Skocz do zawartości

Mój Model F-16 C Fighting Falcon Academy 1/48


PiotrPilot

Rekomendowane odpowiedzi

Model F-16 C Fighting Falcon Academy 1/48 Oraz wielki wkład własnej pracy . Model powstaje juz około trzech lat. Ponieważ staram sie w nim odwzorować każdy szczegół tak jak w Prawdziwym Samolocie . O to kilka zdjęc z pracy przy modelu. Proszę o komentowanie. W Modelu nie został wykorzystany ani jeden zestaw waloryzujący. Wszystkie dodatkowe czesci zostały wykonane od podstaw samodzielnie.

Pozdrawiam Piotr Wawer.

 

 

dsc03784rq3.th.jpgthpix.gif

 

dsc03785qb6.th.jpgthpix.gif

 

dsc03787df0.th.jpg

 

dsc03805uz5.th.jpgthpix.gif

 

dsc03786jk1.th.jpg

 

dsc03793xc0.th.jpg

 

dsc03788kx3.th.jpg

 

dsc03791ht7.th.jpg

 

dsc03790ei9.th.jpg

 

dsc03792cc8.th.jpg

 

dsc03806uy8.th.jpg

 

dsc03807he6.th.jpg

 

dsc03808ha7.th.jpg

 

dsc03793se8.th.jpg

 

dsc03794dm1.th.jpg

 

dsc03795ni2.th.jpg

 

dsc03796ej8.th.jpg

 

dsc03798bb7.th.jpg

 

dsc03804jf8.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tablica przyrządów Pokładowych jest już gotowa . Zrobie nowe fotki To odrazu wrzuce na forum:) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób Ci odmówić ambicji, bo faktycznie sporo od siebie włożyłeś.

Ale jeśli, jak piszesz, model ma odwzorowywać maksymalnie oryginał, to komora dopalacza temu przeczy. Wygląda bardziej jak te w MiGach czy Su, a nie jak w P&W220. Gratuluję samozaparcia. Ja też od około trzech lat robię ten sam model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak Pracy troszkę w niego włożyłem , już nie długo nowe fotki z budowy:) ale troszkę się zastanawiam nad tym czemu sądzicie ,że zły kolor Komory....moim zdaniem dobry bo nawet porównywałem go z każdą dokument5acją odnośnie tej wersji:) Pozdrawiam i nie zamierzam z nikim się sprzeczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słowem nie wspomniałem o kolorze. Niestety Twój błąd jest dużo większy niż nie taki jak powinien kolor. Zwróć uwagę na powierzchnię komory dopalacza. W Twoim modelu jest ryflowana wzdłuż osi silnika i samolotu. Powinna być prostopadle do osi, czyli po obwodzie. Tutaj jest to podobieństwo do rosyjskich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A o to chcę wam przedstawić dalszy ciąg pracy nad modelem . Teraz Chciałbym ukazać wam belkę pod skrzydłową z belką TER ( triple ejector rack) Nad belką męczyłem się około 1 tygodnia zawiera 64 elementy a z tego 2 elementy to zestawowe z italeri . Już mam 2 belki zrobione . każda z nich jest inaczej przedstawiona . Ponieważ na 1 która jest już zamontowana pod skrzydłem ma po odłączane przewody i złącza a ta co jest przedstawiona jest gotowa . Ponieważ ma każdy przewód podłączony pod złącza i styki . tylko malowanie zostało drugiej belki. Życzę Miłego Oglądania . Pozdrawiam I Życzę Wesołych Świąt..... TAKICH modelarskich:

 

dsc03879ii5.th.jpg

 

dsc03881ag0.th.jpg

 

dsc03883ve1.th.jpg

 

dsc03888vf5.th.jpg

 

A o to Narzędzia i przyrządy do robienia Belki....

