Skocz do zawartości

Przemek Modele


PrzemekG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nową osobą na forum i mam nadzieję, że miło spędzę tu wolny czas, wielu z was zna mnie z konkursów modelarskich. Sklejam modele pojazdów ciężarowych głównie Scanie. Tyle drogą wstępu, w mojej galerii będę prezentował moje skończone modele.

 

SCANIA 8x4 Topline

Model miał swoją premierę modelarską w 2005 roku. Jest to najcenniejszy okaz w mojej kolekcji, ponieważ zdobyłem nim najwięcej nagród i to pierwszą w swoim życiu.

 

07076173f8f7be067f6a09d40b6a6d47.jpg

 

5acd99f8c07f68f8995ca2e6325e1a83.jpg

 

SCANIA 6x2 HDS

 

Inspiracją do budowy tego modelu była ta ciężarówka

leit01.jpg

 

no i model

5aae470dc7502ede0c58ad1e8ae2401c.jpg

 

1f2ff4159793b9853c3df2c0cdb75318.jpg

 

a4a0d03cc5f716867b77250432460a2d.jpg

 

SCANIA 8x4 Longline

 

64e30e3739f75d0a7901c3f4a1dfd694.jpg

 

SCANIA T The Black Killer

 

Ostatnio skończony model, premierę miał na MTM2008

 

d143c5a2ef817c07642bafeb017a17f1.jpg

 

d9a588365b6d5b8fea26664e3ae6a3b4.jpg

 

612393c15d43fbc83a0a91967fba2658.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego trukera na forum. Modele naprawdę bardzo dobre, najbardziej podoba mi się ta SCANIA 6x2 HDS. A masz coś może z ciężarowych oldtimerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziołeś tą scanie T. Jest w niej od groma róznic porównaniu z tą którą można "stworzyć" z italerki. Przód jeszcze zrozumiem od KFS ale skąd tarcze chamulcowe, pokrywa zaworów i wiele innych realistycznych szczegułów w modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oltimery ciężarowe, dla mnie przynajmniej, to te wyprodukowane przed 1965. Mowa oczywiście o oryginałach, a nie modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemas o modelach wiesz już zapewne co mam na myśli, absolutny respekt

 

Truckman pomyśl troche... ciągle zadajesz pytania - tarcze modyfikacja, pokrywy zaworów od Actrosa. Przecież Przemek napisał, że Italeri + KFS więc nie rozumiem Twoich pytań

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę odpowiedzi na wasze pytania, co do oldtimerów to ja wiem, co to jest tylko nie wiem, jakie modele można zaliczyć do tej kategorii.

Scania T to model, który powstał na bazie zwykłego modelu Italeri Scania R, w którym przedłużyłem w własnym zakresie ramę i użyłem konwersji KFS (przednia maska, stopnie do kabiny tak pokrótce). W modelu zresztą jak w większości samemu wykonuje liczne zmiany. Przednie zaciski i tarcze to połączenie oryginału zwrotnicy Scani, z którego ziołem rant i zacisku hamulcowego od naczepy trochę przyciętego i zmodyfikowanego. Inne zmiany w modelu to:

-od podstaw zbudowana zabudowa międzyosiowa, czyli zbiornik paliwa skrzynia narzędziowa

-z kawałka plastiku zrobiłem owiewki bocznych szyb (czas pracy nad nimi 5 godzin)

-przednie felgi zrobione na wzór sportowej linii Alcoa

-Tylny zderzak zrobiony od podstaw

-płaska podłoga w kabinie

-silnik z niego jestem najbardziej zadowolony jest to bardzo wierna kopia silnika ze Scani T anglika, który wygrał w zeszłym roku Nordika

 

edc390554e6218894037d57689c78872.jpg

 

3c754cf4675e6c480f0dd19d06fdf0b3.jpg

 

Co do następnego modelu to będzie SCANIA 113 360 ciągnik siodłowy 4x2. Będzie to wierna replika ciężarówki jaką miał mój ojciec w firmie jakieś 15 lat temu. [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierna kopia silnika? To czemu układ dolotowy jest na przykład czarny, a pokrywy są srebrne tudzież szare, a nie chrom?

 

 

A tak poza tym, to bardzo fajnie wyglądają twoje modele. Longline ma najładniejszy lakier, specjalistyczna fajne podwozie i zawieszenie, a Black Killer ładny z zasady... bo to scania t

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ dolotowy jest czarny, bo oryginalnie taki jest, a nie zastosowałem czerwonego, bo nie wiem czy widać na nim był wymalowany taki wąż a on do mojego projektu nie bardzo pasował. Pokrywy są szare, bo z dobrym chromem na takich detalach ciężko. A mówiąc, że jest wierną kopią oryginału miałem na myśli stronę techniczną, budowę silnika a nie elementy kolorystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.