Skocz do zawartości

MIL MI-8 Policja 1:72


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam kolejny warsztat.  Model to jeszcze stare KP w wersji oryginalnej. Ale skoro Mistercraft pakuje to samo w swoje pudła to chyba będzie oki.

Wiem, że są lepsze i bardziej koszerne modele tego śmigłowca (np. Hobby Boss - mam ich kilka), ale zawsze chciałem do skleić, ale nigdy nie było okazji. Stąd sklejam go teraz.

Malowanie będzie policyjne. Jeśli ktoś będzie w stanie doradzić co do kolorów kadłuba - nr F.S. lub odpowiednie farby proszę i info - będę wdzięczny.

Na zdjęciach poniżej tok prac.

Do zamaskowania oszklenia użyłem wiekowych już masek na filmie z Eduarda - chyba już takich nie produkują - klej całkiem dobrze trzyma.

Nie szło tak źle. Nawet w miarę spasowany kadłub. gorzej silniki, które będzie trzeba szlifować aby dopasować do kadłuba, lub odwrotnie. Mam jeszcze problem jak zamontować dusze wylotowe gazów bo coś mi tam nie pasuje... Na zdjęciu osłony silników przeczepione na sucho taśmą.

Zamknięty jest cały kadłub - teraz masa szlifowania.

 

Fotoram.io (77).jpg

Fotoram.io (79).jpg

Fotoram.io (81).jpg

Fotoram.io (80).jpg

Fotoram.io (82).jpg

Fotoram.io (83).jpg

Fotoram.io (84).jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bart207skw napisał:

Model to jeszcze stare KP w wersji oryginalnej

Kurcze, kultowy model jak dla mnie.

Pamiętam, że jak go pierwszy raz zdobyłem to czułem się jakbym Pana Boga za nogi złapał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Dawno, dawno temu też go skleiłem. :wojo:

Trzymam kciuki za powodzenie projektu. :super:

 

A czy może kolega zna kolory tego policyjnego Milka - w tym kolory wirników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że go dawno, dawno temu skleiłem to miałem na myśli zestaw KP ale nie kleiłem policyjnego tylko jednego z leźnickich. Było to około 1998. 

Myślę, że najszybciej pomoże Ci kolega @Mitrandirniekwestionowany ekspert w temacie budowania modeli śmigłowców. Myślę, ze sam się odezwie zanim dotrzesz do etapu malowania. :wojo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Pisząc że go dawno, dawno temu skleiłem to miałem na myśli zestaw KP ale nie kleiłem policyjnego tylko jednego z leźnickich. Było to około 1998. 

Myślę, że najszybciej pomoże Ci kolega @Mitrandirniekwestionowany ekspert w temacie budowania modeli śmigłowców. Myślę, ze sam się odezwie zanim dotrzesz do etapu malowania. :wojo:

 

Jestem z nim na łączach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem go poza forum i nie sprawiał mi większych problemów. Geometria była w porządku, jedynie tu i ówdzie musiałem dać szpachli. Model oceniam na 9/10, więc trzymam kciuki za powodzenie w budowie :super:

 

 

 

Taki będzie?

 

10_x_Mi-8_WLKP-1611792520.jpg

 

 

 

 

A tu mój Mi-17 z tego zestawu:

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Sklejałem go poza forum i nie sprawiał mi większych problemów. Geometria była w porządku, jedynie tu i ówdzie musiałem dać szpachli. Model oceniam na 9/10, więc trzymam kciuki za powodzenie w budowie :super:

 

 

 

Taki będzie?

 

10_x_Mi-8_WLKP-1611792520.jpg

 

 

 

 

A tu mój Mi-17 z tego zestawu:

 

 

 

Tak dokładnie taki😉

Kwestia doboru kolorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Taki będzie?

10_x_Mi-8_WLKP-1611792520.jpg

 

1 minutę temu, bart207skw napisał:

Tak dokładnie taki

Czyli jaki?

Bo to dwa różne malowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bart207skw napisał:

Białe napisy

Czyli barwy wojskowe ze 103.PL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzes napisał:

Czyli barwy wojskowe ze 103.PL.

 

A może kolega wie dokładnie jakie to kolory?  One odbiegają od standardowych barw "zielono-niebieskich", czy były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się może przyda:

http://lotnictwo.net/galsel.php?p=0&ui=133&mi=52&ti=113&quer=reg.nrfabr&selectby=datdat DESC&wpis=10659

Barwy niby takie same jak w 103., ale dziwne, że nie widać śladów po zamalowanych biało-niebieskich pasów na belce ogonowej. Tak dobrze farby dobrali, czy może jednak całość malowania była odświeżana?

Edytowane przez Wymysl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wymysl napisał:

Barwy niby takie same jak w 103., ale dziwne, że nie widać śladów po zamalowanych biało-niebieskich pasów na belce ogonowej. Tak dobrze farby dobrali, czy może jednak całość malowania była odświeżana?

