Skocz do zawartości

Stug III G 1/35-Dragon &Legend


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie obladowany Arturze...

 

natomiast nie podoba mi sie malowanie,

(tzn trzyma poziom ale jak np porownam do tej cudnej Twej pantery to cienko wypada)

 

Dla mnie jest za jasny a wash za ciemny

i brakuje mi zroznicowania samego koloru bazwego,

 

pozdro

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie podoba mi sie malowanie,

(tzn trzyma poziom ale jak np porownam do tej cudnej Twej pantery to cienko wypada)

 

Dla mnie jest za jasny a wash za ciemny

i brakuje mi zroznicowania samego koloru bazwego,

 

A to nie jeszcze nie koniec...podlega cały czas niszczeniu-fakt ,fatem wash pozostanie taki ciemny,ale za to płyty zyskały juz inne odcienie i bawie sie jeszcze z gasienicą,bo mnie juz szlak trafia na te friule..nigdy więcej.

P.S.co do Pantery to będzie Tiger I,te typy przez inne powierzchnie pancerza i wyglądają inaczej niz te płaskie stugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

albo coś ze mną nie tak albo nie wiem.... ma zachwycać a nie zachwyca. Oglądam Twój kolejny model z 3 oststnio wystawionych na forum i nie wiem co powiedzieć... Wszystkie wyglądają tak samo! Fakt, że to niemiecka pancerka i podobny styl fotografowania. I oczywiście podobny styl malowania. Ale nie wiem, czy to wina zdjęć czy wykonania ale te modele wyglądają jak modele a nie jak prawdziwe pojazdy. Może w realu jest inaczej ale to co widać na zdjęciach jest jakieś płaskie, sterylne, wygładzone. Podobne zdjęcia widziałem wielokrotnie w armoramie. Może to taka "moda"? Nie wiem. Byuć może się nie znam. Wszystko niby poprawnie zgodnie z kanonami "sztuki" ale jakieś takie nierzeczywiste. Mam nadzieję te modele poogladac sobie przy okazji jakiegoś konkursu, w realu. Ale to co na zdjęciach jakoś mnie nie zachwyca. Pewno sam może bym i lepszych nie zrobił więc wybacz. W końcu to forum jest po to żebyśmy szukali dziury w całym i sobie wzajemnie pomagali no nie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to forum jest po to żebyśmy szukali dziury w całym i sobie wzajemnie pomagali no nie?

 

He,he no niestety to taki styl malowania,tak wychodzi,próbuje sie nowych metod,nowej chemii,ale tak jak w przypadku powstającego obrazu,po kilku sztukach jesteś w stanie odróżnić rękę autora-jego styl,więc nic dziwnego że kolejne są podobne do siebie,zrobiła ja ta sama osoba.

Podobać się też nie musi,każdy to widzi inaczej,malowanie jest artystyczne i fakt ,faktem różni się znacząco od rzeczywistości-ale gdybym pomalował go całego na biało i nic z tym nie zrobił to dopiero byłby płaski i bez wyrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że taki styl...może i racja. Nie wiem na ile zdjęcia przekłamują. Ten styl to: ostry i bardzo równy wash + bardzo równe i łagodne cieniowanie wszyskich powierzchni od zewnątrz do środka. Czyli ostre krawędzie i wylizane powierzchnie. O gustach się nie dyskutuje ale fakt - widać, że Autor ten sam. Sam model to fakt: extraklasa ale jeśli o malowanie chodzi to wolę większy realizm. Być może się mylę bo nie widziałem modelu na żywo.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że taki styl...może i racja. Nie wiem na ile zdjęcia przekłamują.

 

Trochę przekłamują to fakt,ale niewiele.

 

Ten styl to: ostry i bardzo równy wash + bardzo równe i łagodne cieniowanie wszyskich powierzchni od zewnątrz do środka.

 

Tak akurat wyszło w tym malowaniu-zimowym,bardzo równy pinwash przy wszelkich krawędziach i zakamarkach miał wyciagnąć resztę powierzchni,na innych modelach-nie białych- wygląda to trochę inaczej-

 

dsc08742ne5.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene do chwili obecnej zdjęć tych nie ma w galerii)

 

Zapomniałem...

dsc09005tq4.th.jpgthpix.gif

dsc08997kj4.th.jpgthpix.gif

 

Model Stuga to moje pierwsze zimowe malowanie,teraz zrobiłbym to zupełnie inaczej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam imiennika

 

Twoje modele są bardzo charakterystyczne , także i ten. Jeżeli chodzi o wykonianie to naprawde duży plus , jak i za bambetle na tyłach pojzdu , które i dla mnie są wręcz obowiązkiem by znalazły się na pojeździe zwłaszcza z II WŚ. Jedynie co mi nie pasuje w Twoim modelu to kamo , chodzi mi przedewszytskim o to iż nie czytając opisu , wątku , nie przyszło mi wogóle na myśl iż to może być zimowe kamo. Brak mu charakterystycznych cech , jakie można zauważyć chociązby na zdjęciach z II WŚ ( zwłaszcza ' zużycie ' kamo , przetarcia , oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych itp. ) Sposobów wykonania zimowego kamo jest wiele , spróbuj chociażby metody lakieru do włosów , efekty naprawde ciekawe . Jak pisałem model super , ale szkoda że jednak nie pokusiłeś się o wyeaksploatowanie tego też kamuflażu.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, spróbuj chociażby metody lakieru do włosów

 

No właśnie próbowałem i nie wyszła,biała farba nie dawała się zdzierać za bardzo,tylko kilka rysek powstało,więc zaprzestałem i zrobiłem tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.