Skocz do zawartości

Ki-61 Hien - Dragon 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

vov, śliczny Very Happy

prosze o więcej fotek

 

Więcej fotek na pewno. Ale czy śliczny? Nad tym bym się zastanowił. Krótko na temat. Wybieram model a później do niego kalkomanie. Masz dziwne podejście do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko na temat. Wybieram model a później do niego kalkomanie. Masz dziwne podejście do modelarstwa.

 

Każdy ma swoje, ja nikogo za dobór modeli nie krytykuję. Zastanów się chłopie zanim z czymś takim wypalisz. Mówisz jak pewien "pan" K. - tylko jego punkt widzenia jest prawidłowy. To bzdura! Niech każdy skleja co lubi, jak lubi i dokonuje wyboru tematów jak mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi Cię, że Cię skrytykowałem? Sam się zastanów chłopie co najpierw robisz czy kalkomanię czy model. Nie porównuj mnie do żadnego pana K i do jego punktu widzenia. Na tym forum mam dużo, dużo więcej własnych modeli od Ciebie, które tematycznie były lepiej dobrane. Nie wściekaj się tylko ucz się, bo to co pokazałeś wcale nie powala na kolana więcej pokory kolego. A jak chcesz sobie podyskutować to możemy się wymienić poglądami i zdjęciami modeli które Ty i ja umieściliśmy na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytasz co piszesz i rozumiesz to?

Polecam psychologa. Nie będę dyskutował z gosciem z problemami.

 

Czy ja pisze że to super model jakiś jest i że mam większe doświadczenie od Ciebie gościu? Ty jakiś niekumaty jesteś.

 

Niepodoba mi się że uważasz wyjście od malowania do modelu za złe podejście do modelarstwa, bo każdy ma swoje kryteria doboru modeli.

Co złego ma być w tym, że najpierw komuś spodoba się jakieś malowanie i jest to punktem wyjścia do modelu?(Pytanie retoryczne)

 

Polecam więcej myśleć zanim się coś napisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcze sam masz problemy i sam idź do psychologa. Dajesz 2 fotki i wymagasz obiektywnej oceny i nie obrażaj mnie bo mam troszkę lepszy dorobek modelarski od Ciebie. Jak się wściekasz weź Nerwosol. Naucz się od lepszych fachu. Młody, gniewny? Więcej pokory chłopcze. Sam jesteś niekumaty. Bezczelny też, dałeś 2 fotki podobne do siebie i kiepskiej jakości, brak opisu modelu, kpisz sobie z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek, kto wie czy nie jestem starszy od ciebie. Dorobku nie oceniaj jak mnie nie znasz! A może przegrałeś ze mną na jakimś konkursie i jeszcze tego nie przetrawiłeś co?Nie będe dyskutował z gostkiem, który nie przyznaje się do swojego nazwiska. Jak chcesz oceniać model to proszę ale nie sposób doboru tematu - ty ciagle swoje o modelu a ja o tym co napisałeś o doborze modelu - w tym wypadku wyszedłem od malowania a nie od samolotu i to skrytykowałeś i z tym się nie zgodziłem! Dlatego czytaj o co biega.

Napisał byś że model kiepski to ok, to mnie nie boli i chetnie się czegoś nowego dowiem i nauczę. Konstruktywna krytyka ok, ale to co napisałeś nie. Robisz fajne modele, ale charakter to masz kiepski. To ostatnia odpowiedź na ten temat. Nikt nie wymaga od ciebie oceny pokazanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vov, śliczny Very Happy

prosze o więcej fotek

 

Więcej fotek na pewno. Ale czy śliczny? Nad tym bym się zastanowił. Krótko na temat. Wybieram model a później do niego kalkomanie. Masz dziwne podejście do modelarstwa.

 

Przeczytaj sam to co napisaleś. Czy to jest krytyka, czy dowalanie się, bo gośc z mniejszym dorobkiem na forum "ośmielił" się zbudowac model, bo mu się kalkomania spodobała. Chyba nie o to chodzi. mamy tu się wspierac, a nie szarzowac niczym wściekły byk.

 

Ileż to razy na forum było, że ktoś zbudował model w takim a nie innym malowaniu czy z takimo a nie innymi kalkomaniami, bo mu się podobają. Co to ma do rzeczy. Napisz jakie błędy warsztatowe zrobił. Szczególnie jeśli wykonałes taki model. To będzie pomocne zarówno dla niego jak i dla mnie oraz innych userów.

 

Poza tym proszę modów o temperowanie takich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Garść dodatkowych informacji do modelu.

 

Zaczęło się od tego a właściwie od kalkomani widzianej u kolegi z tym motywem

a0f4d40320f77d60.jpg

 

30bf46419b5e399d.jpg

 

Od spodu

9ae6ee130c79ac30.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć, ale nie umie poskromić nowego sprzętu.