Też się nad tym zastanawiałem, ale śladów malowania nie widać, podobnie jak na tym:

image.thumb.png.758f6756a227a4597f8acb46102467d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Endrju napisał:

Pisząc że go dawno, dawno temu skleiłem to miałem na myśli zestaw KP ale nie kleiłem policyjnego tylko jednego z leźnickich. Było to około 1998. 

Myślę, że najszybciej pomoże Ci kolega @Mitrandirniekwestionowany ekspert w temacie budowania modeli śmigłowców. Myślę, ze sam się odezwie zanim dotrzesz do etapu malowania. :wojo:

Zostawić Was na chwilę, to banialuki piszecie 🤣

Dzięki Andrzejku za uznanie :szampan1: niestety w tym temacie nie mogłem pomóc Krzysiowi, bo nie wgryzłem się jeszcze w temat policyjnych mi-8 :stolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Endrju napisał:

 

:stolek: 

Chciałem dobrze.

Rozumiem :haha:

 Dziękuję... ale nie zasłużyłem :szampan1: 

Wiesz, ekspertem czy fachowcem, to jest Adam Pepsi... albo Ty... Jeszcze kilku bym znalazł. Ludzie którzy pracowali przy tych śmigłowcach,  a nie jacyś mało ambitni sklejacze helikopterów ...

 

M -ało

A -mbitni 

S -klejacze 

H -elikopterów 

 

:szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert, który pracował przy śmigłowcach zapytany jakim kolorem jest pomalowany jego śmigłowiec odpowie "Jak to jakim. Zielonym."

Do tego zadania potrzeba eksperta (jak już wcześniej napisałem) od budowania modeli śmigłowca. A to czyni sporą różnicę.:piwo:

Ja zbudowałem 15-20 modeli śmigłowców jakieś 25 lat temu to gdzie mnie teraz do Ciebie się równać. 

 

Godzinę temu, Mitrandir napisał:

 Dziękuję... ale nie zasłużyłem 

 

Dla mnie zasłużyłeś i nie podlega to już dalszej debacie. :wpier:

 

No ale żeśmy się rozgadali. Krzysiek chce dalej model kleić a my tu sobie gadki-szmatki uskuteczniamy. :wojo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzes napisał:

Też się nad tym zastanawiałem, ale śladów malowania nie widać, podobnie jak na tym:

image.thumb.png.758f6756a227a4597f8acb46102467d9.png

A tak przy okazji, jak by ktoś był zainteresowany, to ten właśnie (A016) trafił niedawno do Krakowskiego muzeum:

IMG_20240611_165918257_HDR_1.thumb.jpg.447e7581d5697e1456cc9c6880cf1be5.jpg

Pozdr ww 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wuwumaster napisał:

IMG_20240611_165918257_HDR_1.thumb.jpg.447e7581d5697e1456cc9c6880cf1be5.jpg

Czyli do końca służby w wojskowych barwach tylko z policyjnymi domalówkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie.

Poniżej na zdjęciach weekendowy przebieg prac nad modelem.

Model przeszlifowałem, wkleiłem prowadnice wirnika głównego. silniki tez doklejone razem z wylotami gazów - chyba je źle wkleiłem, bo są lekko zadarte ku górze - ale jakoś inaczej nie udało się wkleić. No i kojenia szpachla na łączeniach silnika z kadłubem...

W sumie nie wiem, która szpachla lepsza biała Tamiya czy Wamod - na tym modelu używam zamiennie. Chyba różnica polega na reakcji z plastikiem; Tamiya jest mniej inwazyjna i ma konsystencje gipsu; a Wamod to wamod - wchodzi w plastik.

Co do malowania to zrobiłem test farb i chyba wybór padnie na zielona z Pactry (jest zielonkawy, delikatnie jasny) i niebieskiego Humbrola (będę musiał ja jednak rozjaśnić) - chyba, ze macie inne prepozycje?

Oczywiście do modelu musze dodać stabilizator i wyciągarkę - obie z części z Armory.

 

P.S. Będę musiał odkleić i wkleić oszklenie na nowo. Mimo zabezpieczenia taśmami wpadło mi dużo kurzy ze szlifowania do środka. Na szczęście kleiłem klejem do szybek wiec pewnie łatwo odejdzie (klej Ammo do szyb i elementów fototrawionych). a jak się nie uda to mam jeszcze jeden model w składziku.

Fotoram.io (85).jpg

Fotoram.io (86).jpg

Fotoram.io (87).jpg

Fotoram.io (88).jpg

Fotoram.io (89).jpg

Fotoram.io (90).jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Ja swojego Mi-17 pomalowałem Pactrą A32 Marine Green FS 34097

 

20240618_202641.thumb.jpg.cb9ca7f05b5e4582929da2aa6f52c75d.jpg

 

Taką samą też wybrałem. Akurat do tego malowania bo do tych pozostałych zielonych i głuszca kolor jest trochę ciemniejszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.