Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-14 A/S, 1/72 AZ Model


Bercik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zorientowałem się, że nie dodałem nigdzie zdjęć gotowego Mietka. Mój 17-sty Bf 109. Jak dobrze pójdzie, to będzie do zobaczenia w Inowrocławiu razem z resztą ekipy :) 

Robert

 

IMG_8082.JPG

 

IMG_8086.JPG

 

IMG_8085.JPG

 

IMG_8087.JPG

 

IMG_8088.JPG

 

 

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bercik napisał:

Zorientowałem się, że nie dodałem nigdzie zdjęć gotowego Mietka.

 

No wiesz Roberto, jak mogłeś dopuścić się takiego niedopatrzenia. Na przyszłość się popraw 😎

No a model ja to model, widać że z Twej stajni, więc trzyma już ustalony poziom 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oj, pracowite były te ostatnie 2 tygodnie, zleciało nie wiadomo kiedy...

Dziękuję za pozytywny odbiór modelu :) 

W dniu 17.06.2024 o 23:16, skarczu napisał:

Bardzo fajny model :super:.

Czy da się tego Meśka zrobić prosto z pudła czy trzeba coś przerabiać, żeby był nasz???

 

Da się zrobić tę wersję samolotu ale o ile kojarzę, w żadnym pudełku AZ Model nie ma tych kalkomanii. Najłatwiej kupić doskonały zestaw Exotic Decals. Sam model AZ nie jest przyjemny w montażu (niedawno puścili drugą wersję, rzekomo poprawioną). Lepiej poczekać na Edka - jeśli nie puszczą dokładnie tej wersji, to łatwo będzie zrobić go z G-10.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2024 o 23:36, Thalgonis napisał:

Nasz był A/S i ten jest A/S :)

Też go dłubię, tylko w jeden cztery osiem :lajkonik:

A z jakiego zestawu go robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegę Bercik za zasmiecanie galerii ale jak już się zaczęło marudzić to trzeba dokończyć, przy okazj inni mogą skorzystać z czyjejś wiedzy.

A taki z Hasegawy nr kat. JT48 może być bo akurat mam takiego w szafie?

Co to jest ten A/S?

Screenshot_2024-07-06-14-23-03~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmx62 napisał:

Co to jest ten A/S?

Chodzi o wersję ze zmodyfikowanym silnikiem DB 605AS i wynikające z tego (między innymi) różnice w okapotowaniu silnika.

4 godziny temu, jmx62 napisał:

A taki z Hasegawy nr kat. JT48 może być bo akurat mam takiego w szafie?

 

Przyjrzyj się meśkowi na Swoim pudełku hasy i modelowi, który wykonał Roberto, a zobaczysz różnice w części okapotowania silnika przed owiewką (u Ciebie są beule). Są też i inne ale ta jedna wystarczy by stwierdzić, że model Hasegawy nie spełnia kryteriów.

W dniu 3.07.2024 o 23:16, Bercik napisał:

... to łatwo będzie zrobić go z G-10.

Tak jak Roberto pisze, prędzej już zrobisz go sobie z G-10, bo niektóre wersje G-14, były z nią tożsame.

Jeśli coś pomyliłem, to mądrzejsi mnie poprawią 😎

 

PS  W mojej szafie w kolejce do zrobienia kiedyś tam, też czeka sobie spora ilość meśków :haha:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.