Skocz do zawartości

Scania R500 Atelier Black & White


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedł czas na złożenie pierwszego trucka Model który posiadam to Scania R620 Atelier . Model staram się sklejać dokładnie i powoli . W planach mam pomalowanie modelu w podobnych barwach co do tej królowej na tym zdjęciu :

981400.jpg

 

(No oczywiście bez tych złotych elementów malowania )

Tak więc powoli i do przodu :

1116511.jpg 1116513.jpg 1116514.jpg 1116512.jpg 1116515.jpg 1116517.jpg 1116518.jpg 1116519.jpg 1116520.jpg 1116521.jpg 1116522.jpg 1116525.jpg

 

 

Tak więc model stoi na kołach

 

 

Pozdrawiam.

 

P.S. kolej ne fotki postaram się dodać w najbliższych dniach .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A pro po malowania ... Mam tylko tą jedną fotkę trucka na którym się wzoruję ... Nie ma ktoś z Was więcej fotek tej Scani ??? Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie koła będą chromowane ... Ponieważ nie mam jeszcze wprawy w wycinaniu (chodzi mi o wycięcie i wyszlifowanie piast na wzór oryginalnych jakie są w Scani ). Może w późniejszym czasie przerobie je na właściwe

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też fakt Się zobaczy ... Do malowania jeszcze dłuuuugggaaa droga . Pewnie mi przyjdzie sto różnych koncepcji na malowanie trucka .

 

 

A koledzy Poratujcie fotkami ramy, silnika i wnętrza Scani R

 

Będę bardzo wdzięczny za fotki

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jak zauważyliście zmieniłem nazwę tematu na Scania R620 Atelier Black & White. Zmieniłem decyzje co do malowania,ponieważ znalazłem inną Scanie , która bardziej by mi się podobała w takim malowaniu jak to :

1123733.jpg

 

Tylko że ja zrobię to w odwrotnym zestawieniu .Biały grill i dach,oraz czarne boki.

 

Od wczoraj pracuję nad malowaniem silnika . O to efekt wczorajszych prac,no i dzisiejszych :

 

1159933.jpg 1159936.jpg 1159939.jpg 1159940.jpg

 

Silnik jest jeszcze nie skończony . Brakuje w nim oczywiście osprzętu , muszę jeszcze raz pomalować skrzynie biegów oraz gdzie nie gdzie coś domalować np: dekle zaworów .

O to parę skończonych ''drobiazgów''

1159945.jpg 1159947.jpg

 

Tydzień temu skleiłem kabinę... Trochę trzeba było się namęczyć żeby coś z tego wyszło. Kabina też nie jest finalnie skończona . Muszę ją jeszcze dobrze oszlifować ...

1159957.jpg 1159960.jpg 1159962.jpg

Spory problem miałem i mam z tym miejscem... Zrobiła się tam szpara o wielkości gdzieś około 3 mm.

1159954.jpg

 

Prace teraz głównie będą trwać nad silnikiem . Za tydzień chciał bym zacząć malować ramę , która zostanie pomalowana na czarny mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad szlifowaniem i będzie ok.

 

Tak to wiem,muszę kupić papierek i w niedługim czasie skupię się tylko nad kabiną ... Teraz chce skończyć ramę i silnik. A właściwie to już silnik w większości skończony . A oto on :

 

1160549.jpg 1160551.jpg 1160552.jpg 1160555.jpg

 

Malując serce Scani nie wzorowałem się żadnymi fotkami , po prostu malowałem tak mniej więcej żeby to jakoś wyglądało . V ósemkę czekają jeszcze małe poprawki (gdzie nie gdzie coś domalować) . Teraz przechodzę do małego okablowania ramy... Może ktoś z was posiada zdjęcia ramy od Scani serii 4 lub R ??? Był bym bardzo wdzięczny ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem zrobię to w niedługim czasie ale dzisiaj miałem już dość malowania takich szczegółów.Napis pomaluje na srebrno , w ogóle prawie wszystkie części srebrne muszę jeszcze raz poprawić ,i ten biały filtr (nie wiem czy oleju czy czegoś tam ) też czeka poprawka. Silnik nie jest jeszcze na 100 % ukończony . Najdą mnie chęci to coś ciekawego jeszcze wymyśle

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma być eRka, to pokrywy zaworów nie te... powinny być całe zabudowane, nie w kształcie Vki

 

Nic na to nie poradzę że Italierka nie zrobiła nowych dekli,a ja sam nie mam ręki na razie do przeróbek . Ale w kształcie V mi się bardziej podobają widlaste silniki Scani . Ok fotki postaram się zrobić w świetle dziennym ,gdyż dzisiaj już nie zdążyłem zrobić w dzień .

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zabrałem się za malowanie ramy . Wyszło nawet dobrze . Silnik dostał parę detali (pomalowane napisy Scania itp.) Powoli zacznę wszystko sklejać do ramy . Tak więc w długi weekend się nie będę nudził . A oto fotki :

 

1174751.jpg 1174753.jpg 1174754.jpg

 

1174756.jpg 1174757.jpg 1174759.jpg 1174760.jpg 1174761.jpg 1174762.jpg

 

Elementy srebrne na ostatniej fotce jeszcze nie skończone .

To tyle na chwile obecną

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.