Skocz do zawartości

Projekt Pz.kpfw IV


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe być może, że jestem po karaoke nie kontaktuje bo dalej nie wiem oco chodzi. Rafale może to zaznaczyć jakimś czerwonym?

Przepraszam ale ja tam na serio nic nie widze Chyba że patrze na coś innego a wydaje mi się to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bandażami gumowymi coś zrobisz??? Są tak nie równo pomalowane, że głowa boli. :>

Hehe wiedziałem, że ktoś to zauważy... miałem to napisać od razu... To tylko dołożone koła w fazie malowania. Jeszcze nie przyklejone i niegotowe.

 

Bardziej chodziło mi o układ i jakość podkładu odprysków niż o bandaże ale dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Test wydechu:

Najpierw popaćkany klejem i uderzany pędzlem od góry:

tlumik1.jpg

Następnie przetarłem to papierem ściernym i pomalowałem kolorem pomarńczowo - rdzawym jako baza do dalszych prac:

tlumik2.jpg

Kolejny etap to pigmenty Miga i Tamiya (rdzawe i piaskowy) oraz suche pastele:

tlumik3.jpg

Na końcu czarny wash na przemian z rdzawym:

tlumik4.jpg

 

Mi się to podoba ale być może troche to jeszcze urozmaice. Sami oceńcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami oceńcie.

Jakby to powiedział Wojewódzki w "Mam talent!": Jestem na nie... ;) Faktura nie bardzo mi się podoba - kolorystycznie ok Nie lepiej było pobawić się szpachlówką Tamiyi tapowaną twardym pędzlem i potem szlifowana wodnym papierem ściernym do zadowalającego efektu? Wydaje mi się, że efekt byłby lepszy. Tak poza tym modelik zapowiada się zacny Jedziesz dalej

 

P.S. Na 2. fotce widać delikatnie łączenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej fotce nie ma już takiej fakturki jak na pierwszej. Właściwie to mogłem jeszcze dodać fotke po szlifowaniu (nie zrobiłem). Co do łączenia to jak widzisz na 3 i 4 fotce już go nie ma. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszło do przodu. Po zrobieniu odprysków wogóle mi się to nie podobało, ale jak już zrobiłem washa to lepiej. Ogólnie model jeszcze bedzie pigmentowany

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

 

PS. Projekt troche zwolni bo oszczędzam na kompresor i aero. Powiedzcie mi jaki kompresor wybrać. Coś tu już szukałem i na necie ale jestem z tego tematu ciemna masa

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Boozy, Tłumik wyszedł bardzo fajny, a jeśli chodzi o odpryski to cóz, moim zdaniem nie ich forma a przypadkowość jest największym problemem. Nastepnym razem staraj się uporządkować odpryski w miejscach narażonych na tego typu uszkodzenia. Trwa mocna dyskusja na temat odprysków, czy były czy nie. Ja jestem zwolenikiem ich stosowania ale z większa rozwagą. Takie moje zdanie. Dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Co do odprysków to macie absolutną racje. Przy kolejnym zwróce na to większą uwage.

 

Wygląda to jakby ktoś lub ktosie obstukali go łomami ze złości.

Może się załoga wku...rzyła i tak właśnie zrobili

 

Dalej czekam na odpowiedzi odnośnie kompresora. Najlepiej jak napiszecie mi z jakich wy korzystacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego http://www.allegro.pl/item503784024_mar_kompresor_ma_2000_do_aerografu.html Bardzo dobrze mi się nim pracuje, nie jest za głośny, ma odwadniacz i regulacje ciśnienia a przewód pasuje prosto do aero.

Jak to jest wielkie, bo sam się zastanawiam nad kompresorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne :

• wydajność 25 l/min

• moc 140 W

• płynna regulacja ciśnienia od 0 do 4atm

• maksymalne ciśnienie 4atm

• pobór prądu 1.6 A

 

• głośność 52 dB(A)

• obroty 1450 obr/min

waga 3,6kg

wymiary 26 X 13 X 20 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.