Skocz do zawartości

Projekt Pz.kpfw IV


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sądziłem, że błotniki zrobisz z blaszek, bo te zestawowe to niezłe belki są

Niestety...

 

Model już prawie gotowy do malowania... zostało kilka przeróbek i szlifowań. Narzędzia maluje osobno. Zobaczymy co uda mi się z tego modelu wycisnąć.

20.jpg

19.jpg

21.jpg

18.jpg

 

Przy okazji chciałem zapytać, który model polecacie jako ausf. F? Zastanawiam się nad tym: Dragon 6315 Pz.Kpfw.IV Ausf.F1(F). Nie wiem czy nie jest to jedyny godny uwagi model, o ile nie jest to jedyny dostępny model w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy okazji chciałem zapytać, który model polecacie jako ausf. F? Zastanawiam się nad tym: Dragon 6315 Pz.Kpfw.IV Ausf.F1(F)

Jest jeszcze F-ka Italeri, ale w porównaniu do tej z DML to wypada bardzo słabo. Ogólnie oba są łatwo dostępne. Jednak jak masz możliwość wzięcia Dragona to się nie zastanawiaj.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Fajnie że ruszyłeś dalej z tematem Model prezentuje się bardzo sympatycznie. Od razu kilka pytań:

 

W końcu nie budowałeś tej 11 ze zdjęcia?

Bo tamta ani dopancerzenia nie miała z przodu, ani zasobnika na wieży...

 

Widzę, że szpachlowałeś na zasobniku tą szparę między pokrywą a samym zasobnikiem. W sumie niepotrzebnie, bo ta szpara akurat tam powinna być

 

Ta szpara między dopancerzeniem a błotnikami trochę się rzuca w oczy...

 

 

Przy okazji chciałem zapytać, który model polecacie jako ausf. F?

 

Świetnie! Będziemy razem budować ausf. F Jeżeli masz możliwość to kupuj tego właśnie dragona. Znakomity model!

Ale jeżeli byś miał kupować starszego Dragona (tego z DAK na rysunku), to lepiej kup Italeri. Dlaczego?

Otóż Masz dwa gotowe modele, po których zostało sporo złomu i można przeszczepić trochę. Zwłaszcza ze świetnego dragona. A sam model italeri zły nie jest. Tylko trochę ubogi w detale. Ja właśnie tak zrobiłem. Mam model Italeri do tego błotniki i narzędzia dragon, gąsienice Magic track, Blaszki Aber i lufka Armo i Dragon (bardzo fajna lufa, gwintowana w dodatku). Może nabędę jeszcze wózki jezdne Tristara, ale się zastanawiam... Myślę, że będzie z tego fajny zestaw Właśnie wyglądam listonosza. Dorwałem wszystko na alledrogo za 69 zl..

 

pozdrowienia!

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie budowałeś tej 11 ze zdjęcia?

Bo tamta ani dopancerzenia nie miała z przodu, ani zasobnika na wieży...

Będzie to 11 ale...

O cholera... hehe hmm nie wiem czy dobrze wywnioskowałem z tym dopancerzeniem bo widze, że boczne ma a z przodu przy km jest te mocowanie pod osłone. Więc wnioskuje, że być może była :/

Co do zasobnika to nie szpachlowałem go. Gdzieś coś widać?

Mam się pozbyć tego zasobnika? Wkleić tam taki właz? Czy nic?

 

Ta szpara między dopancerzeniem a błotnikami trochę się rzuca w oczy...

Nie wiem dlaczego ale właśnie tak to ma być wedle instrukcji.

 

Pozatym dlaczego mówicie że błotniki są za grube... prześledziłem te zdjęcia jeszcze raz i wychodzi że właśnie takie były.

 

Uświadomiliście mnie, że Dragon najlepszy więc go kupie, ale nie ma się co spieszyć z tym modelem bo pośpiech zabija modelarstwo

PS. To posklejamy se razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz do monografii, którą Ci podesłałem, a instrukcją się nie sugeruj w takich sprawach.

Zgadzam się... wychodzi mój brak doświadczenia

 

Radku... znalazłem jeszcze jedno zdjęcie tej 11... dopancerzenie jest, tyle że troche inne... o ile to nie wersja E, a ta o której mówisz to wersja D... ale już to poruszaliśmy.

22.jpg

źródło: Panzer IV in action

 

 

Jakubie czy ten zasobnik na wieży można było wymontować w rzeczywistości bo z tego co widze to każdy ausf. D taki miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasobnika to nie szpachlowałem go. Gdzieś coś widać?

 

Przepraszam, to widocznie tylko ślad po szlifowaniu. WYgląda jak zaszpachlowany sorki.

 

 

Mam się pozbyć tego zasobnika? Wkleić tam taki właz? Czy nic?

 

No ja bym się pozbył. Tam były tylko te dwa pistol porty z tyłu, które są u Ciebie też. Żadnego włazu nie było.

 

 

Uświadomiliście mnie, że Dragon najlepszy więc go kupie,

 

Si, dobry wybór

 

 

PS. To posklejamy se razem

 

Łączę się z Wami w bólu....

