże inaczyej mogło być)

 

DSCF2161.jpg

Niestety zrobiłem zdjęcie jak już było parę części ociętych z ramki bo dopiero po jakimś czasie stwierdziłem że włoże hellcata do warsztatu :P

DSCF2180.jpg

To były części, a teraz to co zrobiłem:

 

DSCF2167.jpg

DSCF2171.jpg

DSCF2175.jpg

DSCF2187.jpg

 

Narazie to tyle zdjęć bo tyle jest na chwilę obecną zrobione, ale jak coś z robotą ruszy sie to raczej natychmiast wrzuce zdjęcia na warsztat

Więc jak jakieś pytania to piszcie - napewno odpowiem

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taka techniczna sugestia: Łatwiej było by Ci gdybyś pomalował najpierw kolor bazowy łącznika łopat śmigieł, a potem dopiero łopaty. Te działka oszlifowałeś przed pomalowaniem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmiA - No pewnie masz racje co do tego koloru wnętrza, ale niestety mam kiepski biały z Humbrola i nie ryzykowałem rozjaśniać zielonego, a potem malować wnetrze. No napewno powinien być jaśniejszy. A narazie niech będzie taki jaki jest

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy???

 

ale farba jest genialna, tylko strasznie długo schnie, przy Hellcacie nałożyłem ją o 21-22 potem rano (koło 7-8) wciąż się kleiła :/ ale i tak polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy pracy przy Hellcat'cie....

No teraz zrobiłem juZ na cacy kokpit.

Poradziłem sie mojego "forumowego" kolegi [Lucas HS] jak zrobić realnie pasy bezpieczeństwa

Zrobiłem licznik,fotel pilota, pomalowałem kołpak śmigła 2 srebrnymi kolorami oraz pomalowałem opony i felgi kół głównych

Tak to wygląda:

 

e.jpg

ee.jpg

eee.jpg

eeee.jpg

r.jpg

rr.jpg

rrr.jpg

rrrr.jpg

t.jpg

tt.jpg

A.jpg

 

Narazie tyle

Jak czas pozwoli to bedę robił dalej.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułatwił sobie sprawę. Dobrze że zaznaczył zegary.

A ja mam dla Ciebie mistrzu jeszcze wyzwanie. Jak otwory w felgach zapuścisz zastruganą wykałaczką na czarno to będziesz gośc.

Jak na razie to widzę że będą z Ciebie ludzie ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bezpieczeństwa a nie inwazyjne

 

nie no to wiem hahaha inwazyjne na pacyfiku, dobre ale właśnie nie przypominałem sobie żeby w moim modelu były pasy, a widać kolega dodał od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.