 

dsc0388g140.imageshack.us7mk5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po dość długiej przerwie. Mam wam do pokazania dlasze efekty podczas budowy Modelu. Dorobiłem kilka drobiazgów takich jak drabinka do kokpitu. Zrobiona od podstaw z karty telefonicznej . składa sie z 27 elementów. Oraz malowanie sapodu mojego modelu. Także zbiornik paliwa podwieszany pod kadłubem wraz z belką która go podtrzymuje. I osłona radaru z 1 warstwą podkładu połozonego aerografem EW-770

 

Dziękuje i pozdrawiam wszytskich . I życze miłego oglądania.

 

dsc03985m.th.jpg

 

dsc03987oal.th.jpg

 

dsc03988d.th.jpg

 

A tu mały pokaz jak wygląda na modelu

 

dsc03989r.th.jpg

 

dsc03990b.th.jpg

 

dsc03991y.th.jpg

 

dsc03993o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później reszta zdjęć za jakieś 2 godziny bo coś z programem mam nie tak.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to dalsza porcja kilku zdjęć z efektów nad modelem. Czyli zbiornik paliwa itp. Życze miłego oglądania.

 

 

dsc03994.th.jpg

 

dsc04000.th.jpg

A o to zbiornik Paliwa pomalowany aerografem jest położona jak narazie na nim 1 warstwa . wieć za bardzo dobrych efektów jeszcze nie widać

 

dsc04001.th.jpg

 

dsc04002.th.jpg

 

dsc04004olh.th.jpg

 

dsc04005.th.jpg

 

dsc04007y.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich po Świątecznej przerwie.

Mam do pokazania kilka nowych elementów które dorbiłem do modelu. M.in. jest to Drabinka dla mechaników płatowca i statecznika pionowego, ława na którym jest klucz i skrzynka oraz pojemnik drenażowy.

Proszę o skomentowanie mojej pracy .

 

a o to zdjęcia

Drabinka która składa się z 64 elementów :

dsc04022r.th.jpg

dsc04029w.th.jpg

dsc04030qzc.th.jpg

dsc04035c.th.jpg

A tak wygląda przy modelu

dsc04024j.th.jpg

dsc04023t.th.jpg

A teraz ława z narzędziami:

 

dsc04032g.th.jpg

 

dsc04031k.th.jpg

 

dsc04034z.th.jpg

 

dsc04033n.th.jpg

 

A teraz Pojemnik drenażowy:

 

dsc04037z.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich serdecznie po dość długiej przerwie. Dziś chciałbym pokazać gotowy już zbiornik podkadłubowy wraz z belką. Zbiornik został juz pomalowany i zostały naniesione ślady eksploatacyjne i napisy eksploatacyjne. Proszę o ocenę mojej pracy.

 

 

 

dsc04405v.th.jpg

 

dsc04410.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów a także modelarzy.

Dziś mam do za prezentowania model podczas przysłaniania taśmą maskującą Tamya oraz kartkami Papieru . A także efekt Końcowy . Przed wczoraj została naniesiona górna powierzchnia Samolotu. Moim zdaniem wyszło rewelacyjnie. Ponieważ jest to mój 1 model malowany aerografem. Ogólnie najgorsze co było to maskować wszystko. Mam także do pokazania owiewkę Kabiny której zmieniłem kolor oszklenia na taki jaki mam na zdjęciu tej maszyny. Troszke zabawy z tym było ale się opłacało

Zyczę Miłego Oglądania i proszę o ocenę Pozdrawiam

 

przygot.th.jpg

 

przyg2.th.jpg

 

A tutaj Efekt Końcowy

 

gotowy.th.jpg

 

gotowyb.th.jpg

 

Teraz druga Strona

 

strona2e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeszczę troszkę poprawek nad samą powierzchnią mnie czeka. A owiewka została tylko przyłożona jeszcze nie jest nic przyklejone.

Jestem zadowolony z Efektu który wyszedł. Teraz trzeba dalej wziąść sie do pracy nad wszystkimi szczegółami których na zdjęciach jeszcze nie widać. I są w przygotowaniu. Aktualnie robię teraz zbiorniki paliwa podskrzydłowe . Jeden będzie podwieszony pod skrzydłem a drugi na wózku transportowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.