Skocz do zawartości

IBG Ślązak 1/700


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Za wysokie, wypłaszcz je trochę. Potem mokrym paluchem zlikwiduj pekniecia i zakladki , ma byc pofalowane ale gładkie. W takiej mokrej bazie kulą zrob falki, bez nich zawsze będzie ciasto.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trochę kafli doszło. Tutaj technika @Lipachyba byłaby lepsza, bo ja naklejam kolejne paski maskowania i jak widać nie zawsze to równo wychodzi. Myślę jednak, że jeszcze nie jest za późno, by trochę wycieniować. No i po bazie te niedoróbki znikną więc chyba też nie ma się co spinać 

 

 

IMG_2161.jpeg

IMG_2162.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche. Te drobne falki maja pokrywac 100% powierzchni. Przydus te najbardziej wystające fale z lewej. Rzeźba powinna wygladac jak z prawej na dole. Na pełnym morzu sa takie bardziej garby/wały wodne. Takie fale jakie znasz z plaży są tylko na płytkiej wodzie, no chyba zd jest mega sztorm.  Ten kilwater kreskowy też zlikwiduj, to zrobisz potem kolorem i watą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te dziwaczne kolory pierwszej pseudo wody maja więcej sensu :haha:

Jak chcesz bawić się w mieszanki to najlepiej chyba wyjść z barw w miarę podstawowych, czyli XF5 i XF8  no i rozjaśniać potem albo białym albo XF23. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Teraz te dziwaczne kolory pierwszej pseudo wody maja więcej sensu :haha:

Jak chcesz bawić się w mieszanki to najlepiej chyba wyjść z barw w miarę podstawowych, czyli XF5 i XF8  no i rozjaśniać potem albo białym albo XF23. 

5’tki czystej nie mam. Coś wymyślę, ale najpierw niech wyschnie to diabelstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Klapouch napisał:

No i trochę kafli doszło. Tutaj technika @Lipachyba byłaby lepsza, bo ja naklejam kolejne paski maskowania i jak widać nie zawsze to równo wychodzi. Myślę jednak, że jeszcze nie jest za późno, by trochę wycieniować. No i po bazie te niedoróbki znikną więc chyba też nie ma się co spinać 

 

 

IMG_2161.jpeg

IMG_2162.jpeg

Ja już dokładnie nie pamiętam jak to zrobiłem ale prawdopodobnie kafle jechałem "z ręki" zgodnie z podziałem blach. Potem cieniowałem za pomocą kONtownika, rozumISZ, szarościami, białym i czarnym. Na koniec jeszcze jakieś transparentne ciapki kolorowymi. To co zrobiłeś jest już fajne chociaż mi przeszkadza, że są te kafelki dość nierówne. Kontynuuj, zobaczymy  jaki będzie efekt:super: Może i Tobie się spodoba zabawkarstFo artystyczne:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować, to od razu kup raz a dobrze:

 

1717709559230493802933669305187.jpg

Do tego  biały i jakiś zielony i jesteś krUlem  mUŻ  :haha:

 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba pędzlem??? No można niby, tylko po co? Wycieniować lepiej jest z fukafki, tym bardziej że robisz to dwoma siknieciami. Więcej jest mycia pistoletu niż malowania :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten InPost to jednak wynalazek zacny. Z allegro zamówienie złożone piątek do południa, w sobotę już u mnie. Tamiya acrylic też chyba daje radę, choć może i za mało dałem bo widać ziarno. Do rzeczy : te kontrasty to duże mają być? Zniknie to pod tymi specyfikami kolejnymi ?

 

 

IMG_2180.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak. Zamaluj wszystko ciemnym.  Potem zrob rozjaśniony kolor i fukaj nim od przodu prowadząc fukafke i strumien równolegle do powierzchni. Myślałem że to w tak oczywisty sposób wynika z fotek że nie pisałem o tym. Możesz potem zrobić to samo ciemnym fukajac od tyłu. Masz pięknie podkreślona rzeźbę i co byś motem nie zrobił liquitexami czy innymi mediami, falowanie Ci nie zniknie.

PS: te kolory są do chrzanu, widziałeś kiedyś morze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No niby widziałem. Ale co z tego? Każdy widział, nie każdy potrafi namalować 😉

 

Ja, przecież nie mówię, że mi wyszło. Się poprawi. A ten youtube to chyba nieco inna technika?

 

Wracając - wydawało mi się, że ten podówjny kolor to będzie fajna baza. Może trochę za szybko - malujesz pod sporym światłem, wydaje ci się OK, potem cykasz zdjęcie, potem spoglądasz wieczorem i wygląda inaczej. Cięzkie życie w tej waszej marynarce Panowie.

 

BTW - nic jeszcze nie zmieniłem, to ta sama woda tylko w naturalnym świetle.

 

 

 

 

morze12.jpg

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w sensie ma zostać w tej kuwetce dla kota? Bo ona siłą rzeczy utrudnia malowanie pod odpowiednim kątem.

Jak widzisz nawet w tak niesprzyjajacych okolicznosciach METODA daje wyniki... tylko ten kolor ni przypiął ni wypiął :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.