Skocz do zawartości

Mi-6 Amodel 1:72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Po podkładzeniu i zakratkowaniu. Myślę, że jakiś marmurek jeszcze zrobię, bo dosyć duże powierzchnie ma. Pytanie teraz o kolory, jak myślicie jakie by pasowały do INSTAL'a? Mam RAL 2008 pozostały po Mi-2 LPR. Granatowy gunze H 322, jeszcze bym musiał mieć jakiś szaro-niebieski. Góra biała i to chyba tyle. Przepraszam za dosyć niechlujne stanowisko, ale jest na prawdę spory ten model jak na moje biurko, a taśmę maskującą jak nie jest mocno zużyta to zostawiam sobie, na szybkie docięcie ;D

 

IMG20240620141051.thumb.jpg.11dd280d990c1febdbb7dd36b588d8fb.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Vieh_san napisał:

Pytanie teraz o kolory,

Zastanawiam się czy ten granatowy z Mi-2 LPR nie będzie za ciemny?

 

W Dęblinie namazano to tak:

image.png.2f36e01bcd8ffe21ce674cdb1d498398.png

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzes napisał:

Zastanawiam się czy ten granatowy z Mi-2 LPR nie będzie za ciemny?

 

W Dęblinie namazano to tak:

image.png.2f36e01bcd8ffe21ce674cdb1d498398.png

No właśnie, faktycznie będzie na 100% za ciemny, bo patrzyłem na stare zdjęcia z epoki i po prostu jakość zdjęcia przekłamała. To najbliższe co mam to H15 od gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że to co jest na w/w fotce muzealnej to z pewnością malowanie barwami dobranymi na wyczucie. 

Analizuj fotki i rób na oko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Nie zapominaj, że to co jest na w/w fotce muzealnej to z pewnością malowanie barwami dobranymi na wyczucie. 

Analizuj fotki i rób na oko.

 

No to zawsze jest kwestia, którą trzeba mieć w głowie. Pewnie tak będzie i w końcu zrobię na oko :mrgreen:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vieh_san napisał:

Pewnie tak będzie i w końcu zrobię na oko

I będzie Pan zadowolony :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap: zamarmurowany. Kurczaki, na zdjęciu nie wygląda tak wyraźnie jak w rzeczywistości ;/ 

Jeszcze mam plan zrobić preshading kolorem jak zamaskuje go pod kamuflaż.

 

IMG_20240621_104210.thumb.jpg.0a329522891ff96f3dbfe65e47ba85b9.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do pomarańczowego, a na koniec będzie niebieski. No może nie do końca na koniec :szczerbol: bo jeszcze czarny na skrzydła. Reszta to powinny być detale.

 

IMG20240621223020.thumb.jpg.0357acdcab2ef5ad1b5e2d20dec06e6d.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, barszczo napisał:

Zaczyna być fajnie :D .

Miejmy nadzieję, że tendencja się utrzyma :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Vieh_san napisał:

IMG20240621223020.thumb.jpg.0357acdcab2ef5ad1b5e2d20dec06e6d.jpg

No i super idzie.

A kalki to już jakieś opracowujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

No i super idzie.

A kalki to już jakieś opracowujesz?

Nie, jeszcze się nad tym nie pochyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół pomalowany, teraz ciemnoniebieski, a żeby było równo i nie było widać na pasku jakby dwóch różnych podkładów muszę dokładnie zamaskować pomarańczową część. Myślę, ze kolor na razie pasuje. Pomarańczowy był gloss, ale to się wszystko wyrówna :super:

 

IMG20240622212016.thumb.jpg.438b59485a95efc91eeec588981598eb.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vieh_san napisał:

Myślę, ze kolor na razie pasuje

Super! :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kiedy dojrzałem do tego to zacząłem maskować szóstkę do ciemnoniebieskiego. Trochę się musiałem namęczyć przy tym, a i tak na pewno mi tu i ówdzie podcieknie. Jestem pewny na 100%, że tak się stanie przy wlotach nad przednią częścią przestrzeni ładunkowej.  Będę się starał jak zawsze delikatnie budować kolor, ale to może za dużo nie pomóc. Do następnego.

 

IMG_20240628_154416.thumb.jpg.c8ccf28819fd5c7317f15beae13adfab.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vieh_san napisał:

Dobra, kiedy dojrzałem do tego to zacząłem maskować szóstkę do ciemnoniebieskiego. Trochę się musiałem namęczyć przy tym, a i tak na pewno mi tu i ówdzie podcieknie. Jestem pewny na 100%, że tak się stanie przy wlotach nad przednią częścią przestrzeni ładunkowej.  Będę się starał jak zawsze delikatnie budować kolor, ale to może za dużo nie pomóc. Do następnego.

 

IMG_20240628_154416.thumb.jpg.c8ccf28819fd5c7317f15beae13adfab.jpg

 

Pomalutku, mgiełką... Dasz radę też to przechodziłem. Przerąbane są te chrapy na wlotach powietrza w osłonach bocznych silników. Ja na wszelki wypadek jeszcze dociskałem delikatnie tuż przed samym malowaniem bo taśma potrafi odejść. Trzymam kciuki i czekam na efekty. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitrandir napisał:

Pomalutku, mgiełką... Dasz radę też to przechodziłem. Przerąbane są te chrapy na wlotach powietrza w osłonach bocznych silników. Ja na wszelki wypadek jeszcze dociskałem delikatnie tuż przed samym malowaniem bo taśma potrafi odejść. Trzymam kciuki i czekam na efekty. 

No mam taką wąską elastyczną taśmę to maskowania łuków, ale za to jest dosyć gruba i jej klej słabo trzyma, więc średnio mi szło maskowanie nią. Za to zwykłą tamiyowską jak chce się wejść w każdą szparkę to ciężko utrzymać równą linię ;/ Ile mogłem to tam wcisnąłem tą taśmę, a tak pozostaje mi tylko dmuchać farbą pod kątem prostym żeby się pod spód jak najmniej odkurzu dostało. Najwyżej delikatnie się wytrze i podmaluje to co będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Vieh_san napisał:

No mam taką wąską elastyczną taśmę to maskowania łuków, ale za to jest dosyć gruba i jej klej słabo trzyma, więc średnio mi szło maskowanie nią. Za to zwykłą tamiyowską jak chce się wejść w każdą szparkę to ciężko utrzymać równą linię ;/ Ile mogłem to tam wcisnąłem tą taśmę, a tak pozostaje mi tylko dmuchać farbą pod kątem prostym żeby się pod spód jak najmniej odkurzu dostało. Najwyżej delikatnie się wytrze i podmaluje to co będzie trzeba.

Ja nacinałem, a potem lateksem naturalnym (taki maskol) zabezpieczałem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitrandir napisał:

Ja nacinałem, a potem lateksem naturalnym (taki maskol) zabezpieczałem.

Ooo! Nacięcie i maskol to dobry pomysł, dziękuję. Spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitrandir napisał:

U mnie zadziałało :szampan1:

No wiesz, ale Ty jesteś Debeściak :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

No wiesz, ale Ty jesteś Debeściak :mrgreen:

Bez dwóch zdań :D

Jeszcze tylko czarny na skrzydła i rozklejam. Trzymajcie kciuki :mrgreen:

 

IMG20240629122905.thumb.jpg.e84d9f6864e13868de3366d447431c97.jpg

 

IMG20240629122911.thumb.jpg.28b8109187bcc0b045105ac46580b82d.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.