 

Malowanie to wnętrze RLM79 Pactra - udaje japońską brązową farbę do wnętrz Hiena, zielona to Imperial Japan Army czy jakoś tak Model Master, spód Humbrol polished Aluminium Metal Cote, biąły MM, brązowy na śmigło to Rust Pactra, żółty też jakaś Pactra albo Xtraacrylic.... Model prosto z pudła, ślady oleju to mieszanka czarnej farby oraz kredka do oczu, na kołach pastele, okopcenia to mieszanina pastel czarnej i brązowej oraz kredek do oczu białej i czarnej. zamalowane bandaże są zamalowane w modelu pędzlem następnie poprawione mocno rozcieńczoną farbą bazową z aero. Miejscami dorobione skalpelem odrapania (na bandażach) odpryski farby to pasta Agamy kolor aluminium - pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadzi na tym zdjęciu od dołu gryzą w oczy niedomalowane opony kół. Więcej nie widzę bo mi się zdjęcie nie chce otworzyć (fotosik... ). Nie za bardzo znam się na japońszczyźnie ale czy czasem białe pasy albo powinny być na wszystkich hinomaru albo nie powinno ich być wogóle?

 

PS. na oryginalnym zdjęciu widać że Hien był chyba przemalowywany bo na kadłubie przebija spod farby coś białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki pewno po pomalowaniu scierane by imitować ugięcie (w sumie jak stoi na kołach to tego nie widać). Ale nie rozumiem tych niby-przetarć na kadłubie na srebrno... troszkę "od czapy" na srodku blach zamiast w okolicach linii. Na oryginalnej fotce widać, ze to prześwitujące białe obwódki hinomaru zamalowane dla zmniejszenia widoczności (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłędna kalkomania Model też bardzo fajnie wygląda. Oponami bym się nie przejmował, bo pewnie i tak jak stoi na półeczce w gablocie to tego nie widać. Poza tym zawsze można to jednym machnięciem pędzelka zamalować i po problemie.

Zdziwiła mnie natomiast krytyka skierowana pod Adresem Jurka, że pierwej dobrał kalkomanię, a potem dopasował do niej model. Co w tym dziwnego?????? Ja niemal zawsze tak robię - znajduję jakieś ciekawe malowanie 'szmatopłata'. Potem szukam czy ktoś robi takie kalki i je kupuję (jeśli nie, sam sobie je robię). Nierzadko model kupuję na końcu. A w szafce mam całą stertę zestawów kalkomanii do których jeszcze modeli nie dokupiłem. Przecież wielu z nas tak robi

pozdrawiam

 

hahahaha Udało mi się napisać 666 post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo kalki zacne, swoją drogą za długo to sie temu samolotowi przyglądać nie było możliwości ponieważ służył do tego co pokazuje godło eskadry :-)

 

Fajny modelik bez nadprogramowych "ulepszeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za długo to sie temu samolotowi przyglądać nie było możliwości ponieważ służył do tego co pokazuje godło eskadry :-)

Biedny artysta męczył się z pędzelkiem parę godzin, fajny obrazek stworzył, a tu taki brak szacunku do sztuki.

Mam wrażenie, że wszystkim się kalki podobają, a dopiero ja pytam - hadzi , jaka firma je wyprodukowała i czy nadal produkuje, czy też to zapasy sprzed lat?

 

hahahaha Udało mi się napisać 666 post

Piękielnie gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie są firmy Lifelike Decals z Japonii numer 72-005 ponoć limited editoion. czy dostępne nie wiem, bo kolega miał dwa zestawy i odstąpił mi to malowanie.

 

Co do kół to nie są pomalowane by łatwiej można było przykleić model do podstawki.

 

Odrapania, zrobiłem tak od ręki, japońskie farby się łuszczyły i wycierały i to niekoniecznie tylko na krawędziach luków i podziałach blach, więc sobie machnąłem po środku.

 

Bandaże (białe pasy) to oznaczenia obrony terytorialnej czy jakoś tak, czyli maszyn na wyspach macierzystych. ten Hien ma je zamalowane by zmniejszyć widoczność z góry i wydaje mi się że to było sensowne na górze a u dołu nie miało znaczenia i raczej nikt ich już nie usuwał, ale kto wie...

 

Dzięki za wszystkie uwagi - oczywiście pomijam pewnego nadpobudliwego gostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała, niepozorna 72-ka ale za to jakie emocje wzbudziła i to u dorosłych ludzi. Gdyby takie teksty latały pomiędzy dwoma kilkunastolatkami ( wiadomo okres dojrzewania, buntu i te sprawy) to luzik, ale na Modelwork? Albo się starzeje albo już nie kumam tej wszechobecnej nerwico-histerii.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.