 

Fajowo! Będzie sporo wczesnych czwórek. Czyli to co tygrysy lubią najbardziej

 

 

tak,tak,tak jeden duchów,drugi dak;)

Jak tylko przyjdzie paczkonos, to będę miał do sprzedaży lub zamiany kalkomanie ARMO do IV-rek z DAK. Jeśli byłbyś chętny to na pw

 

pozdrowienia!

 

 

EDIT:

Boozy, zdążyłeś napisać, zanim ja skończyłem

 

To jest to samo zdjęcie, które wstawiłem wcześniej:

 

panzer4e1.jpg

 

Ja mam podpisane że to jest E. Zwróć uwagę na charakterystyczną dla E wieżyczkę dowódcy.

 

czy ten zasobnik na wieży można było wymontować w rzeczywistości bo z tego co widze to każdy ausf. D taki miał?

 

Co do zasobnika, to nie wszystkie D go miały. Jedne tak drugie nie. Tył Twojej wieży powinien wyglądać tak:

 

Pz4D14.jpg

 

Konstr_7.gif

 

Pz4D17.jpg

źródło: panzerIV.by.ru

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się pozbył. Tam były tylko te dwa pistol porty z tyłu, które są u Ciebie też. Żadnego włazu nie było.

Hehe... chodziło nam o dwie różne rzeczy... ale teraz już kapuje

Dobra wywalam ją

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko przyjdzie paczkonos, to będę miał do sprzedaży lub zamiany kalkomanie ARMO

Dzięki za pamięć, jednak ja juz coraz mniej kalek używam, preferuję malowane oznaczenia, mam juz sporo szablonów;)

IV nigdy dość, a kolega Boozy tylko mnie w tym utwierdza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Pomalowałem tego "żbika" trzema warstwami. Być może dam jeszcze jedną co o tym sądzicie?

Kilka kropek mi zostało, ale nie przeszkadzają aż tak... myśle że po różnych zabiegach nie będzie po nich śladu.

 

24.jpg

23.jpg

25.jpg

26.jpg

 

Teraz czekam, a później kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie średnio modelarskie

Zastanawiam się czy dywizja duchów to 7 panzer div. czy 11 panzer div. Szukam na necie i ta i ta podpisane jako Dywizja Duchów. W instrukcjach pisze, że 11 ale coś mi tu nie pasuje.

Zna się ktoś na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy dywizja duchów to 7 panzer div. czy 11 panzer div. Szukam na necie i ta i ta podpisane jako Dywizja Duchów. W instrukcjach pisze, że 11 ale coś mi tu nie pasuje.

 

Dywizja Duchów to 11 Dywizja Pancerna. Rdzeń jednostek pancernych tej dywizji stanowił 15. pułk pancerny wydzielnony z 5 dywizji pancernej. I to właśnie 15. pułk pancerny zyskał w 1940 roku ten właśnie przydomek. Od 1941 roku na pojazdach malowano właśnie takiego duszka. A przydomek przeszedł na całą dywizję.

 

źródło: Dywizje Pancerne Werhmachtu 1939-45 wyd. Bellona

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sie świeci jak psu... ale to minie tak jak w ausf. G

W miedzyczasie wykonałem podkład pod odpryski (na razie tylko z przodu wanny, według mnie średnio).

Co o tym sądzicie?

testodpryski1.jpg

Dół wanny troche za bardzo... dobrze że zorientowałem się i idąc do góry robiłem coraz mniej. Na to pójdzie Hull red Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kantach odpryski wyszły bardzo fajnie, za to na powierzchniach płaskich tak średnio, za dużo ich i takie podobne.

Jeszcze to ulegnie zmienie po nałożeniu ciemnej farby, washów, pigmentów itp.

Wreszcie ktoś odpisał, bo wraz z rozpoczęciem konkursu mało kto coś tu pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boozy rozumiem, że

podkład pod odpryski

to jest baza czyli jakby "obwódka" odprysków, a w środku będzie jakiaś rdza czy coś podobnego (ciemny kolor)? Fajnie że to pokazałeś bo się do tej pory zastanawiałem jak zrobić ciekawe odpryski.

 

takie podobne.

A co do tego to chyba kwestia gustu i nic więcej. Moim skromnym zdaniem wszystkie odpryski powstawały podobnie jakieś kamienie itp. Dla mnie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longer08 jak na razie to tylko baza. Tak jak mówisz w środku ma być ciemny (w moim przypadku Hull red Vallejo).

Przy obiciach wzoruje się na obiciach pociągu od Rafała (może to nie i pociąg ale też z blachy i też się go nie oszczędza) oraz na obiciach od Badgera z UHU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem je(odpryski) na całym modelu... i właściwie poszłem też na całość bo lekko przesadziłem W każdym razie czekam teraz na przesyłke z farbami i jade dalej (zdjęcia niedługo).

 

w tej czwóreczce baaaardziej uwal wanne

Być może tak zrobie... na warsztat pójdzie jeszcze ausf.G a szczególnie wieża...

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczemu ten kalek, na przedzie taki ciemny pod spodem?;>

Nie kpw? Pisz trochę jaśniej Rafale... w każdym razie u mnie na monitorze nic tam ciemniejszego nie widzę... ba, na modelu też.

Chyba, że chodzi Ci o cień który pada pod lufą i obok kalki, ale jak mówe to tylko cień. Jest jeszcze jedna opcja... na tej płycie nie ma żadnego obicia, a według Ciebie przydałoby się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.